AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 149 forumowiczów jest online
Obecnie 149 forumowiczów jest online
Tu zadasz i znajdziesz odpowiedzi dotyczące problemów z logowaniem, dostępem do konta czy jego zabezpieczeniami.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

dwa różne sklepy/dwa różne konta i ten sam asortyment

WB
Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

Sprzedaję towar w dwóch różnych sklepach i mam oddzielnie dwa konta adwords. Na obydwu prowadzę kampanię produktową merchant. Problem jest w tym, że oferta z jednego sklepu się wyświetla a z drugiego nie przy tych samych ustawieniach. Czym to jest spowodowane? Czy może chodzi o to, że produkty w obydwu sklepach mają takie dokładnie takie same nazwy?

Pozddrawiam

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: dwa różne sklepy/dwa różne konta i ten sam asortyment

Najlepszy Współtwórca
Identyczne opisy nie powinny być powodem nie wyświetlania się produktów, ale nie jest to też zalecane - feed powinien być oryginalny, czyli tytuły i opisy powinny się różnić od innych reklamujących się - byłoby idealnie Emotikon: Szczęśliwy

Pytanie czy w tej kampanii, która się nie wyświetla nie ma jakiś innych ustawień. Może inny region emisji, harmonogram, stawki itp.
Dominik Myślak

WB
Nowicjusz ✭ ✭
Reklama zaczęła się wyświetlać ale strasznie mozolnie to idzie. Przy tym samym asortymencie na pierwszym koncie mam ok. 1000 wyswietleń w tym samym czasie a tutaj 5. Czy coś jest nie tak? Budżet jest ustalony ten sam i na wysokim poziomie.

Profesjonalista ✭ ✭
Generalnie to chyba dobrze że nie wyświetlają się jednocześnie te same reklamy z 2 sklepów których jesteś właścicielem Ty.
Wówczas miałbyś niższy współczynnik kliknalności, (no bo jakby nie patrząc sam dla siebie stajesz się konkurencją) moim zdaniem właśnie dobrze że nie wyświetlają się w tym samym czasie, niby większa ekspozycja, natomiast czy jest sens duplikować te działania? - moim zdaniem nie.
Jeśli już chcesz promować 2 sklepy na ten sam produkt, to tak jak Dominik napisał - zrób unikalne opisy, tytuły i wrzuć inne zdjęcia.
Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz