AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 129 forumowiczów jest online
Obecnie 129 forumowiczów jest online
Tu zadasz i znajdziesz odpowiedzi dotyczące problemów z logowaniem, dostępem do konta czy jego zabezpieczeniami.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zawieszone konto - podejrzane aktywności z płatnościami

Nowicjusz ✭

Witam.

 

Moje konto zostało zawieszone z powodu "podejrzanych działań związanych z płatnościami". Próbowałem do nich zadzwonić i wyjaśnić sprawę, ale usłyszałem ten sam bełkot, w ogóle mam wrażenie że tam pracują automaty co piszą i odpowiadają z templatów a nie ludzie, nie da się z nikim tam normalnie porozmawiać, ale mniejsza z tym. 

 

Jest to nowe konto, mam firmę ale reklama nie jest związana z aktywnością mojej firmy, więc nie podałem prawdziwej nazwy firmy

a **bleep** w ogólę bo to opcja i nie muszę jak przypuszczam, dane osobiste się zgadzają. Do nowego konta dodałem kupon, oraz wprowadziłem płatność automatyczną kartą prepaid, bo takich używam w internecie. Ma ona moje prawdziwe imię i nazwisko. Nigdy nie reklamowałem jeszcze mojej strony, nie zakładałem konta na moje dane, emaile, numery telefonów, z moich adresów IP, itp.Strona - tematyka randki / portal randkowy - normalny, bez ograniczeń w google z tego co czytałem.

 

Mam pytania, może ktoś jest tutaj kto tam pracuje, i odpowie na moje pytania, albo orientuje się w temacie.

 

1) Czy do płatności można używać tylko kart fizycznych, plastikowych, a nie plastikowych prepaid, lub prepaid bez imienia i nazwiska ?

2) W jaki sposób weryfikowane są dane do płatności, czy są sprawdzane w jakiejś bazie ? Wpisałem moje prawdziwe dane oprócz nazwy firmy, więc nie rozumiem... To są konta firmowe - czy w takim razie dane są sprawdzane zgodnie z tym co jest we wpisie CEIDG ? Jak wygląda ta procedura?

3) **bleep** jest opcjonalny, więc nawet jak bym podał nazwę mojej firmy, a nie podam **bleep**, to znowu mogą mi zawiesić konto ?

4) Co to są "podejrzane działania związane z płatnościami" ???

 

Najważniejsza kwestia:

 

Strona którą reklamuję jest na skrypcie który kupiłem w internecie. Może ludzie używali tego skryptu / szablonu niezgodnie z prawem, i google robot wykrywa że "to skrypt / struktura" z którą były problemy, i zawiesza konto, i nie ma to związku z płatnościami. Wydaje mi się że to jest to, skrypt to randki ale można i na porno go przerobić. Oczywiście domena jest nowa, inie karta, nie dane osobowe, nie konto, a struktura skryptu / strony ma "bana". Oczywiście od nich nie dowiesz się tego, chyba ten co algorytmy weryfikujące tworzy tylko to wie, a piszą bzdury o płatnościach bo mogą napisać cokolwiek im się podoba.

 

Czy jest to możliwe, że szablon strony może mieć bana ? Bo już nie mam pomysłu.

 

Nie rozumiem czemu nie może osoba prywatna tam się reklamować, wszędzie można, na Facebook chyba tez i WP, ONET, tylko w google nie da się. Jakby ktoś coś wiedział w temacie, to proszę o informację. Nie chcę zakładać nowych kont, chcę rozpocząć reklamę z mojego, a od zajebistych pracowników google nie udało mi się dowiedzieć co jest nie tak z moim kontem (firma roku pod kątem obsługi klienta). Tylko czekam na dzień jak jakaś firma wymyśli lepszy algorytm wyszukiwania, i z torbami pójdą.

 

Pozdrawiam.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zawieszone konto - podejrzane aktywności z płatnościami

Nowicjusz ✭

Widzę że geniusz też pisał skrypt tego forum. Tam gdzie mnie ocenzurowano przez **bleep** było napisane N I P (skrót od numer ewidencji podatkowe). Czy to jest skrót zabroniony na tym forum / słowo wulgarne ?

Zawieszone konto - podejrzane aktywności z płatnościami

Najlepszy Współtwórca

Częstym powodem takiego komunikatu jest nadużywanie kuponów AdWords. Czy w przeszłości dla jakiś swoich stron używałeś takowych kuponów?

 

Numer ewidencji podatkowej to dane prywatne i tak są traktowane na tym forum - staramy się unikać danych kontaktowych itp.

 

Wracając do problemu z kontem. Jak najbardziej dane podawane na koncie powinny być prawdziwe i zgadzać się z rzeczywistością, ponieważ są weryfikowane - chociażby na potrzeby wykorzystania kuponu AdWords.

 

 

Napisałeś, że nie dowiedziałeś się niczego od Supportu AdWords. Czyli co dokładnie Ci powiedzieli?

 

Dominik Myślak

Zawieszone konto - podejrzane aktywności z płatnościami

Nowicjusz ✭

Dzięki za odpowiedź. Nie, nie używałem nigdy kuponów i nie reklamowałem się nigdy w adwords. Domena jest nowa. Kupon sam sobie wygenerowałem. Moje dane płatnicze są w porządku jak i dane osobowe, zmieniłem nawet nazwę firmy na prawdziwą, nie chciałem żeby moja nazwa firmy widniała w ich dokumentacji dlatego nie podałem prawdziwej, ale to nic nie dało.

 

To jest właśnie najlepsze - konsultant "nie mógł" tego zweryfikować, a konkluzja z rozmowy była taka, że była jakaś podejrzana aktywność. Jaka ? Nie wiem. Nie wiem co mam poprawić. Pewnie wiedział jaki był problem, ale bał się że wyjawi jakieś tajemnice firmy dotyczące weryfikacji, albo nie chciało mu się użerać ze mną ... Ok reklama działa na fejsbooku, adboxach na onet i wp to chyba daruje sobie adwords. Nie będę się z koniem kopał.

 

Skoro piszesz że z powodu nadużywania kuponów może pojawiać się taki komunikat, to jest tak jak myślałem - ta firma ma nieprecyzyjną komunikację. Skoro doszło do nadużycia kuponów, komunikat powinien być o takiej treści, a nie o płatnościach, no chyba że dla nich kupony to forma płatności, ale dla mnie kupony to kupony. Ja nie podałem żadnych numerów N I P, po prostu użyłem samego skrótu, i dostałem cenzurę. Teraz piszę ze spacjami i jest ok Emotikon: Bardzo szczęśliwy

 

Zawieszone konto - podejrzane aktywności z płatnościami

Najlepszy Współtwórca

Postaraj się na spokojnie zadzwonić do supportu AdWords i powiedzieć to co napisałeś powyżej, że nigdy nie korzystałeś z kuponów i chciałbyś wyjaśnić, dlaczego na Twoim koncie widnieje taki komunikat.

 

Powiedz im również o poprawieniu danych rozliczeniowych. Poproś o ponowną weryfikację konta.

 

Na spokojnie Emotikon: Szczęśliwy

 

Dominik Myślak

Zawieszone konto - podejrzane aktywności z płatnościami

Nowicjusz ✭

Ok spróbuje jeszcze raz. Wydaje mi się że jest jeszcze coś. Link do generowania kuponów był bardzo długi, z jakimś unikatowym identyfikatorem na końcu, może partnera albo coś takiego. Może ktoś generował z tego linku kupony, i ich nadużywał, i teraz wszystkie są blokowane ? Jest taka opcja ? Już znalazłem sobie link bezpośredni do generatora.

 

Zawieszone konto - podejrzane aktywności z płatnościami

Najlepszy Współtwórca

Wyjaśnij najpierw obecną sytuację. Użyłeś kuponu na Swoją firmę i użycie kolejnego pogorszy jeszcze sytuację - tym bardziej, że na obecnym koncie już nie wprowadzisz drugiego kuponu. Utworzenie nowego konta w niczym nie pomoże. Wyjaśnij najpierw sprawę.

 

W przypadku randek te 200 zł to zapewne kropla w morzu potrzeb na reklamę.

 

Dominik Myślak

Zawieszone konto - podejrzane aktywności z płatnościami

Nowicjusz ✭ ✭

Pytanie do Kamila.

Udało się Tobie w końcu z nimi skontaktować i ostatecznie odwiesić to konto?

Z góry dziękuję za jakąkolwiek informację.