AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 131 forumowiczów jest online
Obecnie 131 forumowiczów jest online
Tu zadasz i znajdziesz odpowiedzi dotyczące problemów z logowaniem, dostępem do konta czy jego zabezpieczeniami.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zawieszone KOnto adwords

Nowicjusz ✭

Witam moje konto Adwords zostało zawieszone, wcześniej dostałem wiadomość że wyświetlanie reklam zostało wstrzymane z powodu naruszenia zasad reklamowych. No i zrobiłem błąd bo zrobiłem nową kampanie na tej samej domenie, no i po kliku minutach zawiesili mi konto, czy jest możliwość odwieszenia konta? Nawet wiadomości na meila nie dostałem o zawieszeniu, nawet nie wiem gdzie napisać aby się odwołać. 

A co najdziwniejsze koszt reklamy na tym moim koncie za kliknięcie wynosił 8 groszy, a gdy utworzyłem nowe konto aby wznowić kampanie nagle stawka poszybowała w górę i koszt za kliknięcie wynosi 1,30zł czy to nie dziwne ? Nieźle nas w UJA robią.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Zawieszone KOnto adwords

Wschodząca Gwiazda
To, że na nowym koncie AdWords koszt za kliknięcie poszybował w górę w stosunku do tego co było na wcześniejszym koncie nie jest niczym dziwnym ponieważ na poprzednim koncie słowa kluczowe i reklamy posiadały własne dane historyczne odnośnie skuteczności i jakości. Mogły mieć dobre wyniki jakości i wysoka klikalność więc dzięki temu miały wysoki ranking i niskie koszty za kliknięcie.
Na nowym koncie wszystko zaczyna się od nowa i reklamy i słowa muszą wypracować swoje dane o skuteczności.
Tomasz Ciepłucha

Dot.: Zawieszone KOnto adwords

Magister ✭ ✭ ✭
Reklamowanie się w AdWords może się odbywać wyłącznie w ramach zasad ustalonych przez Google, stąd albo akceptujesz te zasady, przestrzegasz ich i Twoje reklamy pojawiają się, albo też klienci widzą reklamy Twojej konkurencji... Niestety.

O kosztach odpisał Tomek, więc odniosę się tylko do tematu odwoływania się. Zanim cokolwiek zrobisz poczytaj uważnie zasady. Nie wiem za co Cię zawiesili, ale jeśli kontaktując się z Google będziesz pisać/dzwonić z przekonaniem, że zostałeś skrzywdzony, to raczej nie przyniesie to pozytywnych skutków. Ustal, co źle robiłeś i jak powinieneś był to robić aby uniknąć problemów i wtedy skontaktuj się wyjaśniając, że już zrozumiałeś za co zostało zawieszone Twoje konto oraz, że nie naruszysz zasad po raz kolejny.

Jeśli nie masz pomysłu jakie zasady złamałeś, napisz tu więcej informacji o tym, co i jak reklamowałeś - być może w Twoim opisie znajdzie się coś, na podstawie czego wskażemy Ci problem.
Często powtarzające się problemy to: nadużywanie kuponów (więcej niż jeden wykorzystany kupon); reklamowanie produktów, których nie wolno reklamować w AdWords; nieprawidłowe reklamy (być może nie rozwiązałeś problemu z reklamami niezgodnymi z zasadami, o którym informację dostałeś)...

Mam nadzieję, że uda Ci się wyjaśnić sytuację - powodzenia.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński