AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 129 forumowiczów jest online
Obecnie 129 forumowiczów jest online
Tu zadasz i znajdziesz odpowiedzi dotyczące problemów z logowaniem, dostępem do konta czy jego zabezpieczeniami.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zawieszenie konta

Nowicjusz ✭

Witam,

Utworzyłem nowe konto AdWords. Skorzystałem z kuponu, stworzyłem sobie cała kampanię. Pod to podpiąłem swoją kartę prepaid.

Wpłaciłem na nią środki kilka dni wcześniej tak, aby nie było żadnego problemu z aktywacją oraz z opłatami za kampanię.

Jakaś chwilę po stworzeniu otrzymałem maila z informacją:

Twoje konto zostało zawieszone - Wykryliśmy podejrzane działania związane z płatnościami na tym koncie lub na Twoich innych kontach. Zawiesiliśmy Twoje konta AdWords, by zabezpieczyć je przed nieupoważnioną aktywnością.

Napisałem odwołanie i czekam na odpowiedź. Spodziewam się, że odpowiedź będzie negatywna.

I mam pytanie, jak mam teraz stworzyć nową kampanię?

Stworzyć nowe konto adwords i nie korzystać już z kuponu?

Od razu mówię na wstępie, jest to jedyne moje konto i pierwszy raz używałem kuponu AdWords..

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Zawieszenie konta

Wschodząca Gwiazda
Poczekaj na odpowiedź Google i spróbuj wyjaśnić przyczynę zawieszenia. Nie brnij na razie w zakładanie nowego konta bo od zawieszenia konta do zawieszenia domeny krótka droga. A wtedy nie zareklamujesz już nic w adwords.

Jeśli kuponu użyłeś po raz pierwszy i dopiero założyłeś konto to tym bardziej najpierw wyjaśnij sprawę z Google.

Nowicjusz ✭

Dziękuje za odpowiedź.

Teraz przeglądam konto i mam mały problem.

Podczas tworzenia kampanii nie zauważyłem wyboru pomiędzy kontem prywatnym a firmowym. Dane uzupełniłem i poszło.

Ale teraz jak przeglądam dane konta to wychodzi, że konto tak jakby jest na firmę, a ja chciałem to reklamować jako osoba prywatna.

Dlatego też wysłałem jeszcze jednego maila do Google z tą informacją bo to może przez to.

Wschodząca Gwiazda
Niestety nie ma już możliwości promowania w Adwords jako osoba prywatna. Zaszły zmiany i każde konto zakładane przez osobę na terenie UE musi być kontem firmowym.

Jeśli nie uzupełniłeś tych danych to faktycznie mogło to wpłynąć na zawieszenie konta.

Najlepszy Współtwórca
Napisałeś, że to jedyne Twoje konto i pierwszy raz użyłeś kuponu. A czy może wcześniej jakaś firma prowadziła dla Ciebie kampanię AdWords?

Jeśli masz pewność, że to jedyne konto jakie powstało dla Twojej witryny, to postarałbym się skontaktować z supportem AdWords by wyjaśnić przyczynę zawieszenia.

Może być tak jak pisze Paulina, że konto nie ma uzupełnionych danych - trzeba to potwierdzić w supporcie.

Przed podjęciem kolejnych działań, jak założenie nowego konta, najpierw wyjaśnij tą sprawę - to bardzo ważne. Daj znać co udało Ci się ustalić.
Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭
Z tego co mi jest wiadome, to nie ma znaczenia na ilu kontach AdWords jest promowana dana domena (przecież jest wiele przykładów, gdzie firma prowadzi kampanie w kilku agencjach). Warto zadzwonić na infolinię Google 800-702-380 i w kilka chwil poznasz przyczynę zawieszenia konta Emotikon: Szczęśliwy
Pozdrawiam,
Łukasz

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Ma znaczenie jeśli ta domenę promujesz na te same hasła. Są różne przypadki.

Ale nie ma problemu z tym aby domena miała kilka kont adwords podzielonych np. produktowo. Jedno konto do kampanii GDN, inne do search , itd.

Nowicjusz ✭

Odpowiedź jaką uzyskałem od supportu to:

"Podczas sprawdzania konta nasi specjaliści wykryli podejrzane działania związane z płatnościami na tym lub innym Państwa koncie AdWords. Aby zapobiec wszelkim nieupoważnionym działaniom, zawiesiliśmy Państwa konta AdWords."

Prawdopodobnie jest to wina karty prepaid. Z paypalem się podpięła i jest ok, natomiast przy jakiejkolwiek płatności przez internet wywalą błąd: nieprawidłowy numer karty. Kontaktowałem się z bankiem, ale oni twierdzą, że jest wszystko ok.. 

No nic, będę musiał stworzyć nowe konto i podpiąć wypukłą kartę debetową, która mam wydaną do rachunku. Może tak będzie działać.

Zawieszenie konta

Nowicjusz ✭ ✭

Ale przecież każde kolejne konto będzie blokowane "z automatu" czy Państwo nie biorą tego pod uwagę?