AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 106 forumowiczów jest online
Obecnie 106 forumowiczów jest online
Tu zadasz i znajdziesz odpowiedzi dotyczące problemów z logowaniem, dostępem do konta czy jego zabezpieczeniami.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Słowa Kluczowe Mała Liczba Wyszukiwań

Nowicjusz ✭

Witam,

Jak to w końcu jest ze słowami kluczowymi przy których wyświetla się komunikat (mała liczba wyszukiwań)

Prowadzę kampanię w której zależy mi na dodaniu bardzo precyzyjnych słów, niestety słowa

te nie są zbyt często wyszukiwane  w związku z czym google dodaje przy nich komunikat 

(mała liczba wyszukiwań).

Dzwoniłem na BOK twierdzą że jak użytkownik w wyszukiwarce wpisze dane słowo to pomimo komunikatu reklama się wyświetli. Sprawdzałem na tysiąc sposobów w narzędziu podglądu i diagnostyce reklam i niestety - reklamy się nie wyświetlają.

Prowadziłem diagnostykę słów z poziomu karty słów kluczowych (szczegóły - diagnostyka ) niestety 

przy słowach przy których znajduje się owo hasło (mała liczba wyszukiwań), narzędzie to również nie pokazuje nic oprócz tego komunikatu.

Czy ktoś może ma doświadczenie, co należy w takim przypadku zrobić ?

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Cześć Dawid Emotikon: Szczęśliwy

Taki komunikat oznacza, że słowo będzie nieaktywne tak długo, jak długo ruch na to słowo nie wzrośnie (do poziomu, przy którym według Google ruch jest na tyle duży, aby uaktywnić słowo). Dopóki tak się nie stanie - reklamy nie będą się wyświetlać.

Co możesz zrobić?

1 Zmienić sposób dopasowania na przybliżony jeśli słowo jest w dopasowaniu ścisłym. Na przykład zrobić: +słowo +słowo2 +słowo3 zamiast [słowo słowo2 słowo3]

2 Poszukać nowych słów kluczowych Planerem i innymi narzędziami typu keywordtool

3 Jeśli to nowe słowo (nowy produkt, nowa marka, nowa nazwa czegokolwiek) i będzie się samo rozpowszechniać to możesz nic nie robić i osiągać perfekcję w trenowaniu cierpliwości aż ruch sam się podniesie

4 Stworzyć kampanię wideo/display promującą dane słowo, po której przy sprzyjających wiatrach ludzie mogą zacząć słowo wpisywać w wyszukiwarkę

5 Poszerzyć lokalizację - o ile się da...

________
Booguś

Nowicjusz ✭

Dzięki za podpowiedź w normalnej sytuacji skorzystał bym z tych zleceń, jednakże 

sprawa dotyczy sklepu internetowego z niszowymi produktami i zależy mi na wyświetlaniu reklam właśnie na słowa +słowo +słowo +słowo +numer katalogowy.

Klienci szukają w ten właśnie sposób chociaż w skali całej Polski jest tego ni wiele.

Czyli na słowo kluczowe na które występuje mała liczba wyszukiwań reklama się nie wyświetli. 

Zastanawiam się nad uruchomieniem google merchant 

Wszechwiedzący ✭

W takiej sytuacji najprawdopodobniej przyczyną problemu jest numer katalogowy. Pozostaje więc chyba zrobić kampanię na +słowo +słowo +słowo i ją starannie optymalizować. A merchant warto uruchomić ponieważ często są niższe koszty klików/konwersji niż ze standardowej kampanii w wyszukiwarce.

________
Booguś

Student ✭

To co boguś napisał jest prawdą - najlepiej spróbować "poszerzyć dopasowanie" i spróbować na bardziej ogólnym typie (np przybliżonym z ogólniejszym słowem wtedy może to także chwycić słowo na którym ci zależy) .

Dodam tylko jeszcze że mimo że jeżeli reklama się nie wyświetli bo słowo ma komunikat "mała liczba wyszukań" nie ma to negatywnego wpływu na konto. Czyli możesz sobie zrobić taką listę słów kluczowych z numerami katalogowymi i one mogą być w koncie. A jak któreś z nich przekroczy próg to reklama zacznie się wyświetlać. 

Dodatkowo uruchomienie reklamy PLA to też dobre posunięcie.