AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 346 forumowiczów jest online
Obecnie 346 forumowiczów jest online
Tu zadasz i znajdziesz odpowiedzi dotyczące problemów z logowaniem, dostępem do konta czy jego zabezpieczeniami.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Rosnące Stawki Adwords

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Hej, 

mam problem, zaczynam przygodę z AdWords. Otóż zauważyłam, że stawki za moje słowa kluczowe ciągle się zwiększają.(Kampanie prowadzimy dla klienta dość długo a ja własnie ją przejełam.) Czy to normalne, że po kilku dniach stawka za konkretne słowo kluczowe wzrasta o nawet kilkadziesiąt groszy dziennie? Dodam, że na wynik jakości strony klienta nie mam wielkiego wpływu Emotikon: Smutny Przykładowo planer słów kluczowych podpowiada, że fraza X będzie kosztować ok 3,46zł kiedy ja za nie muszę płacić już 11,20 zł. Często mam info ze stawka jest zbyt niska na pierwsza strone, podwyzszam ja i za kilka dni znow ta sama sytuacja. Dodam, że jest to branża ubezpieczeniowa gdzie firmy nie żałują pieniędzy na reklamę. Może to jest przyczyna? Konkurencja spora 

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Rosnące Stawki Adwords

Najlepszy Współtwórca
Monika nie sugeruj się tak bardzo Planerem, ponieważ są to średnie z 12 miesięcy.

Potestuj kierowanie na konkretne strony docelowe.
Czy wprowadziliście już rozszerzone teksty reklamowe?
Czy korzystanie z rozszerzeń: połączeń, objaśnień, informacji w witrynie, linków?

Branża jest trudna i bywa droga. Wszystko zależy od używanych fraz, regionu emisji reklam itp.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Tak to wszystko mamy. reklama jest dosc rozbudowana ale wkurza mnie ze google chce coraz wiecej i wiecej za te słowa :/

Najlepszy Współtwórca
Nie do końca Google chce... Emotikon: Szczęśliwy konkurencja podbija stawki.

Sprawdź jeszcze na poziomie kampanii kolumnę wskaźnik wyklikiwania - może tu jest problem.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
a co masz na mysli? w czym pomaga ten wskaźnik? Ucze sie dopiero Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca
Pomaga Ci zidentyfikować czy Twoja/Wasza reklama jest wyklikiwana przez konkurencję.

Na karcie kampanie kliknij Kolumny i dodaj kolumny związane z nieprawidłowymi kliknięciami.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
dzięki zerknę Emotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda
Monika sama raczej sobie odpowiedziałaś - AdWords to system aukcyjny i stawki potrafią się zmieniać z każdym wyświetlaniem reklamy. Posłuchaj się rad Dominika i próbuj zoptymalizować kampanię. Jakość potrafi naprawdę uczynić cuda :-).

Student ✭ ✭
Na wynik jakości wpływ ma więcej czynników niż strona docelowa. Czy QS jest niski z powodu niedopasowania treści lub z powodu współczynnika klikalności? Jeśli tak, warto rzeczywiście wprowadzić brakujące rozszerzenia reklam, poprawić dopasowanie reklam, wreszcie, śledzić zmiany QS na koncie za pomocą odpowiedniego skryptu, choćby stąd: http://searchengineland.com/how-account-quality-score-can-guide-adwords-optimization-148595

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Dziękuje Wam wszystkim za pomoc! Niestety nieprawidłowych klikniec mam max 2..... Mysle ze chodzi raczej o tą branżę. Kampania jest dość rozbudowana, rozszerzenia wszystko jest. Strony docelowe słowa kluczowe w wyświetlanym url itp....W ubezpieczeniach jest mnóstwo pieniędzy i firmy nie zaluja na reklamę. Z innymi kampaniami nie miałam takich problemow. Muszą chyba ciągle podbijać stawkę aby być w TOP. 

Najlepszy Współtwórca
Pamiętaj, że TOP 1 nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem.
Dominik Myślak