AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 69 forumowiczów jest online
Obecnie 69 forumowiczów jest online
Tu zadasz i znajdziesz odpowiedzi dotyczące problemów z logowaniem, dostępem do konta czy jego zabezpieczeniami.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Prośba o pomoc AdWords planer kampanii w sieci reklamowej.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam, 

Czy moglibyście podrzucić jakiś pomysł, jak planować obecnie kampanie w sieci reklamowej, sprawdzić zasięgi, czy sugerowane stawki do wyceny?

Myślałam, ze "Google AdWords nie zwrócił żadnych propozycji dla kierowania kampanii" to tylko problem tymczasowy, jednak dzisiaj Pani z Google uświadomiła mnie, że nie jest to żaden błąd techniczny, a "ograniczenie, które wprowadzili" i nie wiedzą co w takiej sytuacji mogę zrobić... Póki co, wyłączone mam frazy i strony związane ze zdrowiem, rodziną, chorobami, rodzicielstwem, lekarzami itp natomiast z czasem zostanie to wyłączone całkowicie! Emotikon: Smutny

Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Wielka prośba o pomoc!

Edit: przy zakładaniu kampanii w sieci reklamowej i wyborze miejsc docelowych, również nie otrzymamy już podpowiedzi, na jakie miejsca możemy daną kampanie kierować. 

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Prośba o pomoc AdWords planer kampanii w sieci reklamowej.

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Daria w przypadku sieci reklamowej w dużej mierze działa się na remarketingu. Od tego jak ustawisz listy remarketingowe i które z nich dodasz do kampanii, a które będą działać jako wykluczenia, będziesz mogła emitować reklamy konkretnym użytkownikom.

Oczywiście również możesz analizować strony docelowe i wykluczać je jeśli nie są skuteczne.

Mamy również nowy rodzaj kampanii na sieć reklamową DSK o czym możesz poczytać tutaj http://wiktorska.pl/google-adwords/jak-prawidlowo-przygotowac-kampanie-dsk-w-sieci-reklamowej/ 

Zasada związana z wykluczaniem złych stron docelowych również dotyczy tego rodzaju kampanii.

Oczywiście możesz również testować inne rodzaje kierowania na tematy i zainteresowania.

Ale zawsze musisz pamiętać o podstawowych wykluczeniach, które warto zrobić na wszystkich rodzajach kierowania kampanii na sieć reklamową.

Podstawa to wykluczenie strony docelowej adsenseformobileapps.com - wykluczamy w ten sposób wyświetlanie reklam w grach i aplikacjach.

W tej chwili mamy również dodatkowe ustawienia, by reklamy nie wyświetlały się w oplikacjach i grach. Wejdź w ustawienia kampanii i ustaw jak poniżej - to samo dla tabletów.

Screen Shot 10-13-17 at 09.33 AM.PNG

Dodatkowo w kierowaniu danej grupy reklam, czy całej kampanii możesz wykluczyć pewne Opcje kategorii witryn.

Screen Shot 10-13-17 at 09.34 AM.PNG

W ten sposób zadbasz o to, że Twoje reklamy nie będą pojawiać się na zbędnych stronach docelowych.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Bardzo dziękuję, nie jest to kompletnie odpowiedź na moje pytanie, ale miło, że ktoś się wypowiedział. Jeśli ktoś zna odpowiedź moje pytanie odnośnie WYCEN oraz STAWEK i SZACOWANYCH ZASIĘGÓW. Chętnie dowiem się, w jaki sposób mogę to zrobić. Wydawanie pieniędzy na kampanię, w której nie mam kompletnie pojęcia jakie jest zainteresowanie użytkowników danym tematem, ani jakie są sugerowane stawki, nie leży w moim interesie... Ale bardzo dziękuję za ten pouczający wpis o wykluczeniach stron Emotikon: Szczęśliwy.

Pozdrawiam.

Wschodząca Gwiazda

@Daria T zasięg zależą od deklarowanego max CPC oraz budżetu dziennego. Czym większe te dwa parametry tym większe zasięgi. Oczywiście, jeżeli targetowanie nie ogranicza zasięgów. Do końca nikt nie jest wstanie oszacować zasięgów oraz CTR w sieci reklamowej. Wszystko zależy od twojej grafiki, wyjątkowości oferty, targetowania, jakości strony docelowej itd. 

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

@Adam Grabowski, oczywiście. Zatem w jaki sposób mam dowiedzieć się, jakie są szacunki zasięgu przy danym deklarowanym maks CPC oraz budżecie dziennym, skoro takich szacunków bez planera kampanii reklamowych nie widzę? Nie widzę również propozycji kierowania, grup reklam? Trochę to słabe, że jedyne tłumaczenie jakie dostałam od Google to "proszę skorzystać ze źródeł zewnętrznych" lub "proszę robić testy"...Dorzucam zdjęcie aktualnej sytuacji z planera kampanii. 

111screenshot-adwords.google.com-2017-10-17-10-58-00-070.png