AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 109 forumowiczów jest online
Obecnie 109 forumowiczów jest online
Tu zadasz i znajdziesz odpowiedzi dotyczące problemów z logowaniem, dostępem do konta czy jego zabezpieczeniami.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z założeniem konta

Nowicjusz ✭

Dzień dobry,

mam problem z założeniem konta AdWords.
Po wypełnieniu danych dot. pierwszej kampanii i uzupełnienia informacji na temat płatności (dane płatnika/sposób płatności) zostałem przekierowany do punktu 3 (Płatność). Tutaj pojawia się problem - dostaję komunikat:

"W wykonywanej przez Ciebie operacji wystąpił błąd. Jeśli próbujesz wprowadzić zmiany, mogły one nie zostać zapisane. Odśwież stronę, aby spróbować ponownie. Jeśli problem będzie się powtarzać, wyloguj się z konta AdWords, a następnie zaloguj się ponownie i wróć na tę stronę.".

Witrynę odświeżałem, otwierałem w wielu przeglądarkach, z różnych urządzeń - jednak wciąż dostaję ten sam komunikat. Zakończyć rejestrację próbuję od piątku (5. dzień).
Testowane przeglądarki desktopowe (Windows) to Firefox, Chrome, Edge, IE, a także Chrome dla Androida. W grę nie wchodzą żadne problemy z AdBlockiem czy antywirusem. Testowane na 4 urządzeniach z 3 różnych pul adresowych. Ciasteczka czyszczone wielokrotnie, sprawdzany tryb incognito.

Skontaktowałem się również z pomocą AdWords Polska, gdzie zostałem potraktowany jak śmieć. Po wytłumaczeniu wszystkiego jak wyżej, Niejaka Pani Katarzyna stwierdziła "wobec tego to chwilowy problem techniczny", absolutnie mnie olała i chamsko zakończyła rozmowę bez żadnego be, me, czy zwykłego "do widzenia".

Czy ktoś ma pomysł na rozwiązanie mojego problemu? Ewentualnie może ktoś wie, gdzie mogę szukać rzetelnej pomocy?

Dziękuję i pozdrawiam,
Marcin K.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Wszechwiedzący ✭

Cześć Marcin.

Przede wszystkim bardzo Ci współczuję. Jednak opisana historia bardzo przypomina mi wspomnienia człowieka, którego znam, a który używał kuponów w sposób "nie do końca zgodny z przeznaczeniem". I tutaj zmierzam do pytania: czy zdarzało Ci się używać kuponów kilkakrotnie dla tej samej strony/tego samego biznesu?

________
Booguś

Nowicjusz ✭

Cześć,

dziękuję Ci za odpowiedź.

Nie, nigdy nie używałem kuponów. Jest to moje pierwsze konto AdWords i zarejestrowałem (a raczej próbuję zarejestrować) je bez kuponu. Raczej nie w tym tkwi problem.

Najlepszy Współtwórca

Spróbuj pominąć etap rozliczeń i przejdź do utworzenia grup reklam, tekstów itp. Jak skończysz tworzyć te elementy, to wybierz trybik z prawej strony >> Płatności i wtedy spróbuj ustawić formę płatności itp.

Dominik Myślak

Dot.: Problem z założeniem konta

Nowicjusz ✭

Problem tkwi w tym, że w żaden sposób nie jestem wyjść z tego procesu rejestracji. Nie jestem w stanie dostać się w ogóle do dashboarda. Strona, na której wiszę wygląda tak:

firefox_2017-02-14_13-21-45.png

Po kliknięciu Wróć jestem odsyłany do strony, "Twoja pierwsza kampania reklamowa", gdzie również nie mam możliwości przerwania tego procesu - jedyny dostępny button "Zapisz i kontynuuj" odsyła mnie znowu do "Płatności" i tego nieszczęsnego komunikatu. Znalazłem jakieś bezpośrednie linki do dashboarda, ale zawsze automatycznie jestem forwardowany do tego cholernego procesu.

Wszechwiedzący ✭

A może załóż nowe konto gmail i spróbuj z innego konta? Jeśli zadziała to sobie potem udostępnisz dla tego konta, z którego aktualnie próbujesz przeprowadzić całą akcję.

________
Booguś

Najlepszy Współtwórca

Obstawiam jakiś problem techniczny w danym momencie. Na Twoim miejscu spróbowałbym założyć nowe konto AdWords i przejść proces ponownie.

Musisz niestety użyć nowego adresu email. Jeśli chcesz by nowe konto było na tym mailu co te z problemem, to musiałbyś uwolnić tego maila. 

Jak to zrobić opisane jest w tym artykule https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Artykuly/Jak-uwolnic-adres-e-mail-login-skojarzony-z-konte...

Wspomnę tylko, że możesz założyć dowolnego maila do tego celu - nie musisz postępować zgodnie z instrukcją Emotikon: Mrugający

Problem w tym, że sprawdź najpierw czy w ogóle masz możliwość przejść do trybik prawy górny róg >> Ustawienia konta >> Dostęp do konta

Jeśli tak, to będziesz mógł przeprowadzić tą procedurę.

Dominik Myślak