AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 145 forumowiczów jest online
Obecnie 145 forumowiczów jest online
Tu zadasz i znajdziesz odpowiedzi dotyczące problemów z logowaniem, dostępem do konta czy jego zabezpieczeniami.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Listy RLSA nie chcą się zbierać

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam, mam pytanie.

Na jednym z prowadzonych przeze mnie kont adwords nie chcą się zbierać listy RLSA, miał ktoś z was taki problem i zna odpowiedź dlaczego nie zapisuje użytkowników w listach RLSA?

RLSA.png

Z góry dzięki za pomoc.

Odpowiedź eksperta 3verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Grzegorz W
kwietnia 2016

Dot.: Listy RLSA nie chcą się zbierać

Wschodząca Gwiazda

Sprawdź, czy masz w GA włączony "Remarketing" oraz "Funkcje raportowania o reklamach" ? Tak jak na załączonym obrazku.  Zrzut ekranu 2016-04-01 o 16.05.07.png

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Do RLSA potrzebny jet tag remarkeitngowy AdWords, a nie listy z analytics

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Pracuję tylko na listach z GA i jedynie na jednym koncie jest ten problem.
Więc mylisz się.

Najlepszy Współtwórca
Jak najbardziej listy utworzone w Google Analytics również są brane pod uwagę remarketingu w wyszukiwarce.

Natomiast sposób zbierania użytkowników odbywa się za pomocą innych ciasteczek. Więcej na https://support.google.com/analytics/answer/6212951?hl=pl.

Są również ograniczenia:
"Lista remarketingowa dla reklam w sieci wyszukiwania Google musi zawierać co najmniej 1000 plików cookie, by możliwe było jej dopasowywanie do tych reklam. Ta zasada pomaga chronić prywatność użytkowników, którzy znajdują się na Twoich listach.
List remarketingowych zawierających wymiary z raportów danych demograficznych w sieci reklamowej Google, takie jak wiek, płeć, zainteresowania, nie można używać jako list remarketingowych dla reklam w wyszukiwarce."
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda

Dzięki za informacje, nie nadążam za tym..

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Grzegorz W
kwietnia 2016

Wschodząca Gwiazda

Sprawdź, czy masz w GA włączony "Remarketing" oraz "Funkcje raportowania o reklamach" ? Tak jak na załączonym obrazku.  Zrzut ekranu 2016-04-01 o 16.05.07.png

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
I o to mi właśnie chodziło Emotikon: Szczęśliwy Dzięki Adam