AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 139 forumowiczów jest online
Obecnie 139 forumowiczów jest online
Tu zadasz i znajdziesz odpowiedzi dotyczące problemów z logowaniem, dostępem do konta czy jego zabezpieczeniami.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konto adwords - 2 domeny ta sama branża

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam,

Prowadzę kampanię reklamową adwords, od ponad roku prowadzona jest kampania na 1 domenę.

Otworzyłem drugi sklep internetowy o takiej samej branży, na moim koncie adwords stworzyłem kampanię na drugi sklep z drugą domeną, tutaj pojawia się problem.

Przykładowa fraza [doniczki] (to jest przykładowa fraza nie związana z kampanią) wyświetla się wyłącznie na tą nową domenę, na "starej" domenie wyświetlane są pozostałe frazy które są duplikowane, z pominięciem frazy [doniczki]

Moje pytanie jest następujące, w jaki sposób mam doprowadzić do sytuacji aby frazy które są duplikowane wyświetlały się na obydwu domenach, z konsultacji z pomocą adwords otrzymałem informację że potrzeba "czasu" aby nowa kampania się zoptymalizowała, zbytnio wiele mi to nie mówi, otworzenie drugiego konta adwords łamało by regulamin.

Czy jest sens prowadzenie kampanii na jednym koncie na dwie domeny które wyświetlane mają być na te same słowa kluczowe? Czy może można założyć konto na inną osobę?

Pozdrawiam serdecznie,

Edit: Przy słowach kluczowych które się nie wyświetlają na 1 domenę, a są wyświetlana na drugą widnieje taka informacja - "Zamiast tej reklamy wybrano inną reklamę z grupy reklam."

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Magister ✭

Cześć,

jeśli będziesz reklamować dwie domeny po tych samych słowach kluczowych na jednym koncie to zawsze będzie Ci się wyświetlać jedna reklama która osiągnie wyższy ranking. Reklamowanie dwóch stron dotyczących tej samej branży po tych samych słowach jest niezgodne z zasadami. Jeśli doprowadzisz do takiej sytuacji i Google to wykryje to możesz mieć później problem z reklamą w ogóle Emotikon: Szczęśliwy 

Najlepszy Współtwórca

Niestety Sławomir ma rację. Nie można W TYM SAMYM CZASIE I NA TEN SAM REGION reklamować dwóch domen na te same słowa kluczowe.

Natomiast jak najbardziej możesz mieć dwa konta AdWords i to wręcz bym Ci zalecał. JEdna domena = jedno konto AdWords. W przypadku jak teraz, gdy jedna domena złapie wirusy i Google ją zawiesi - zawieszone konto, czyli żadna domena nie będzie reklamowana.

Przeanalizuj sobie dane z poprzedniej kampanii i stwierdź gdzie najlepiej Ci się jest reklamować, aby nie tracić zaufanych Klientów.

Z nową domeną możesz wejśćgdzieś na bardzo bliskim regionie - bądź przyjmij jakąś inną strategię, która sprawi, że obie reklamy nie będą mogły pojawić się o tej samej godzinie i w tym samym regionie.

Bądź podziel tak asortyment, by nie dublował się w reklamach.

Sądzę jednak, że najlepszym rozwiązaniem jest podzielić godzinowo tak reklamy, by każda z nich mogła bez problemu pojawiać się w AdWords o różnych godzinach.

Podobna sytuacja z regionami.

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam, dziękuję za odpowiedź.

Czy w przypadku stworzenia nowego konta adwords, nie mogę go założyć na swoje dane, prawda?

Jednak prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą pod którą są dwa sklepy na które chcę się reklamować, jak mam założyć nowe konto na tą drugą domenę?

Wyświetlanie reklam musi być w tym samym czasie, oraz konieczne jest aby wyświetlanie było na całą Polskę.

Edit: Jednak musiałem zostać źle poinformowany przez konsultantów adwords, ponieważ polecili mi stworzenie na moim koncie drugiej kampanii która prowadziła by na inny url.

Czyli najbardziej korzystne będzie stworzenie drugiego konta adwords, jak to by wyglądało zważając że prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą i na 1 sklep jedno konto już istnieje, konto mam założyć na inne dane?

Magister ✭

W najlepszym wypadku zawieszą Ci reklamę, w najgorszym zawieszą konto a wtedy na 99,99% możesz zapomnieć o reklamie. Warto ryzykować?

Najlepszy Współtwórca

Nie ma problemu, żebyś założył drugie konto AdWords.

Ale nie możesz reklamować się w taki sposób jak opisujesz - więc najpierw przemyśl sprawę i dopiero wtedy utwórz drugie konto.

Jeśli chcesz aby obie reklamy działały w tym samym czasie na te sane frazy, to proędzej czy później Google zawiesi / zablokuje oba konta AdWords, ponieważ takie działanie jest niezgodne z regulaminem.

Sugerowałem Ci rozwiązanie związane z godzinami/dniami/regionem emisji reklamy.

Musiałbyś mieć ten drugi sklep zarejestrowany na zupełnie nową firmę, nowe konto AdWords na nową firmę.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Witam,

Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc, informacje uzyskane od Państwa bardzo mi pomogły Emotikon: Szczęśliwy