AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 119 forumowiczów jest online
Obecnie 119 forumowiczów jest online
Tu zadasz i znajdziesz odpowiedzi dotyczące problemów z logowaniem, dostępem do konta czy jego zabezpieczeniami.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Komunikat "Niedozwolone działanie" - Harmonogram wyświetlania reklam

Nowicjusz ✭

Cześć,

Mam problem z założeniem nowej kampanii w sieci reklamowej AdWords. Jest tak:

1. Tworzę nową kampanię kierowaną tylko na sieć reklamową (docelowo jako cel wybieram Zakupy w Twojej witrynie)

2. Konfiguruję sobie podstawowe ustawienia na start:

• nazwa
  • lokalizacje (1 miasto w PL)
  • język - pl, eng
  • budżet + strategie ustalania stawek
  • pomijam w tym momencie dodatkowe ustawienia (rozszerzenia reklam itd)

3. Klikam Zapisz i kontynuuj i bang - pojawia się komunikat Działanie niedozwolone

Screen Shot 2017-11-18 at 17.37.06.png

Szybki sprint po ustawieniach i błąd dotyczy Harmonogramu wyświetlania reklam - miejsca, którego nie dotykałem nawet.

Screen Shot 2017-11-18 at 17.37.20.png

Ten sam problem pojawia się niezależnie od celów marketingowych i wszystkich innych ustawień (zmieniałem cele, daty, wszystko w zasadzie i dalej nie mogę utworzyć kampanii). Co może być przyczyną takiego błędu?

Dodam tylko, że całe konto przejęte od Klienta, zawiera wiele aktywnych kampanii.

Dzięki wielkie za każdą pomoc.

Pozdrowienia,

Dawid

Odpowiedź eksperta 1verified_user

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Żadnej kampanii nie da się założyć (kierowana na sieć wyszukiwania itd), czyli chyba problem odgórny:/ Co to może być?

Edit: chyba znalazłem blokadę - uprawnienia tylko do odczytu. dam znać czy to na pewno to (jak dostanę admina).

Najlepszy Współtwórca

Cześć Dawid. Sądzę, że na pewno kwestia dostępu. Poproś o dostęp administracyjny i na pewno będziesz mógł utworzyć kampanie.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Hej,

Gra - kwestia uprawnień, choć po bożemu to powinien się wyświetlać komunikat w stylu "Brak uprawnień do zakładania/edycji kampanii. Więcej o uprawnieniach tutaj" zamiast komunikatu "Działanie niedozwolone" w Harmonogramie reklam. Zaoszczędziłoby to trochę czasu:-)

Nowicjusz ✭ ✭

To nie jest kwestia uprawnień. Ogolnie w nowej wersji nawet edycja harmonogramu jest problemem. Mimo, że jestem adminem i mogę edytować np lokalizacje to w przypadku harmonogramu nic nie mogę tzn mogę go usuwać ale nie edytować ani dodawać. Problem raczej leży w Google.

Wszechwiedzący ✭

Cześć @Waldemar K,

W oryginalnym poście kwestia dotyczyła uprawnień.

Aczkolwiek u ciebie może być innym problem.

Napisz jaki komunikat się pojawia to spróbujemy pomóc.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭ ✭

Dziekuję za zainteresowanie. Żaden się nie wyświetla. Poczytałem pomocnik i prosta sprawa : chce edytować harmonogram, klikam ołówek i powinno wyskoczyć mozliwośc wyboru kampanii (sprawdzałem w lokalizacjach i działa OK), a tymczasem klikam w ołówek i nic , kompletnie nic się nie dzieje jakby ołówek był nieaktywny. W starej wersji wszystko działa poprawnie. W nowej wersji przy lokalizacjach działa poprawnie. W harmonogramie dni i godzin nic nie działa poza możliwością usuwania dni. 

Wszechwiedzący ✭

Możesz wkleić zrzut erkanu i zaznaczyć gdzie klikasz.

Będzie łatwiej znaleźć problem

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭ ✭

Nie mogę wkleić zrzutu. Ale w nowej wersji po lewej harmonogram, później wyżej pod zakładką harmonogram reklam masz ołówek w niebieskim kółku. Powinien działać po kliknięciu, u mnie nic. Wiem gdzie klikać ponieważ w lokalizacjach ten sam ołówek pieknie otwiera wybór kampanii.