AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 115 forumowiczów jest online
Obecnie 115 forumowiczów jest online
Tu zadasz i znajdziesz odpowiedzi dotyczące problemów z logowaniem, dostępem do konta czy jego zabezpieczeniami.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak przenieść usługi z jednego konta google na inne?

Nowicjusz ✭
Witam,
Mam dwa konta google. Jedno oficjalne, z imieniem i nazwiskiem, do którego mam podpiętą wizytówkę mojej firmy w google moja forma oraz adwords i analytics. Mam też konto nieoficjalne, z którego korzystam gdy komentuje lub zamieszczam treści, które nie chce aby były powiązane bezpośrednio z moją działalnością.
Niedawno otworzyłem sklep internetowy, dla którego założyłem stronę firmową w google moja firma oraz adwords i analytics. Niestety dla sklepu wszystkie usługi przypisały się pod moje konto nieoficjalne. Chciałbym to zmienić, czyli "przenieść" wszystkie usługi związane ze sklepem na moje "konto oficjalne". Teraz użytkowanie jest niewygodne, bo żeby sprawdzić np. statystyki reklam dla sklepu oraz dla mojej pierwszej działalności, muszę przełączać konta, oddzielnie doładowywać konto adwords itp.

Nie wiem czy opisałem problem w miarę jasno. W razie czego proszę pytać.
Pozdrawiam,
Marcin
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Jak przenieść usługi z jednego konta google na inne?

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Z analyticsem może być kłopot by je przenieść. Z AdWordsem nie byłoby problemu, bo możesz przekopiować wszystko dzięki edytorowi AdWords na Twoje oficjalne konto, tylko nie zalecam tego. Lepiej jak masz to na dwóch odrębnych kontach.

Jest lepsze rozwiązanie. Załóż sobie na 3 mailu MCK - Moje Centrum Klienta. https://www.google.pl/intl/pl/adwords/myclientcenter/

To ważne, żeby założyć MCK na nowym mailu nie używanym w AdWords.

Po założeniu MCK możesz oba konta AdWords podpiąć pod to MCK i tym sposobem logując się do MCK masz dostęp do obu kont AdWords.
Co więcej, dodając do obu kont Analytics maila logowania do MCK z wszystkimi zaznaczonymi checkboxami, również masz dostęp do obu analyticsów.

Procedura łączenia kont AdWords z kontem MCK jest bardzo prosta.

Jeśli masz już MCK to otwierasz sobie to konto np. w chromie. Konto AdWords w innej przeglądarce bądź na karcie incognito - byś mógł być zalogowany równocześnie na obu kontach.

Kopiujesz sobie numer ID konta AdWords i przechodzisz na MCK.

Klikasz przycisk Konto >> Połącz istniejące konta

Screen Shot 06-18-16 at 03.08 PM.PNG

Dodajesz numer ID i w następnym kroku nazywasz sobie to konto - jak chcesz by było wyświetlane w MCK - możesz to później edytować.

Następnie przechodzisz na konto AdWords i wchodzisz w trybik z prawej strony >> Ustawienia konta >> Dostęp do konta (menu po lewej) i zatwierdzasz menadżera.

Następnie wchodzisz sobie na konto Analytics w Administracja i w lewej kolumnie na poziomie konta w Zarządzanie użytkownikami dodajesz maila MCK z wszystkimi uprawnieniami.

To samo robisz z drugim kontem AdWords. W ten sposób logując się do jednego konta MCK masz dostęp do obu kont AdWords i Analytics.

Dominik Myślak