AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 107 forumowiczów jest online
Obecnie 107 forumowiczów jest online
Tu zadasz i znajdziesz odpowiedzi dotyczące problemów z logowaniem, dostępem do konta czy jego zabezpieczeniami.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Co zrobić z nieużywanym kontem w Adwords

Nowicjusz ✭

Witam

Posiadam konto Adwords które założyłem na początku grudnia 2015 roku. Konto miało służyć oczywiście do reklamy, jednak niestety z powodów osobistych obecnie nie będę korzystał z konta. W związku z tym mam pytania:

- czy muszę zlikwidować to konto gdy jest nie używane ?

- czy konto nie używane jest płatne ?

- czy takie konto mogę utrzymywać tak długo dopóki nie skorzystam z reklamy ?

dodam jeszcze że nie zdążyłem aktywować konta, nawet nie podałem danych, ale nie wiem czy robi to jakąś różnicę ?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: marcin h
lutego 2016

Dot.: Co zrobić z nieużywanym kontem w Adwords

Wschodząca Gwiazda
Cześć,

konta nie musisz likwidować i nie będziesz musiał za nic płacić.
Konto możesz trzymać tak długo jak chcesz, ale jeśli kiedyś zdecydujesz się na uruchomienie na nim kampanii nie będziesz mógł skorzystać na nim z kuponu promocyjnego, gdyż kupony zazwyczaj należy aktywować w ciągu 14 dni od założenia konta.
Więc lepiej będzie dla Ciebie założyć nowe konto - jak już się zdecydujesz na kampanię - tym bardziej, że nie wprowadziłeś na tym obecnym żadnych danych rozliczeniowych, nie mówiąc już o prowadzeniu kampanii.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: marcin h
lutego 2016

Wschodząca Gwiazda
Cześć,

konta nie musisz likwidować i nie będziesz musiał za nic płacić.
Konto możesz trzymać tak długo jak chcesz, ale jeśli kiedyś zdecydujesz się na uruchomienie na nim kampanii nie będziesz mógł skorzystać na nim z kuponu promocyjnego, gdyż kupony zazwyczaj należy aktywować w ciągu 14 dni od założenia konta.
Więc lepiej będzie dla Ciebie założyć nowe konto - jak już się zdecydujesz na kampanię - tym bardziej, że nie wprowadziłeś na tym obecnym żadnych danych rozliczeniowych, nie mówiąc już o prowadzeniu kampanii.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Bardzo dziękuję za rozwianie wątpliwości. Czyli czy mam wprowadzone dane czy nie mam konto jest bezpłatne ?

Wschodząca Gwiazda
Jeśli na koncie nie działa żadna kampania to nie ponosisz żadnych kosztów.
Żeby kampania działała trzeba najpierw uzupełnić profil płatności i dodać kartę kredytową (przy płatnościach automatycznych) lub dokonać wpłaty z góry kartą lub przelewem przy płatnościach ręcznych.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Jeszcze raz bardzo dziękuję za informację i pozdrawiam