AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 32 forumowiczów jest online
Obecnie 32 forumowiczów jest online
Tu zadasz i znajdziesz odpowiedzi dotyczące problemów z logowaniem, dostępem do konta czy jego zabezpieczeniami.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Brak listy remerketingowej w kampanii AdWords

Student ✭

Witam,

zarządzam nową kampanią, w której chcę prowadzić remarketing dynamiczny. Połączyłem konto AdWords z Analytics, włączyłem w Analytics listę remarketingową i i stworzyłem nową listę (było napisane, że jest 2500 użytkowników i możliwość wykorzystania w AdWords). Przeszedłem do AdWords i stworzyłem nową kampanię w sieci wyszukiwania i gdy tworzę grupę reklam i wybieram listy remarketingowe to wyskakuje informacja "To konto nie zawiera żadnych list remarketingowych." Wyskakuje guzik "ustaw remarketing" wciskam go i wyskakuje informacja, że muszę otagować stronę i aby "Aby użyć tagu Google Analytics zamiast tagu remarketingowego AdWords, musisz mieć uprawnienia do edycji w Google Analytics. Więcej informacji". Strona nie jest otagowana, ale posiada Google Analytics więc nie ma potrzeby tagować. Posiadam w koncie Analytics pełne uprawnienia w tym do edycji. Ma ktoś pomysł co jest nie tak ?.

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marcin S
lipca 2016

Dot.: Brak listy remerketingowej w kampanii AdWords

Student ✭
Konto Analytics było podpięte pod starą kampanię, która się tak samo nazywała jak moja sprawdziłem id i się nie zgadzało, podpiąłem pod nowe konto i jest ok, dzięki za pomoc! Emotikon: Szczęśliwy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca

Marcin sprawdź proszę w analyticsie czy wszystko dobrze ustawiłeś.

Na poziomie usługi sprawdź w ustawieniu usługi czy masz włączone jak poniżej.

Screen Shot 07-15-16 at 11.19 AM.PNG

Dodatkowo w sekcji Informacje o śledzeniu >> Gromadzenie danych jak poniżej.

Screen Shot 07-15-16 at 11.22 AM.PNG

A teraz kwestia kampanii. Chcąc robić remarketing dynamiczny dobrze mieć konto merchant center, w którym masz dodane profukty. Następnie remarketing dynamiczny działa w kampaniach na sieć reklamową, a Ty piszesz o kampanii na sieć wyszukiwania.

Pytanie co dokładnie chcesz osiągnąć?

Więcej o remarketingu dynamicznym:

https://support.google.com/adwords/answer/3124536?hl=pl

https://support.google.com/adwords/answer/6077124?hl=pl

Dominik Myślak

Student ✭
Przepraszam, mój błąd nie wyszukiwania a sieci reklamowe.
Tak ustawiłem wszystko tak jak to przedstawiłeś.

Najlepszy Współtwórca
Czy dobrze połączyłeś konta adwords z analytics - dodałeś również widok?
Dominik Myślak
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marcin S
lipca 2016

Student ✭
Konto Analytics było podpięte pod starą kampanię, która się tak samo nazywała jak moja sprawdziłem id i się nie zgadzało, podpiąłem pod nowe konto i jest ok, dzięki za pomoc! Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca
Emotikon: Mrugający ciesze się, że się udało zlokalizować problem i go wyeliminować
Dominik Myślak