AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 69 forumowiczów jest online
Obecnie 69 forumowiczów jest online
Tu zadasz i znajdziesz odpowiedzi dotyczące problemów z logowaniem, dostępem do konta czy jego zabezpieczeniami.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Bounce rate 95%, ilość sesji jest 1/2 od kliknięć

Nowicjusz ✭ ✭

Cześć wszystkim,

 

Robiliśmy kampanie na black friday, ale wyniki są fatalne:

black friday.jpg

Nie rozumiem w czym jest przyczyna takich wyników (*Google Tag Assistant nie pokazuje żadnych błędów).

Proszę o pomóc

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Bounce rate 95%, ilość sesji jest 1/2 od kliknięć

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Cześć Vladyslav Emotikon: Szczęśliwy

Możesz mieć więcej kliknięć niż sesji ponieważ użytkownik może kilka razy kliknąć w reklamę, zapisać adres z parametrem gclid w zakładce i wejść z powrotem na stronę, kod analytics może się nie załadować itp. Zwykle tak jest, że klików jest więcej niż sesji, choć tu jest trochę za duża różnica. Wygląda też na to, że ludzie na stronie docelowej zobaczyli nie do końca to, co by ich zainteresowało. Jaki był miernik sukcesu w tym wypadku...?

 

________
Booguś

Bounce rate 95%, ilość sesji jest 1/2 od kliknięć

Wschodząca Gwiazda

Czy to była może kampania w sieci reklamowej?

W sieci reklamowej przy braku odpowiednich wykluczeń reklamy często pokazują się w aplikacjach mobilnych i są klikane przypadkiem.

Wówczas najczęściej nie dochodzi do otwarcia strony i załadowania kodu śledzącego. Bardzo wysoki współczynnik odrzuceń może sugerować właśnie taki scenariusz. Przypadkowe kliknięcie osób, które wcale nie były zainteresowane reklamą i nawet jeśli strona i kod śledzący zdążyły się załadować ktoś natychmiast opuszczał stronę.

Kolejny element to adres do którego prowadzi reklama. Czasem z powodu jakieś literówki reklama prowadzi do strony błędu, na której nie ma kodu. Kliknięcie jest, a sesji nie ma. Więc sprawdź też adresy reklam czy na pewno prowadziły na prawidłową stronę docelową.

 

Tomasz Ciepłucha