AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 271 forumowiczów jest online
Obecnie 271 forumowiczów jest online
Tu zadasz i znajdziesz odpowiedzi dotyczące problemów z logowaniem, dostępem do konta czy jego zabezpieczeniami.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Blokada stron afiliacyjnych w AdWords

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam serdecznie

Moje strony zostały zawieszone w Adwords ponieważ "odsyłają do innej strony"
Problem polega na tym, że strony uczestniczą w programie afiliacyjnym i ze zrozumiałych względów posiadają właśnie link pod artykułem. Na tym polega polecanie produktu.
Czy to oznacza, że afiliacja jest w AdWords zabroniona?
Proszę o pomoc.

Dziękuję!

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Sądzę, że problemem nie jest do końca afiliacja, tylko same linki wychodzące poza Twoją stronę. Wszystkie ważne czynności dla Klienta powinny kończyć się na Twojej stronie (na reklamowanej stronie).

Zgaduje, że może dopiero na stronie, na którą kierujesz link dokonuje się zapisanie do newslettera, czy wypełnienie jakiegoś formularza kontaktowego itp.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Co ty, już 3 konsultant AdWords twierdzi, że strona nie może zawierać odsyłacza. A w afiliacji, to przecież norma, że u mnie tego nie kupują.
Po prostu na dole strony mam info, że produkt możesz kupić tutaj i ten link odsyła.
Z punktu widzenia AdWords, strona jest po to by nakłonić do kliknięcia w link zewnętrzny. Owszem, to prawda, tak samo, jak na każdej innej stronie sprzedażowej, gdzie trzeba kliknąć w koszyk, ale zostaje się na tej samej domenie, dlatego jest dozwolone.

Przykre, że afiliacja jest traktowana w taki sposób.

Najlepszy Współtwórca

Takie są zasady AdWords. Proces zakupowy ma się zakończyć na Twojej stronie.

Poczytaj zasady https://support.google.com/adwordspolicy/answer/6008942?hl=pl

cytuję:"Przykłady nieprzestrzegania zasad sieci reklamowej: promowanie treści zawierających złośliwe oprogramowanie; używanie „maskowania” lub innych technologii, które ukrywają przed użytkownikami prawdziwą stronę docelową; witryny zawierające wyłącznie reklamy lub promowanie stron docelowych, których jedynym lub głównym celem jest wyświetlanie reklam; promowanie stron docelowych, których jedynym celem jest przekierowywanie użytkowników do innych stron; reklama, której jedynym lub głównym celem jest pozyskiwanie publicznego poparcia użytkowników w sieciach społecznościowych; oszukiwanie lub manipulowanie ustawieniami w celu obejścia naszych systemów sprawdzających zgodność reklam z zasadami"

tyczy się to również sieci wyszukiwania.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Pytanie, czy to błąd w regulaminie, czy celowe działanie.

Bo czuję się tak jakbym reklamował stronę o..melisie, a dawał link do kokainy.

Najlepszy Współtwórca

Marcin przecież jasno jest napisane oraz jak sam zauważyłeś już 3 konsultantów... To nie jest błąd, tylko ważne zasady reklamowania się w AdWords.

Użytkownik chciał wejść na stronę x i zapewne kupić na stronie x. Ty go przekierowujesz na stronę y.

Google stara się dbać o jakość i trafnośćwyników w wyszukiwarce, a takie działanie niestety podchodzi pod łamanie zasad.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

nie rozumiemy się trochę.

Ja wiem, że takie są zasady Adwords.

To tak samo, jak w latach 80-tych ludzie palili papierosy w kinie i każdy mówił, że przecież można, takie jest prawo. Potem, ktoś to prawo naprawił... bo było głupie.
W życiu nie jest tak, że ustalone zasady są już na wieki. Gdyby ludzie nie zmienili prawa, to tak, jak PRL w poniedziałek w żadnej restauracji czy barze nie można było zamówić potrawy mięsnej.

Ja przekierowuje ze strony X na y, bo tej Y nie ma nigdzie w wynikach. W żaden sposób użytkownik tam nigdy nie dotrze, chyba, że go ktoś przekieruje.

Chodzi o ofertę CashPills i z założenia cała idea opiera się na sprzedaży poprzez partnerów.

Najlepszy Współtwórca

Zadzwoń do Supportu Google i porozmawiaj z nimi na ten temat.

Zastanów się też może nad tym, że zawsze jest więcej niż 1 rozwiązanie. Może to Wasz dostawca powinien pozwolić Wam na sprzedaż Swoich produktów na Waszych stronach/sklepach i byłoby po problemie. 

Dominik Myślak

Profesjonalista ✭ ✭

@Dominik Myślak Nie uważasz że ze strony Google to nie za fajne rozwiazanie dla ludzi którzy promują zewnętrzne biznesy albo są partnerami dużych firm? To bardzo ogranicza poczucie wolności biznesowej jeśli jesteśmy partnerami jakichś firm. Można to zrobic robiąc własne formularze na stronie ale to raz koszta, dwa czas a trzy skrypt musiałby przeżucać dane do portalu zewnetrznego. Dlatego rozumiem @Marcino o 

Sam teraz będę miał dylemat jak to rozwiązać...

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Wiesz, to bardziej problem w tym, czy ludzie, którzy zatwierdzili ten pkt w regulaminie, znają problem. Wiadomo, że konsultanci będą powtarzać, to co im się każe i na własną rękę nie będą bronili moich interesów. Chodzi o to, by to przeczytał ktoś kto jest u nich decyzyjny. 
Bowiem, może ten pkt jest w regulaminie, bo tak, sobie ktoś wpisał, by ludzie nie handlowali narkotykami pod przykrywką strony o ziołach.
To tak jak z tą polską ustawą o wycince drzew, jeden wymyśli, drugi podpisze i nikt nie pomyślał, że są wyjątki, że nie można tworzyć jednego przepisu dla wszystkich sytuacji.

Na zagranicznym adwordsie też mają ten problem i nikt decyzyjny im nie odpisał, tak sobie narzekają i nic się nie dzieje. sprawa od lat wisi w próżni. Traci google, tracimy my, tracą producenci.

Profesjonalista ✭ ✭

@Marcino o Zgadzam się z Tobà, może @Google Partners mogłoby przekazać sprawę dalej?

Przecież promowanie np. bloga o finansach osobistych z odnośnikami do innych stron nie jest nadużyciem.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

Sądzę, że temat jest bardziej skomplikowany niż Wam się wydaje. Chodzi zapewne głównie o bezpieczeństwo użytkowników i na tym firmie Google najbardziej zależy.

Tyle w temacie Panowie bo bijecie niepotrzebnie pianę. 

Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca

Marcino o proszę Cię o nie zakładanie tematów, które dotyczą jednego i tego samego - dublują się. 

Chciałeś coś dodać w temacie, to proszę Cię pisz tutaj w tym wątku. 

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

tal ale teraz mi zablokowano nowy post, gdzie opisałem inne problemy z dnia dzisiejszego.

https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Kosz-Naruszenia-regulaminu/Dziwne-blokady-stron-bez-powodu...

Tak wygląda naprawienie problemu. Kosz i nara, idź się reklamuj w gazecie.

ps. Dominik, to były inne problemy dlatego założyłem nowy temat. Nie mam kopii tej wiadomości, nie wiem jak do niej dotrzeć.

Profesjonalista ✭ ✭

@Dominik Myślak nie bije piany, tylko w tym konkretnym przypadku jest to dla dużej grupy docelowej uciążliwe, a przecież o to chodzi żeby wszyscy mogli korzystać z jak najwyższej jakości produktów i/lub usług. Taki cel całemu Google przyświeca i akurat ta konkretna sytuacja moim zdaniem jest uciążliwa...

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz