Obecnie 389 forumowiczów jest online
Obecnie 389 forumowiczów jest online
Tu zadasz i znajdziesz odpowiedzi dotyczące problemów z logowaniem, dostępem do konta czy jego zabezpieczeniami.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

zawieszone konto - podejrzane działania związane z płatnościami

Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

kilka dni temu otrzymałem informację o zawieszeniu konta Adwords.

Oczywiście niezwłocznie się z nimi próbowałem kontaktować, otrzymałem mailowo informację już na drugi dzień (w sobotę o 6 rano), że po sprawdzeniu i weryfikacji okazuje się, że konto narusza ich zasady.

Kompletnie nie mam pojęcia czym może być to spowodowane. Reklama funkcjonowała od 5 miesięcy i nie było żadnych problemów, teraz nagle po takim czasie coś takiego? Oczywiście konto zarejestrowane na firmę, płatności dokonywane cały czas tą samą kartą do konta bankowego. Na koncie nie dokonywaliśmy żadnych działań, tylko miało miejsce logowanie się na konto w celu dokonywania płatności.

Mam identyczne wrażenie jak większość osób z podobnym problemem, że oni totalnie nas ignorują i nie mamy jakiejkolwiek szansy obrony. To wygląda tak, że nawet inne konta zakładane na innych urządzaniach mogą być tak samo traktowane.

Do czynienia z formą reklamy jaką jest Adwords mam już dobrych kilka lat więc znam podstawy działania owego systemu i procedur. Uważam, że niektóre zasady są zbyt restrykcyjne i wręcz kuriozalne. Bo np. kiedy zarejestruję domenę która ma bana od adwords i podepnę ją do jakiegokolwiek konta to w takim razie cale to konto zostanie zawieszone a te strony nawet "niewinne" dostaną od nich bana.

Już sam nie wiem co o tym myśleć i jak się od tego uchronić Dodam jeszcze, że na tym koncie wydawaliśmy w adwords ponad 5.000 zł miesięcznie.

Bardzo proszę o opinie ekspertów i za wszelkie porady, rozwiązania z góry serdecznie dziękuję.   

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Najlepszy Współtwórca

Dominik kwota wydatków nie jest istotna.

Czy korzystaliście z kuponów AdWords? Jeśli tak to w jaki sposób?

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Wiem, że kwota wydatków nie ma znaczenia - tak tylko podniosłem ten fakt.

Z jednego kuponu korzystaliśmy ale na samym początku, czyli w lipcu 2016 r., kupon otrzymaliśmy od Google. Przez ten czas było wszystko w porządku, aż nagle coś takiego...

Mam pytanie czy zawieszone konto oznacza automatycznie zawieszoną witrynę? - pytam ponieważ różne opinie padają na tym forum...

Najlepszy Współtwórca

Sugeruje zadzwonić do supportu i uzyskać informacje z jakiego powodu konto zostało zawieszone.

Moje pytanie nie było bezcelowe. Taki komunikat często jest związany z łamaniem zasad dotyczących kuponów AdWords. Na pewno użyliście kupon tylko raz (na jednym koncie AdWords)?

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Tak. Użyliśmy kuponu tylko raz.

Już została przeprowadzona rozmowa z "niby" supportem bo okazało się, że oni bezpośrednio pod tym numerem 0 800 702 380 są z firmy Arteria, kiedyś można było normalnie porozmawiać z działem w Krakowie ale tych ludzi już tam nie ma bo zamknęli ten krakowski oddział na stałe ale to nie ważne...

Rozmawiałem taką Ewą Z. i ona ironicznie się uśmiechając po 15 minutach rozmowy tylko powiedziała, że nigdzie mnie nie przełączy bo w przypadku zawieszonych kont oni są "ostatnią linią kontaktu". Dopytywałem na wszelkie sposoby jaka jest droga odwoławcza... wgl. odnoszę wrażenie, że mam większą wiedzę i doświadczenie od nich. To co oni mówią to się kupy nie trzyma... Dopiero kiedy im zasugeruję to mówią - no może mieć Pan rację bo faktycznie jeżeli Pan zmieni domenę to system wyłapie treść strony... i tak w nieskończoność... wgl... nie znają podstaw, że chodzi o IP urządzenia... że każde kolejne konto założone na tym samym urządzeniu będzie z automatu blokowane... mało tego, nawet jeżeli całkowicie założy się nowe konto to oni mogą go bezpodstawnie powiązać z tym nowym i też go zawiesić... i jak tu spać spokojnie będąc przedsiębiorcą?

Wgl,. w tym wszystkim jest mnóstwo niedorzeczności i braku logiczności... ale już nie istotnie. Nie ja pierwszy i nie ostatni...

W mojej ocenie takie traktowanie reklamodawców jest niepoważne.

Najlepszy Współtwórca

W pewnych sytuacjach nie mogą inaczej rozmawiać niż tego doświadczyłeś. Niestety taka sytuacja ma miejsce, gdy nadużywane są kupony AdWords. Wtedy ciężko jest nawet otrzymać jasny przekaz pdt: " złamaliście zasady dotyczące kuponów AdWords". Rozmowa wygląda wtedy tak jak powyżej.

Dodatkowo nie dziw się, że nie udzielają odpowiedzi, czy też porad jak z tego wybrnąć - to również jest wbrew regulaminowi; to co sugerujesz.

Pamiętaj, że Wy jako firma jesteście zobowiązani podawać swoje dane na stronie, więc ani nowa strona ani konto AdWords, gdzie będą Wasze dane rozliczeniowe nie są bezpieczne i mogą być zawieszone, bo to nadal Wy jako firma, która złamała regulamin, próbujecie go obejść.

Czy dane konto macie podpięte do jakiegoś MCK? Jeśli tak, to dzwoniąc na infolinię podaj numer id MCK i wtedy postaraj się uzyskać informację co się stało, wyjaśniając również i zapewniając, że nie złamaliście regulaminu dotyczącego np. kuponów AdWords (jeśli oczywiście jest to zgodne z prawdą).

Zapewnij, że nie wiesz co się mogło stać i w tej sprawie dzwonisz, by spróbować dowiedzieć się co się stał i że chciałbyś to naprawić.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Skoro ich polityka jest taka jaka jest to takie "ludzkie" pobudki tylko, że chcę to naprawić itd. nie nie pomogą.

Nie wiem jaki ma sens pisania o kuponach skoro to faktycznie nie jest przedmiotem sprawy. Wgl. dla mnie taka polityka jest niewyobrażalna, nigdzie tak nie jest, na facebooku czy w innych instytucjach typu Microsoft..  

Dzisiaj poszła taka wiadomość przez formularz:

Szanowni Państwo, 

Bardzo proszę o jakiekolwiek informacje na temat przyczyny zawieszenia konta Adwords.

Po szczegółowym zapoznaniu się z regulaminem, nie dostrzegamy nieprawidłowości w funkcjonowaniu przedmiotowego konta, a przede wszystkim dot. rzekomych niepożądanych działań z płatnościami na tym koncie.

Bardzo zmartwiła nas ta sytuacja ponieważ uważamy, że zostało to konto zawieszone zupełnie niesłusznie i bezpodstawnie.

Pragnę również nadmienić, że konto funkcjonowało od 6 miesięcy, kupon na kwotę 250 zł został wykorzystany tylko raz, konto było prawidłowo zarejestrowane ma firmę, wszystkie płatności były dokonywane z góry kartą płatniczą przypisaną do konta firmowego.

Od 2 miesięcy  nie dokonywaliśmy jakichkolwiek zmian na samej stronie www i w ustawieniach konta. Logowaliśmy się tylko w celu dokonywania płatności na poczet kliknięć.  

Bardzo proszę o weryfikację i jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam,

Najlepszy Współtwórca

"Do czynienia z formą reklamy jaką jest Adwords mam już dobrych kilka lat więc znam podstawy działania owego systemu i procedur. (...). Bo np. kiedy zarejestruję domenę która ma bana od adwords i podepnę ją do jakiegokolwiek konta to w takim razie cale to konto zostanie zawieszone a te strony nawet "niewinne" dostaną od nich bana."

Każdy Klient = osobne konto.
https://support.google.com/adwordspolicy/answer/6086450?hl=pl

A m. in. to co napisałeś związane jest z powszechnie stosowaną dobrą praktyką będącą rozwinięciem w/w Zasady narzuconej przez Google: każda domena - osobne konto.

Najlepszy Współtwórca

Podpowiadam Ci, że to może właśnie być powodem i celem rozmów.

"Nie wiem jaki ma sens pisania o kuponach skoro to faktycznie nie jest przedmiotem sprawy."

Wiem kiedy w taki sposób rozmawia support z Użytkownikami (gdy złamanie regulaminu jest poważne) i sugeruje Ci, żebyś zapytał wprost o kupony, bądź wręcz zapewniał, że nie złamaliście takiego regulaminu kuponów - jeśli masz 100% pewności.

Bo Ty ją masz, ale może ktoś inny z firmy założył drugie konto i użył kupon?

Może macie drugą stronę www, którą reklamowaliście na innym koncie AdWords za pomocą kuponu, ale i ta strona i konto są na Wasze dane firmowe - to również złamanie regulaminu kuponów.

Druga sprawa, że próbuję Ci pomóc, żebyś nie poddawał się i skończył na jednym telefonie - stąd moje pytanie o MCK.

Mając te konto AdWords podpięte pod MCK i podając numer id MCK rozmawiasz z innym działem, który ma większą wiedzę i może Ci pomoże.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Dominiku Myślak - jesteś człowiekiem głębokiej wiary... ja już zaczynam wątpić...

Kiedy rozmawiałem z ta infolinią to po weryfikacji powiedzieli, że nie mają jakichkolwiek informacji. (nie wiem czy to jest możliwe) mają tylko info że konto jest zawieszone ale nie widzą co jest powodem.

Druga sprawa - ja już nie wierzę, że to faktycznie sprawdzają ludzie... bo kiedy ja w piątek pisałem do nich wiadomość w odpowiedzi na ich maile, następnie odpowiedź dostałem z sobotę o godz. .6.01 rano, oczywiście mail wygląda typowo na szablonowy, nikt się konkretnie nie podpisał tylko imię: Beata . To jest wręcz nieprofesjonalne działanie.

PS.

Mam pewność na 100 % że tylko ja w firmie wiem jak działa konto Adwords i ja go obsługiwałem. Sama domena i strona www też są nowe, nigdy wcześniej nie były reklamowane.   

Najlepszy Współtwórca

Zasugerowałem Ci rozwiązanie. Na Twoim miejscu doszedłbym za wszelką cenę co jest powodem zawieszenia - bo byś chociaż wiedział, czy możesz coś poprawić czy nie.

Co dokładnie reklamujesz na koncie AdWords? Jaka tematyka?

Google ma prawo co jakiś czas badać konta użytkowników i jeśli łamią zasady zawieszać je.

Decyzja należy do Ciebie czy skorzystasz z moich sugestii.

Nie zakładaj nowych kont, czy nawet nie stawiaj strony na nowej domenie bo to niewiele da. Najpierw dowiedz się co jest powodem zawieszenia i w razie możliwości napraw te błędy.

Podpięcie Waszego konta do MCK sporo da w kwestii kontaktu z supportem.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Po kolejnej prośbie o ponowną weryfikację drugi raz otrzymuję od nich taką wiadomość:

Dziękujemy za okazaną cierpliwość. Potwierdziliśmy, że Twoje konto narusza zasady AdWords. Decyzja ta jest ostateczna, co oznacza, że konto nie zostanie ponownie aktywowane. Prosimy nie tworzyć dodatkowych kont AdWords, ponieważ one również zostaną zawieszone.

Dziękujemy za współpracę i wyrozumiałość.

Czuję się jakbym dostał z buta w twarz... Jeszcze bardziej boli to, że ja czuję się niewinny jakimkolwiek działaniom... nie wiem ca co...

Najlepszy Współtwórca

Dominik rozumiem, że wysłałeś email. Ta droga nie jest najlepsza do załatwienia tej sprawy.

Czy starałeś się podpiąć Swoje konto AdWords do Mojego Centrum Klienta i wtedy zadzwonić do supportu?

Chce Ci pomóc, żebyś chociaż znał powód odrzucenia. Odezwij się do mnie przez forum. Kliknij na moją ikonkę po lewej, a potem ikonkę G+. Postaram się zadzwonić do supportu i zapytać o Twoją sprawę.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

OK, dziękuję za sugestie.

Założę to konto MCK i dam znać.

Najlepszy Współtwórca

Chciałem podpiąć Twoje konto AdWords do mojego MCK i zadzwonić do supportu. Jak będziesz chciał bym spróbował pomóc to daj znać.

Dominik Myślak