Obecnie 257 forumowiczów jest online
Obecnie 257 forumowiczów jest online
Tu zadasz i znajdziesz odpowiedzi dotyczące problemów z logowaniem, dostępem do konta czy jego zabezpieczeniami.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

wyklikiwanie

Nowicjusz ✭

Jak ustalić IP osobnika notorycznie wyklikującego budżet ?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

wyklikiwanie

Profesjonalista ✭ ✭

Raport nieprawidłowe kliknięcia.

Oplata nie powinna zostać za takie kliknięcia pobrana, jeśli natomiast tak się stanie, możesz przesłać do Google prośbę o zwrot tych środków.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

wyklikiwanie

Student ✭ ✭ ✭

Logi serwera mogą Ci pomóc. Sprawdź z jakiego IP masz częste wizyty, o ile ma stałe.

wyklikiwanie

Nowicjusz ✭

Niestety nie wiem jak sprawdzić z jakiego IP ,ale wiem ,że jest coś nie tak ponieważ od dwóch tygodni budżet znika bardzo szybko ,a zapytań jest zero.

wyklikiwanie

Profesjonalista ✭ ✭

Zobacz też po geolokalizacji 

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

wyklikiwanie

Nowicjusz ✭

Ale najpierw chcę ustalić adres IP ,ale nie wiem jak?

wyklikiwanie

Student ✭ ✭ ✭

@RafalDziurowicz - IMO niewiele to da, jeśli ktoś wyklikuje, to raczej lokalna konkurencja, więc w raporcie będzie miejscowość taka sama jak nasze domki.

@domki-nad-morzem - pogadaj ze swoim administratorem serwera lub hostingodawcą, powinni Ci pomóc.

Ja bym Ci doradził wykluczenie z lokalizacji Twojego miasta, okręgu o promieniu kilku km dookoła i jest spora szansa, że pozbędziesz się natręta

Dot.: wyklikiwanie

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Najpierw należy ustalić, czy faktycznie są to nieprawidłowe kliknięcia. Każde ustawienie kampanii AdWords, które zwiększa potencjalną liczbę kliknięć, może powodować objaw jak opisujesz.

Wystarczy, że źle dodałeś jakąś ogólną frazę w dopasowaniu przybliżonym.

Co do sprawdzenia wyklikiwania.

Na poziomie Wszystkie kampanie możesz dodać do raportu dwie kolumny.

Postępuj zgodnie z instrukcją poniżej.

Kliknij Wszystkie kampanie w górnym lewym rogu

Screen Shot 02-21-17 at 10.09 AM.PNG

Sprawdź czy w środkowym panelu jesteś na karcie Kampanie - jeśli tak, to kliknij przycisk Kolumny >> Modyfikuj kolumny

Screen Shot 02-21-17 at 10.10 AM.PNG

Następnie wybierz z meny Skuteczność i z prawego okna Nieprawidłowe kliknięcia i Współczynnik nieprawidłowych kliknięć.

Screen Shot 02-21-17 at 10.11 AM.PNG

Daj znać jaki procent ma Współczynnik.

Dominik Myślak

wyklikiwanie

Nowicjusz ✭

pierwsze dwa tygodnie lutego były na poziomie 3% , sądzę że było znacznie więcej gdyż nie było formalnych zapytań jak w poprzednich tygodniach ,a nie wprowadzałem żadnych zmian.

Ponadto nie używam fraz z dopasowaniem zbliżonym ,a jedynie z dopasowaniem szczegółowym.

wyklikiwanie

Najlepszy Współtwórca

Poproś swój hosting o dziennik serwera z ip za te 2 tygodnie i poszukaj jakiejś prawidłowości. 

Dodatkowo zerknij w analytics na dane wiążac je krok po kroku z systemem operacyjnym, wielkością ekranu itp. To da Ci też pojęcie skąd może być osoba, która mogła wyklikiwać reklamy.

Sprawdź też na samym koncie AdWords, czy czasem większość kliknięć nie pochodzi z komórek, a np. Twoja strona nie jest responsywna, co może zniechęcać użytkowników.

Dominik Myślak

wyklikiwanie

Nowicjusz ✭

Podpowiedz jak sprawdzić na koncie AdWords ile kliknięć jest z komórek?

wyklikiwanie

Student ✭ ✭ ✭

Na poziomie kampanii lub grupy reklam - ustawienia -> urządzenia

wyklikiwanie

Nowicjusz ✭

jak można sprawdzić czas pobytu na stronie reklamy po kliknięciu ?

Dot.: wyklikiwanie

Student ✭ ✭ ✭

Możesz to sprawdzić np. w Google Analytics Pozyskiwanie >> Cały ruch >> Źródło/medium i sprawdź sobie google/cpc

Screen Shot 02-22-17 at 09.53 AM.PNG

bądź jeśli masz połączone konta Google Analytics i AdWords (z poziomu Google AdWords) to możesz utworzyć kolumnę śr. czas trwania sesji

wyklikiwanie

Najlepszy Współtwórca

Z tym czasem to nie tak łatwo. Tzn widać w kolumnie, ... ale nie do końca to prawda Emotikon: Smutny

Po pierwsze to średnia a po drugie ... czy użytkownik spędzi na stronie kilka sekund czy klika minut ale nie przejdzie do kolejnej podstrony to czas będziemy mieć równy zero.

Ale dobrym tropem jest identyfikacja poszczególnych urządzeń i przeglądarek (ich cech) oraz użytkowników, którzy robią więcej niż np 2-3 sesje ze źródła cpc. Wymiarów, które są dostępne w G. Analytics jest na prawdę sporo i można zidentyfikować nienaturalne zachowanie, po czym postarać się je wyeliminować.

W zależności od tego jakie dane zbierzemy (adresy IP z logów lub wymiary i dane z GA) i jeśli to rzeczywiście kliki "nieprawidłowe" można postarać się użyć zebranych danych aby zmodyfikować działanie kampanii.