Obecnie 250 forumowiczów jest online
Obecnie 250 forumowiczów jest online
Tu zadasz i znajdziesz odpowiedzi dotyczące problemów z logowaniem, dostępem do konta czy jego zabezpieczeniami.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zawieszone Konto Adwords

Nowicjusz ✭

Witam !

Google zawiesiło Nasze konto ze względu na rzekome oferowanie podróbek co jest całkowitą nie prawdą. Współpracujemy z Google już od 7 lat na jednym koncie.

Po kontakcie telefonicznym Pan poinformował iż rzeczywiście konto jest zawieszone z tego powodu podając produkty które się im nie podobają

Jako że te produkty były bardzo niszowe usunęliśmy je z oferty i wysłaliśmy konto do ponownej analizy. I kolejny mail oczywiście z automatu iż konto promuje podróbki ! Na nic zdają się tłumaczenia iż oferowane przez nas towary są ogólnie dostępne do kupienia wszędzie nie są opatentowane nazwy, nie są zastrzeżone znaki itp. Nie mogą nawet być podrobione gdyż nie ma odpowiednika danego produktu. Pan z infolinii zaproponował abyśmy przesłali certyfikaty upoważniające Nas do oferowania tych produktów co jest całkowitą abstrakcją. Skoro kupujemy towary ogólnie dostępne w hurtowniach czy marketach to kto ma wystawić taki certyfikat ? Po udaniu się do Kancelarii Prawnej Prawa Handlowego otrzymaliśmy informację iż to kompletna bzdura i największy absurd jaki oni w swoim życiu słyszeli gdyż takie pozwolenia na sprzedaż wydawane są przez firmy mające wyłączność sprzedaży lub ich produkty są opatentowane i tylko w takich przypadkach musimy posiadać pozwolenie na sprzedaż a gdy dane produkty są w wolnej dystrybucji nie są ograniczone patentem czy wyłączną dystrybucją można nimi handlować przez żadnych konsekwencji. Zaproponowali nawet chęć wysłania pisma o zwrot poniesionych korzyści w zamian za procent.  Hurtownia czy markety w których kupujemy towary odmówiły wystawienia takich pozwoleń gdyż sami nie posiadają takowych gdyż są nie potrzebne a trudno sobie wyobrazić aby chińczyk takie wydał albo inaczej odnaleźć fabrykę która to wyprodukowała co jest nie realne. Kończąc napiszę iż konto jest w weryfikacji ponownej od piątki i cały czas otrzymujemy informację iż sprawa jest w toku. Proszę o informację co mamy zrobić aby Nasze konto zostało odwieszone i w jaki sposób rozmawiać z Google i jak doprowadzić do odwieszenia konta oraz przekonać Google iż Nasze towary nie są żadnymi kopiami czy podróbkami. Dziękuję i bardzo proszę o pomoc.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zawieszone Konto Adwords

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Cześć Mario,

Co to za produkty?

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Zawieszone Konto Adwords

Najlepszy Współtwórca

Witaj,

Tak naprawdę to robicie to co powinniście. Tylko Google może wpłynąć na zawieszenie konta. Reklamujecie te produkty klasycznie w sieci wyszukiwania, czy przez Zakupy Google? Jak przez Zakupy Google, to większość problemów wynika z automatycznego sprawdzania feedu i często zespoły mają związane ręce na to w jaki sposób automat widzi pewne dane.

Na pewno daj znać czy udało się wskrzesić konto - ciekawy przypadek.

Dominik Myślak

Zawieszone Konto Adwords

Nowicjusz ✭

Blokada poszła przez Zakupy Google. Najpierw blokada Merchant a na parę godzin Adwords

A produkty o które chodzi to np. szczotka do prostowania włosów czy np. grzejnik elektryczny 

Zawieszone Konto Adwords

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Z mojej strony potwierdzę tylko to co napisał Dominik - sprawa w rękach supportu.

Jedyne pytanie jakie może sie pojawiać to czy na pewno produkty te nie naśladują oryginalnych?

"W Google AdWords zabronione jest sprzedawanie i promowanie sprzedaży podróbek produktów. Podróbki produktów mają znak towarowy lub logo, które jest identyczne lub niemal identyczne ze znakiem towarowym innego produktu. Naśladują one cechy marki innego produktu, co ma przekonać nabywców, że są to oryginalne wyroby właściciela danej marki."

https://support.google.com/adwordspolicy/answer/176017

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Zawieszone Konto Adwords

Nowicjusz ✭

Nie absolutnie nie sprzedajemy żadnych towarów które mają logo zbliżone do innych czy są takie same. Każdy towar który mamy w ofercie możemy go nazwać że to oryginał. Zastanawiam się czy po prostu nie wywalić 90% produktów i puścić konto do weryfikacji ale czy to coś pomoże ...

Zawieszone Konto Adwords

Nowicjusz ✭

Witam !

Abstrakcji google ciąg dalszy …...

Dziś po ponad 3 tygodniach po wysłanych kilkunastu mailach otrzymałem telefon z google.

Uprzejma Pani poinformowała mnie iż konto nie zostanie odblokowane bo sprzedajemy podróbki …… 

Na nic zdały się tłumaczenia że to pomówienie że to nie prawda bo nigdy nie sprzedawaliśmy żadnych podróbek

Zgłosiłem się do bardzo renomowanej Kancelarii Adwokackiej która wysłała do Google pisma i chce się zająć procesem odszkodowawczym, zobaczymy co odpiszą a może to pomoże w odwieszeniu.

Mam pytanie a zarazem prośbę czy spotkaliście się np. z żądaniem od Google pisemnego pozwolenia na sprzedaż danego towaru od producenta ? Skoro Nasze towary są kupione w Polsce w hurtowniach a produkowane w Chinach nie są objęte żadnymi znakami towarowymi czy zgłoszone do patentów i nie są żadnymi podróbkami? I kolejne co mamy zrobić dalej ? Jak się reklamować w Google ? Dla Nas to ewidentna przysługa konkurencji która być może (czytaj na pewno) posiada wtyki w dziale technicznym Google …..

To się nie mieści w głowie po 7 latach współpracy praktycznie na tych samych produktach ….. 

Zawieszone Konto Adwords

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Możesz podesłać link do waszego sklepu + zrzut ekranu gdzie konkurencja ma aktywne reklamy na te produkty?

Zawieszone Konto Adwords

Najlepszy Współtwórca

Mario wybacz, ale trochę się zagalopowałeś z tymi wtykami w supporcie.

Rozumiemy Twoją frustrację, ale należy po prostu udowodnić, że produkty nie są podróbkami.

Dominik Myślak

Zawieszone Konto Adwords

Nowicjusz ✭

To chyba jest już koniec z moją współpracą z adwords. Mimo wysłania pism poprzez kancelarie kontaktu telefonicznego mailowego nie jestem w stanie nic zrobić. Wysłałem maila bezpośrednio do osób zajmujących się zawieszeniem po angielsku i taką otrzymałem odpowiedz:

Hello,

Your Google Shopping merchant account has been suspended due to a counterfeit policy violation. Upon review, we've determined that this account suspension was made in accordance with Google Shopping policy and procedure. We will not be reversing your account suspension.

For information on the terms associated with Google Merchant Center account use, please review our Terms and Conditions. To learn more about Google Shopping policies, including our suspension policies, please visit this page. 

Regards,
Google Legal Support Team

Czy są jeszcze jakieś inne drogi do odwieszenia ?

Lub inaczej jakie mam inne możliwości reklamy w Google ?

Dziękuje z góry za odpowiedź i pomoc