Obecnie 174 forumowiczów jest online
Obecnie 174 forumowiczów jest online
Tu zadasz i znajdziesz odpowiedzi dotyczące problemów z logowaniem, dostępem do konta czy jego zabezpieczeniami.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Usunięcie listy remarketingowej naruszającej zasady

Student ✭

Witam,

czy ktoś z was spotkał się z problemem wyłączenia listy remarketingowej z powodu naruszenia zasad Google?

Mam ogromny problem, gdyż oficjalnie lista remarketingowa dotyczy strony producenta alkomatów i wg bota google nie mogę zbierać listy, bo osoby, które weszły na strony z alkomatami/narkotestami mają "trudności osobiste". Oficjalny support tłumaczy to tak:

"Reklamodawcy nie mogą wykorzystywać kategorii zainteresowań o charakterze wrażliwym do kierowania reklam na użytkowników lub do promowania swoich produktów lub usług. Informacje z kategorii wrażliwych są określone w następujących trzech zbiorach zasad:

Trudności osobiste: nie chcemy, by reklamy wykorzystywały trudności i problemy użytkowników, dlatego nie zezwalamy na reklamy związane z osobistymi trudnościami."

Dla branży alkomatów oznacza to w zasadzie brak możliwości stosowania remarketingu...

Bardzo proszę o informację czy ktoś miał analogiczną sytuację i jak z niej ewentualnie wybrnął.

Pozdrawiam!

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Paulina P
lipiec

Najlepszy Współtwórca

Niestety takich branż jest o wiele więcej i tak np. coś co może sugerować problemy zdrowotne czy problemy finansowe nie może być użyte w remarketingu. Czyli nie możemy zbierać takich list remarketingowych.

Możesz kierować reklamy w inny sposób korzystając z tematów, słów kluczowych (kampania DSK - bardziej rygorystyczna niż klasyczna na sieć wyszukiwania), zainteresowania.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Paulina P
lipiec

Najlepszy Współtwórca

Niestety takich branż jest o wiele więcej i tak np. coś co może sugerować problemy zdrowotne czy problemy finansowe nie może być użyte w remarketingu. Czyli nie możemy zbierać takich list remarketingowych.

Możesz kierować reklamy w inny sposób korzystając z tematów, słów kluczowych (kampania DSK - bardziej rygorystyczna niż klasyczna na sieć wyszukiwania), zainteresowania.

Dominik Myślak

Student ✭

Dzięki za szybką odpowiedź.

Oczywiście, inne sposoby targetowania są jakąś alternatywą... ale nie muszę chyba nikogo przekonywać, że remarketing daje naprawdę rewelacyjne wyniki, nieporównywalne do innych metod kierowania reklamEmotikon: Mrugający

Najlepszy Współtwórca

Nie musisz Emotikon: Szczęśliwy   próbowałem obejść problem na kilka sposobów, ale prędzej czy później listy remarketingowe są zawieszane.

Dominik Myślak

Student ✭

Hmm, też mam już kilka pomysłów Emotikon: Szczęśliwy ale wiem, że to tylko rozwiązania "krótkoterminowe".

Pozdrawiam!