Obecnie 199 forumowiczów jest online
Obecnie 199 forumowiczów jest online
Tu zadasz i znajdziesz odpowiedzi dotyczące problemów z logowaniem, dostępem do konta czy jego zabezpieczeniami.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

System podpowiada bardzo niskie max CPC, o co chodzi?

Nowicjusz ✭

Witam wszystkich, 

Mam pytanie odnośnie aytomatycznych możliwości które proponuje mi system adwords w stosunku do reklamy adwords zakupy google.

Sam wpisalem max CPC powiedzmy 50 groszy (branza konkurencyjna , wiec to i tak nie za wiele), natomiast system proponuje mi po jakims czasie w mozliwosciach stawke max cpc 0,01 PLN... ze rzekomo bedzie wiecej klikniec za mniejszy koszt...

Sprawdzilem to i paradoksalnie rzeczywiscie przy takiej stawce tych klikniec nie jest duzo mniej, nawet moze i wiecej ale pytanie czy po tej stawce wyswietlaja sie wszystkie moje produkty? czy tylko te najbardziej niszowe z mala konkurencja, a te drozsze konkurencyjne nie, bo jest wieksza konkurencja i "nie stac" mnie na przebicie z taka stawka?... Troche po prostu nie rozumiem tej niskiej stawki ktora proponuje algorytm...

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: odkurzacze c
marzec

Najlepszy Współtwórca

Produkty będą się pokazywały wtedy, gdy zadana przez Ciebie stawka będzie odpowiednia do wyświetlenia produktów. Czyli przy zbyt niskiej nie wszystkie produkty będą się wyświetlały, co możesz sam sprawdzić porównując dwa okresy - porównać, które w jakim okresie się wyświetlały.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca

Pamiętaj, że to jedynie podpowiedzi systemu. Ty jako osoba, która ma pojęcie o prowadzeniu kampanii możesz skorzystać z tych podpowiedzi bądź też nie. Co ważniejsze będziesz umiał zmierzyć, czy ta zmiana wpłynęła pozytywnie na działanie kampanii - na skuteczność kampanii.

Kampania AdWords to ciągłe eksperymentowanie - a eksperyment ma to do siebie, że wyciąga się z niego wnioski Emotikon: Mrugający

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Tak tylko probuje zrozumiec dzialanie algorytmu. Stad zadalem pytanie czy ktos moze wie, czy jak stawka jest zbyt niska to pokazuje sie i tak wszystkie produkty w reklamach, czy tylko te z najmnniejsza konkurencja.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: odkurzacze c
marzec

Najlepszy Współtwórca

Produkty będą się pokazywały wtedy, gdy zadana przez Ciebie stawka będzie odpowiednia do wyświetlenia produktów. Czyli przy zbyt niskiej nie wszystkie produkty będą się wyświetlały, co możesz sam sprawdzić porównując dwa okresy - porównać, które w jakim okresie się wyświetlały.

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Hej,

Pozwole sobie dodac jeszcze jedna rzecz:

Jesli system proponuje ci zmniejszenie stawek to znaczy, ze kampania ma ograniczony budzet.

I odpowiadajac na twoje pytanie dlaczego algorytm tak robi:

Poniwaz w twoim ograniczonym budzecie bedzie wstanie dostarczyc wiecej klikniec niz dotychczas.

Pytanie tylko czy to jest to, dzieki czemu osiagniesz zalozone cele.

Na pewno chcesz wiecej sprzedazy.

Osobiscie sprawdzilbym, ktore produkty konwertuja dobrze w ostatnich tygodniach.

Tam wlasnie podnioslbym stawki (jesli koszt pozyskania klienta jest wciaz do zaakceptowania).

Z drugiej strony zredukowalbym stawki na produktach, ktorych pozyskanie wychodzi za drogo.

Warto tez zajrzec na podzial Komputer vs Urzadzenia mobilne vs tablety i tam tez dostosowac stawki.

Zwykle w reklamach zakupowych mam nizsze stawki na urzadzeniach przenosnych.

Oczywiscie jesli w twjoj branzy klienci inczej konwertuja (np. gorzej na komputerach) to zastosowalbym sie do tego co wskazuja dane.

Powodzenia.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”