Obecnie 223 forumowiczów jest online
Obecnie 223 forumowiczów jest online
Tu zadasz i znajdziesz odpowiedzi dotyczące problemów z logowaniem, dostępem do konta czy jego zabezpieczeniami.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklamy nie chcą się wyświetlać - niski ranking?

Nowicjusz ✭

Witam,

od niedawna prowadzę konto AdWords i napotkałem kilka problemów, z którymi nie potrafię sobie w żaden sposób poradzić. Chodzi o fakt, że zgodnie z komunikatem wyświetlanym na koncie kilka słów kluczowych nie powoduje wyświetlania reklamy z powodu niskiego rankingu reklamy. O ile dobrze rozumiem, ranking reklamy zależy od maksymalnej stawki za kliknięcie i jakości reklamy. Moim zdaniem oba warunki są spełnione. W przypadku jednego z niewyświetlanych słów kluczowych Wynik jakości wynosi 9/10. Szacowana stawka za pierwszą stronę wynosi ok 30 gr, ja natomiast max CPC mam ustawione na 2 zł czyli ponad 6 razy więcej. 

Żeby było śmieszniej kolejne słowo kluczowe ma wynik jakości 7/10 (czyli niższe) max CPC również ustawiłem na 2 zł a szacowana stawka za pierwszą stronę wynosi tutaj 1,8 zł i to słowo kluczowe powoduje wyświetlanie reklamy.

Przyznam szczerze że niewiele już z tego rozumiem. Czy ktoś z bardziej doświadczonych użytkowników mógłby podsunąć pomysł jak poradzić sobie z tym problemem? Dodam jeszcze że korzystam wyłącznie z sieci wyszukania.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Najlepszy Współtwórca

Jaki dopasowań fraz używasz? Jeśli przybliżonych, a frazy są bardzo podobne, to może podkradają sobie wyświetlenia?

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Tak, w tym wypadku użyłem dopasowań przybliżonych. Jedna fraza zawierała polskie znaki, a druga już nie.

Najlepszy Współtwórca

Nawet w dopasowaniu ścisłym jak miałbyś tylko frazę z polskimi znakami, to Google i tak powinno pokazać Twoją reklamę, gdy użytkownik będzie szukał frazy bez polskich znaków.

Poczytaj dodatkowo o dopasowaniach słów kluczowych, bo być może zbyt szybko będzie Ci się wyklikiwał budżet przy dopasowaniu przybliżonym. Chyba, że wiesz gdzie sprawdzać wyszukiwane frazy i z pełną świadomością użyłeś ogólnego dopasowania.

Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda

A czasem nie masz za niskiego budżetu dziennego lub wyczerpujący się budżet konta? Pamiętaj, że jeżeli jest za mało pieniędzy na reklamę, to ranking spada choć maxCPC i jakoś słów kluczowych jest odpowiednia.

Profesjonalista ✭ ✭

Dopasowanie przybliżone to nie jest wcale taka zła opcja, tylko na początku codziennie trzeba siedzieć przeglądać listę wyszukanych haseł.

odpowiadając na Twoje pytanie, to jest na 99% tak jak napisał Dominik, jeśli jest to dopasowanie przybliżone i występuje podobne słowo kluczowe to w aukcji bierze udział słowo kluczowe z wyższym rankingiem reklamy, więc jeśli w tym leży problem, po prostu wstrzymaj te słowo które nie powoduje wyświetleń.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Student ✭

Jeżeli jeszcze nie udało ci się rozwiązać sprawy  to spróbuj wydzielić to słowo w oddzielną kampanię (z tym jednym słowem) z oddzielnym budżetem , daj przyspieszoną metodę wyświetlania i sprawdź czy będzie się wyświetlać. Powinno pomóc. 

Nowicjusz ✭

Dziękuję za odpowiedzi, problemem faktycznie okazały się podobne słowa kluczowe. Jako iż jestem dopiero początkujący w AdWords utworzyłem nową grupę reklam, która zawierała zbliżone do siebie słowa kluczowe takie jak np.:

- kurs pośrednika nieruchomości

- kurs na posrednika w obrocie nieruchomościami

- kurs pośrednictwa w obrocie nieruchomościami

- itp.

Wszystkie słowa kluczowe miały dopasowanie przybliżone i oto efekt. Zrobiłem tak, gdyż sam AdWords wygenerował propozycje słów kluczowych na której było bardzo wiele podobnych do siebie słów, więc uznałem że im więcej możliwości tym lepiej. Tak naprawdę korzystając z opcji dopasowania przybliżonego i listy wykluczających słów, mógłbym ograniczyć się d 3-4 fraz. Pytanie czy to nie za mało?

Ogólnie muszę przyznać, że mam problem ze stworzeniem listy słów kluczowych, która zapewniałaby z jednej strony odpowiednią liczbę wyświetleń reklamy, a z drugiej odpowiedni współczynnik klikalności. Jeżeli korzystam z dopasowania ścisłego to pojawia się zazwyczaj komunikat, że to słowo jest rzadko poszukiwane przez użytkowników i nie będzie ono powodowało wyświetlania reklam i tracę w ten sposób potencjalnych zainteresowanych, jeżeli robię dopasowanie przybliżone to część słów wgl nie powoduje wyświetlania reklam, a reszta ma niski współczynnik klikalności i koło się zamyka Emotikon: Smutny. Teoretycznie mógłbym stale rozwijać listę wykluczających słów ale nie bardzo wiem w jaki sposób mógłbym sprawdzić jakie wyszukania powodują wyświetlanie mojej reklamy. Może łatwiejszym sposobem byłoby zastosowanie modyfikatora dopasowania przybliżonego np. ( +kurs pośrednik nieruchomości ) i wtedy, o ile dobrze rozumiem reklama powinna wyświetlić się tylko wtedy kiedy użytkownik wpisze w wyszukiwarce wyraz "kurs", a nie wyświetli się gdy ktoś będzie szukał np. biura nieruchomości albo pośrednika z Krakowa. 

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Spróbuj zbudować tak frazę +kurs +pośrednik +nieruchomości. Twój przykład może być nadal zbyt ogólny.

Jeśli chodzi o wyszukiwane frazy, to na karcie słowa kluczowe masz 3 przyciski, w tym właśnie Wyszukiwane frazy.

Screen Shot 11-04-16 at 07.17 AM.PNG

Dominik Myślak