Obecnie 788 forumowiczów jest online
Obecnie 788 forumowiczów jest online
Tu zadasz i znajdziesz odpowiedzi dotyczące problemów z logowaniem, dostępem do konta czy jego zabezpieczeniami.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Niepoprawna ilość konwersji (brak kwot) w widoku kampanii

Nowicjusz ✭

W widoku głównym AdWords przy dwóch kampaniach (kampanie sprzedażowe dla e-commerce) posiadam przypisaną pewną ilość konwersji, jednak w kolumnie kwotowej Total conv. value wynosi 0.00. Przy innych kampaniach kwoty są poprawnie przypisane. W GA do dwóch wspomnianych kampanii, przy których nie ma przypisanych kwot, nie mam widocznych żadnych transakcji. Dlaczego w takim razie w AdWords pojawiły się konwersje?
[Na koncie AdWords posiadam jedynie konwersje Purchase/Sale, tag został zmodyfikowany pod kwotowy.]

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Wschodząca Gwiazda

Sprawdź segment "Nazwa konwersji", tylko pamietaj żeby mieć równiez kolumne "konwersje" nie same "kliknięcia z konwersją"

Nowicjusz ✭

Dzięki za wskazówkę z segmentem 'nazwa konwersji'. Teraz widzę, że są to cele inteligentne. Czy dobrze rozumiem, że Analytics wyłapuje za cel inteligentny nie tylko konwersję zakończona zakupem (w przypadku e-commerce), ale także wizyty, które prawdopodobnie zakończą się konwersją? I w moim przypadku to właśnie te 'najlepsze' wizyty widnieją w kolumnie 'konwersje'?

Najlepszy Współtwórca

Karolina musisz jednak popracować nad konwersjami.

Dodanie do koszyka i na pewno sam zakup/transakcje - mając włączony e-commerce powinnaś mieć transakcje.

Same cele inteligentne nie dadzą Ci konkretnych informacji o skuteczności kampanii.

Więcej o celach inteligentnych znajdziesz tutaj https://support.google.com/analytics/answer/6153083?hl=pl

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Na koncie w konwersjach uruchomione są zarówno Cele inteligentne jak i konwersje transakcyjne. Porównując dane z Analytiscem wszystkie kwoty transakcji się zgadzają. Nie zgadza mi się w przypadku jedynie dwóch kampanii ilość konwersji (AdWords są prowadzone dla e-commerce, więc w związku z tym, że mierzymy ilość i kwoty transakcji, wyszłam z założenia, że do każdej konwersji powinnam mieć przypisaną kwotę). Teraz widzę, po nazwie konwersji, że w przypadku tych dwóch kampanii nie mam przypisanych kwot przy Celach inteligentnych. Czytając już kilka razy tekst znajdujący się na podanym linku, znalazłam następującą informację:

"Dzięki uczeniu maszynowemu Cele inteligentne identyfikują sygnały o wizytach w Twojej witrynie, wyławiając te, które najprawdopodobniej zakończą się konwersją. Każda wizyta jest indywidualnie oceniana, a „najlepsze” są przekładane na Cele inteligentne". Zrozumiałam to tak, że jednak nie muszą pojawić się kwoty przy Celach inteligentnych, bo mogą to być wizyty, które najprawdopodobniej zakończą się transakcją, ale nie muszą się nią zakończyć. Czy jednak źle coś zrozumiałam? Emotikon: Mrugający