Obecnie 182 forumowiczów jest online
Obecnie 182 forumowiczów jest online
Tu zadasz i znajdziesz odpowiedzi dotyczące problemów z logowaniem, dostępem do konta czy jego zabezpieczeniami.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Niedziałająca strona, która działa.

Student ✭

Witam.

Miałem zamiar rozpocząć kampanię pewnej strony, jest ona na skrypcie WP, jednak została odrzucona z powodu "Niedziałająca strona/aplikacja docelowa". Strona jest zaindeksowana w google, plik robots jest, w samym wordpress nie jest aktywowane noindex, noindex i nofollow jest dla trzech linków na stronie wychodzących, ale to nie może być problem raczej. Sprawdziłem dziś stronę narzędziem - skryptem do sprawdzania witryn w AdWords, i mam "The Link Checker script found 0 URLs with errors across its entire  
analysis."

Nie mam pojęcia co jest z tą stroną nie tak, hosting jest napewno ok. Jest to frustrujące ze wyślą ci coś takiego, ale nie napiszą co niedziała, co spowodowałem problem, napisałem do nich ale co z tego jak za miesiąc pewnie odpowiedź dostanę. Czy jest jakieś narzędzie, co może zrobić analizę witryny, i sprawdzić co powoduje problem ? Pod kątem adwords, podali oni w pomocy jakieś 3 narzędzia, ale nie wiem jak niby mam tym sprawdzić stronę.

Proszę o pomoc.

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Konrad B
listopada 2016

Wschodząca Gwiazda

Trzeba rozróżnić noindex od blokowania dla robotów. Noindex (znacznik) oznacza, że robot ma dostęp, ale podstrona nie znajdzie się w wynikach wyszukiwania. Jeżeli zablokujemy dostęp dla robotów to jest problem. Jak napisał Rafał, noindex nie stanowi w AdWords problemu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda

Konrad zgłoś reklamę ponownie. Pamiętaj, że to automat sprawdza dostępność strony i czasem mógł trafić na moment kiedy strona nie działa (np. konserwacja hostingu). Oczywiście sprawdź w reklamie, czy faktycznie podałeś aktywny adres. Z pośpiechu sam czasem walnę "byka" z adresem strony i zostaje reklama odrzucona :-). Pozdrawiam Adaśko

Student ✭

Tak zgłosiłem, tylko oni piszą żeby poprawić witrynę, więc nie chciałem wysyłać jej jeszcze raz nic nie poprawiając, więc nie da się tego przetestować, w jakimś automacie, by sprawdzić czy jest ok ? Adres jest dobry bo zawsze kopiuje go z reklamy i wklejam w przeglądarke.

Wszechwiedzący ✭

Cześć Konrad Emotikon: Szczęśliwy

A może blokujesz na serwerze jakieś lokalizacje geograficzne...? W szczególności Indie mam na myśli.

________
Booguś

Student ✭

Cześć.

Na moim hostingu mam też inne strony, które zostały zaakceptowane więc sam hosting raczej jest ok. A da się jakoś sprawdzić czy jakieś lokalizacje czy cokolwiek innego nie jest blokowane ? Tylko z nimi są problemy, z adkontekst czy facebook nie ma żadnych problemów, z reklamami.

Student ✭ ✭

Podaj adres strony to będzie łatwiej. A tak to wróżenie z fusów.

Zdobyłem się na kreatywny podpis Emotikon: Szczęśliwy

Wszechwiedzący ✭

Sposoby blokowania są różne, ale jeśli nie doszły do Ciebie informacje o jakimkolwiek blokowaniu oraz wnioskując z tego, co napisałeś - to chyba nie jest przyczyna. Jeśli już wjeżdżałeś na mały dymek nad wyrazem "Odrzucona" przy odrzuconej reklamie a gdy pojawi się okno dialogowe wybierałeś tą ostatnią pozycję "Prześlij do ponownego rozpatrzenia" i nie pomogło to proponuję napisać w poniedziałek do supportu Google - problem może nie leżeć po Twojej stronie.

________
Booguś

Student ✭

Witam niestety mam problem z internetem, a chciałem przygotować klon tej strony bez treści i pokazać ją, bo nie chcę zdradzać adresu docelowej strony. Sprawdzę w poniedziałek jak będę miał internet co się z nią dzieje, i napiszę. Tak przesłałem już reklamę do ponownego rozpatrzenia klikając ten link w dymku, zedytowałem ją też żeby i w ten sposób ją wysłać ale nie wiem teraz co się z nią dzieje, support oczywiście nie odpisał nic bo też do nich pisałem. 

Wszechwiedzący ✭

Napisz jutro używając chatu - będziesz miał od razu reakcję. Moja kobieca intuicja podpowiada mi, że problem leży poza Twoją stroną.

________
Booguś

Wszechwiedzący ✭

No i jaka była przyczyna...? Śmiga już kampania na maksa...? Emotikon: Szczęśliwy

________
Booguś

Student ✭

Dopiero uruchomiłem internet, i jak się tam zalogowałem to śmiga. Dostałem od nich odpowiedź, ale nie napisali jaka była przyczyna, tylko że reklama już działa i tyle, więc nie wiem z czym był problem bo hosting miał uptime 100% w tym okresie. Jest to nadal denerwujące, powinni podawać konkretne powody dlaczego witryna nie działa, ktoś może mieć zwalony plik robots i o tym nie wiedzieć, wyśle reklamy do weryfikacji drugi raz, trzeci, i zawieszą mu konto i nie będzie wiedział dlaczego. Tak samo pracownik google nie umiał odpowiedzieć na moje pytannie, czy nofollow i noindex w head w index może powodować problemy typu niedziałająca witryna, odp. była "nie znam się na tym". Wydaje mi się że kwestia dostępu robota do strony a indeksowania, to dwie różne sprawy i nie ma znaczenia, ale usunąłem na wszelki wypadek noindex i moje strony są indeksowane czego nie chcę, i nie wiem czy to powodowało problem czy nie, nie chcę robić testów bo mi coś zawieszą jeszcze. 

No nic trudno, ale jak ktoś ma jakieś informacje czy można wpisać noindex to proszę.

Pozdrawiam.

Najlepszy Współtwórca

Zdarzają się problemu, gdy nowa strona nie jest zaindeksowana - wtedy sytuacja wygląda podobnie jak opisywałeś. Zalecane jest dodać stronę do Search Console by została zaindeksowana.

Także odradzałbym używania noindex.

Dominik Myślak

Student ✭ ✭

Prowadziłem kampanie na strony z noindex - byly to lp ktore maly sie nie indeksowac w wyszukiwarce a caly ruch mial byc tylko z adwords. Wiec to nie to. Emotikon: Szczęśliwy

Zdobyłem się na kreatywny podpis Emotikon: Szczęśliwy
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Konrad B
listopada 2016

Wschodząca Gwiazda

Trzeba rozróżnić noindex od blokowania dla robotów. Noindex (znacznik) oznacza, że robot ma dostęp, ale podstrona nie znajdzie się w wynikach wyszukiwania. Jeżeli zablokujemy dostęp dla robotów to jest problem. Jak napisał Rafał, noindex nie stanowi w AdWords problemu.

Student ✭

No właśnie, to jest lp, na wielu domenach, nieznacznie zmodyfikowane skrypty, i nie chcę żeby wiele stron o takiej samej treści było indeksowanych, a plik robots był ok zezwalał na dostęp wszystkim i był w head noindex tak jak powinien być. ok to ja zrobię testy część stron zrobię tak a część tak przy kolejnych edycjach reklamy i jak coś ciekawego zauważę to powiem, ale też skłaniam się do większość głosów, że noindex może być ale Dominik napisał że może to powodować problem, więc sprawdzę, dziękuje za informacje.