Obecnie 176 forumowiczów jest online
Obecnie 176 forumowiczów jest online
Tu zadasz i znajdziesz odpowiedzi dotyczące problemów z logowaniem, dostępem do konta czy jego zabezpieczeniami.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nie można zdiagnozować reklam kierowanych na grupy wiekowe.

Nowicjusz ✭ ✭

Witam was,

skonfigurowałem ostatnio kampanię Adwords w pracy, i pojawił mi się w nowym interfejsie taki oto komunikat, który zobaczyłem pierwszy raz w życiu. Czy ktoś z was wie, co to może oznaczać? Kampania dopiero co była włączona, mam informacje "Odpowiednia" a po najechaniu taką informację. Proszę o pomoc.

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Cześć Jacek Emotikon: Szczęśliwy

Czy kampania, którą stworzyłeś to kampania na wyszukiwarkę z rozszerzeniem na sieć reklamową...? Czy zastosowałeś kierowanie demograficzne...?

________
Booguś

Dot.: Nie można zdiagnozować reklam kierowanych na grupy wiekowe.

Nowicjusz ✭ ✭

Cześć, dzięki za odpowiedz, kampania jest kierowana tylko na sieć wyszukiwania, dwa jest kierowania po okręgu 20 km od Kłodzka, trzy wykluczyłem wszystkie grupy wiekowe oprócz jednej, która nas interesuje, co zaowocowało takim komunikatem.

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Więc w takiej sytuacji problem prawdopodobnie jest spowodowany zbyt małą grupą docelową, choć w sumie nie jestem pewien bo nie miałem takiego przypadku. Najprawdopodobniej jednak właśnie kierowanie demograficzne jest tu przyczyną zjawiska. Jeśli tak, to po usunięciu wykluczenia grup wiekowych problem by się rozwiązał. Można też zacząć od drugiej strony - czyli usuwać ograniczenia stopniowo. W takiej sytuacji zacząłbym od usunięcia wykluczenia grupy wiek "Nieznany".

________
Booguś

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Nowicjusz ✭ ✭

Dodałem grupy wiekowe, w sumie wykluczone są tylko trzy, co najlepsze przez weekend reklama się wyświetlała pomimo komunikatu, że się nie wyświetla i są kliknięcia.  Wciąż jednak jest ten sam komunikat, poczekam do końca dnia, czy coś się zmieni.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭