Obecnie 230 forumowiczów jest online
Obecnie 230 forumowiczów jest online
Tu zadasz i znajdziesz odpowiedzi dotyczące problemów z logowaniem, dostępem do konta czy jego zabezpieczeniami.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Możliwość sprawdzenia, które wymaganie zostało naruszone

Nowicjusz ✭

Czy istnieje możliwość sprawdzenia z jakiego powodu Adwords daje poniższy komunikat?  przy produkcie?
OdrzuconyNaruszenie wymagań dotyczących Zakupów Google

plik pobiera się automatycznie ze sklepu internetowego, który mam na platformie dla sklepów internetowych, więc wydaje się, że powinno być w porządku. w końcu nie ja jedna chce się reklamować.
Może ja gdzieś używam czegoś nie poprawnego, ale wydaje mi się po przeczytaniu każdej zasady po 5 razy, że wszystko zrobiłam oki.

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Cześć Ania,

Z tego co kojarzę to informacja "Naruszenie wymagań dotyczących Zakupów Google" pojawia się w Panelu AdWords.

Zaloguj się do Merchant Center, sprawdź jakie tam są błędy i wklej je tutaj.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Dot.: Możliwość sprawdzenia, które wymaganie zostało naruszone

Nowicjusz ✭

w Merchant 3 produkty nie mają opisu, ale dla pozostałych produktów nie ma żadnych błędów

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Tak dla pewności:

W Merchant Center przejdź do zakładki produkty.
Po prawej stronie jest przycisk z ostrzezeniami - kliknij go, zrób zrzut erkanu i podeślij.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Dot.: Możliwość sprawdzenia, które wymaganie zostało naruszone

Nowicjusz ✭

Niestety nie znalazłam przycisku ostrzeżenia, cho chodziło o diagnostykę?

Merchant.png

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Z tego wynika, że odrzucony masz jeden produkt - błędny GTIN.

Reszta jest w trakcie sprawdzania. Po zatwierdzeniu przez pracownika Google - o ile nie będzie błędów - ruszy samodzielnie.

Sądząc po wykresie, produkty zostały niedawno dodane.

Trzeba po prostu poczekać :-)

Nowicjusz ✭

zatem będę czekać, straciłam na tym już jakieś 10 godzin grrr.

Jeśli to czyta ktoś z googla jeśli to prawda, że to kwestia czekania to może warto zmienić treść komunikatu?
np tak jak to ma miejsce przy komunikacie o nie zaindeksowanych zdjęciach. 

ten opis ewidentnie sugeruje, ze to ja coś źle zrobiłam, a nie ma nic o oczekiwaniu na zatwierdzenie przez pracownika googla. 

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Rozumiem niezadwolenie.

Chciałbym jednak zwrócić uwagę, że Merchant Center to narzędzie do diagnostki błędów w zakupach Google.

"Jeżeli Twoje konto zostało odrzucone, ale uważasz, że w plikach danych nie ma błędów, przejrzyj skonsolidowane raporty o problemach z danymi produktów w Zakupach Google na poziomie konta, plików danych i produktów. Zrobisz to na karcie Diagnostyka. "

https://support.google.com/merchants/answer/188476

Warto tam zaglądać. Nawet codzinnie.

Nowicjusz ✭

tak, czytałam nie tylko tą stronę, i nawet posty na tym forum (nie tylko ja mam z tym problem)
problem jest z adwords, to tam pojawia mi się nieprawdziwy komunikat, a przynajmniej z tego co piszesz wynika że jest on nie prawdziwy.

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Jeśli uważasz, że coś nie działa tak jak powinno to jest możliwość złożenia sugestii lub skargi:

https://support.google.com/adwords/answer/176378?hl=pl