Obecnie 243 forumowiczów jest online
Obecnie 243 forumowiczów jest online
Tu zadasz i znajdziesz odpowiedzi dotyczące problemów z logowaniem, dostępem do konta czy jego zabezpieczeniami.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Lokalizacja vs klik

Nowicjusz ✭ ✭

Cześć jestem oznaczony jako nowy ponieważ z braku czasu nie udzielałem się na forum. Uczyłem się ponad rok na własnych i Google błędach w AdW i stwierdziłem, że niektórym mogę tu pomóc. Uważam, że sporo wiem o AdW - choć jak stwierdził podczas jednej rozmowy tel jeden z wyższych techników w AdW tego systemu i jego sztucznej inteligencji nikt nie zna, no może poza 2-3 osobami twórcami.

Na przykład : określona lokalizacja i kliki spoza niej. Wiadomo, tak nie powinno być, Google nie reaguje na prośbę o zwrot pieniędzy. Są to marginalne przypadki ale jednak istnieją i to wcale nie rzadko. Zapytalem fachowców z AdW skąd się to bierze : zapytanie spoza lokalizacji o towar/usługę też w miejscu spoza lokalizacji a zostaje wyświetlona i kliknięta (patrz prześledzenie wyszukiwane hasła) Wasza reklama. Tłumaczenie AdW : niestety nie umiemy tego wyjaśnić, pracujemy nad problemem. Po naciskach : prawdopodobnie jest to spowodowane lokalizacją GPS Smartfonu klikającego który nie odświeżył się geolokalizacją wyjeżdżając poza ustaloną lokalizację i nadal system czyta jego obecność w lokalizacji stąd wyświetlenie reklamy w lokalizacji.  

OK jest taka możliwość ale można i to prosto zweryfikować i symbolicznie oddać naliczone kliki.

Takie tam moje spostrzeżenie.

Lokalizacja vs klik

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Zapraszamy wiec do czestrzych dyskusji.

Lokalizacja uzytkownika jest pobierana na podstawie ISP i nie jest to rozwiaznie idealne. Google nie korzysta w tym wypadku z GPSu.

Poprawka jednak korzysta z GPSu:

https://support.google.com/adwords/answer/2453995?hl=pl

Mam jeszcze kilka pytan:

Jak sprawdzasz, ilosc klikow z niwlasciwych lokalizacji?

Ile tego jest?

Jak daleko polozone sa niechciane kliki od lokalizacji wlasciwej?

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”