Obecnie 293 forumowiczów jest online
Obecnie 293 forumowiczów jest online
Tu zadasz i znajdziesz odpowiedzi dotyczące problemów z logowaniem, dostępem do konta czy jego zabezpieczeniami.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Czy Google stosuje nieuczciwą konkurencję?!!

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Zajmujemy się prowadzeniem kampanii online m.in. korzystając z Google Adwords. Tworząc konta wprowadzamy adresy stron klientów i podajemy własne dane kontaktowe. Klienci nam zgłaszają iż kontaktują się z nimi ludzi podający się za pracowników Google oferując tę samą usługę którą my świadczymy tylko darmowo. Z takim świńskim zagraniem nie spotkałem się swojej 15 letniej karierze. Dodam ,że dotąd wydawaliśmy kilkanaście tys. zł miesięcznie na reklamę w Google i nie zamierzam dłużej takiego chamstwa tolerować i nigdy więcej naszemu klientowi nie zaproponujemy reklamy w Adwords.

Odpowiedź eksperta 4verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Adam Grabowski (Wschodząca Gwiazda)
listopad

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Cześć Mateusz Emotikon: Szczęśliwy

Te usługi są skierowane do początkujących klientów, mają bardzo podstawowy charakter i nie obejmują analityki. Zatem klienci, którym zależy na maksymalizacji efektów i tak trafią do agencji. Jeśli tworzysz dobrą wartość dodaną dla klienta to nie masz się czego obawiać.

________
Booguś

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Adam Grabowski (Wschodząca Gwiazda)
listopad

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Cześć Mateusz Emotikon: Szczęśliwy

Te usługi są skierowane do początkujących klientów, mają bardzo podstawowy charakter i nie obejmują analityki. Zatem klienci, którym zależy na maksymalizacji efektów i tak trafią do agencji. Jeśli tworzysz dobrą wartość dodaną dla klienta to nie masz się czego obawiać.

________
Booguś

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Ale to ja jestem klientem. Czyli to firma którą zarządzam płaci i jej dane są w Panelu Konta Adwords.

Student ✭

Witaj Mateusz, 

Google faktycznie kontaktuje się z klientami, ale przyznam, że nigdy nie straciliśmy z tego powodu żadnego. Jak kilka lat temu wprowadzali tą usługę też byłam bardzo sceptycznie nastawiona, niemniej Google faktycznie najczęściej podbija do osób, które dopiero starują z tematem. Sama mam obecnie klienta, któremu google pomagało w kampanii ale i tak trafił do agencji, bo kampania potrzebuje stałej opieki, aby się dobrze sprawdzała. 

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Cały czas widzę nie rozumiecie problemu. To ja jestem klientem Google - ponieważ klient to podmiot który zarejestrował konto i płaci za usługi. Właśnie poszedł mail do wszystkich klientów i będziemy ich nakłaniać do przejścia do Facebook, Instagram i innych mediów.

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Ja tam chociaż starałem się zrozumieć, ale wyszło mi jak zwykle.

________
Booguś

Student ✭

Mateusz, 

myślę, że rozumiemy - ja również pracuję w agencji, i również nie chcemy tracić klientów, 

Dot.: Czy Google stosuje nieuczciwą konkurencję?!!

Magister ✭ ✭

Cały czas widzę nie rozumiecie problemu. To ja jestem klientem Google - ponieważ klient to podmiot który zarejestrował konto i płaci za usługi. Właśnie poszedł mail do wszystkich klientów i będziemy ich nakłaniać do przejścia do Facebook, Instagram i innych mediów.

Cześć,

rozumiemy Twoje sfrustrowanie. Jednak akceptując politykę prywatności zaakceptowałeś zasady Google. Nie prościej wyedukować klienta w temacie obsługi/konfiguracji/optymalizacji kampanii AdWords niż strzelać focha? Tylko Wy stracicie, klienci przejdą do innych firm/agencji i dalej będą prowadzić kampanię AdWords.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Nie nie rozumiesz. Klient to ja. Co mnie obchodzi jakiś regulamin, wystarczy ,że znam polskie prawo które jasno precyzuje pojęcie nieuczciwej konkurencji.

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭

Zatem nie rozumiem i podzielam opinię @Booguś

Życzę powodzenia i nie piszę tego z ironią.

Pozdrawiam

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Istnieje system prawny w Polsce który jest bardzo precyzyjny i regulaminy jakichś tam firm są na dnie tego systemu i mają najniższą rangę. Dlatego nie może nikt regulaminem czy aktem prawa miejscowego wprowadzić przepisu który byłby niezgodny z rozprzędzeniem czy ustawą. Ja rozumiem ,że wydaje się Tobie ,że zjadłeś wszystkie rozumy bo przeczytałeś regulamin i się godzisz na bycie dymanym. Ale nie mierz wszystkich swoją miarą.

Student ✭

Mateusz,

myślę, że jeśli nie przekonują Cię argumenty ludzi pracujących w różnych agencjach i wciąż usilnie uważasz, że Google stosuje nieuczciwą konkurencję - powinieneś zgłosić sprawę do sądu. Ostatecznie "Istnieje system prawny w Polsce który jest bardzo precyzyjny i regulaminy jakichś tam firm są na dnie tego systemu i mają najniższą rangę. " Więc zapewne tylko wystarczy wyliczyć straty spowodowane działalnością Google, udowodnić, że jest to działalność konkurencyjna no i wygrana TwojaEmotikon: Mrugający

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Myślę ,że Twoja dobra rada nie wnosi nic do tematu, podobnie jak innych przedmówców. Ja rozumiem ,że Katyń, II WŚ, a później kilkadziesiąt lat komunizmu zniszczył elity działania w Polsce i pozostały tzw. elity trwania które potrafią tylko być pomiotłem i niewolnikiem, ale nie mierz innych swoją miara. To ,że godzisz się na takie traktowanie nie oznacza ,że każdy jest taką safandułą.

Przeciwko Google jest prowadzonych co najmniej klika postępowań w EU. Ale najgorsze jest to ,że tam pracują Polacy którzy są gotowi postępować co najmniej niemoralnie.

Student ✭

Stary, ale czego Ty właściwie oczekiwałeś? Dlaczego nie chcesz iść do sądu skoro jesteś taki pewien swoich racji? Ja tylko cytowałam Twoje słowa, a teraz się okazuje, że nic nie wnoszą?

Wiem, że przeciwko Google są prowadzone postępowania, większość z nich znam na pamięć wraz z odwołaniami.  Kazdy kto jest w branży zapewne o tym wie.  Dlatego Tobie również życzę szczęścia i dobra rada na przyszłość - jeśli nie jesteś otwarty na porady innych ludzi i tak na prawdę nie interesuje Cię co mają do powiedzenia - nie pisz więcej na forach - a dywagacje jak te powyżej ( szeroko poszedłeś - wermacht, katyń, elity trwania itp)  uprawiaj na blogu/stronie firmowej - gdzie lubisz. Bo to jest konstruktywne forum i niech tak zostanie.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Ale co Cię to obchodzi - nie interesuje mnie Twoje zdanie tak samo jak to co ma do powiedzenia na ten temat Pani z magla. Nie wnosisz nic do dyskusji, stosujesz myślenie niewolnika które jest mi obce.

Jak szukasz kolegów czy zainteresowania to nie ta grupa.