Obecnie 200 forumowiczów jest online
Obecnie 200 forumowiczów jest online
Tu zadasz i znajdziesz odpowiedzi dotyczące problemów z logowaniem, dostępem do konta czy jego zabezpieczeniami.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Brak kamapnii do wyboru w jakiejkolwiek karcie

Nowicjusz ✭

Mam taki dziwny problem, że kampania sobie działa (a w zasadzie działała, bo została wstrzymana z powodu braku środków) ale nigdzie nie mogę tej kampanii wybrać, jakby nie istniała. Ani przy tworzeniu nowej grupy reklam, ani (co gorsze) przy utworzeniu raportu. Typ kampanii to Uniwersalna kampania promująca instalację aplikacji.

Bardzo proszę o pomoc.

Szymon.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

W menu po lewej stronie naciśnij Wszystkie kampanie.

W poziomym menu przejdź na kartę kampanię i sprawdź jak masz ustawione wyświetlanie reklam - podejrzewam, że masz wybrane Wszystkie włączone. Zmień na Wszystkie oprócz usuniętych.

Screen Shot 10-29-16 at 08.47 AM.PNG

Dominik Myślak

Dot.: Brak kamapnii do wyboru w jakiejkolwiek karcie

Nowicjusz ✭

Nie o to chodzi. W widoku Kampanie, widzę moje kampanie. Jednak jeśli chcę utworzyć nowy Raport (w tym menu na samej górze) lub nową grupę reklamową, to mojej kampanii nie widać. 

Screeny poniżej.

Zrzut ekranu z 2016-10-29 14-49-24.pngTutaj widzę swoje kampanie, w widoku kampaniiZrzut ekranu z 2016-10-29 14-49-50.pngJak chcę stworzyć nową grupę reklam, to jej nie widać

Nowicjusz ✭

i co? Pomoże ktoś?

Najlepszy Współtwórca

Nie spotkałem się z takim przypadkiem. Dzwoniłeś już do supportu AdWords?

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to może kampanie utworzyłeś w Google AdWords Express?

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Nie nie, wszystko od początku do końca było ustawiane w "czystym" AdWordsie. Jeszcze nie, ale chyba nie będzie innego wyjścia. Mimo wszystko, dzięki za pomoc Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca

Zadzwoń i napisz czy udało się rozwiązać problem. Przyda się na przyszłość.

Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda

Ten typ kampanii AdWords jak Uniwersalna kampania dla aplikacji nie daje możliwości tworzenia grup reklam. Stąd nie masz jej widocznej na poziomie karty "grupy reklam".

Nowicjusz ✭

Tak samo nie pozwala na tworzenie Raportów?

Wschodząca Gwiazda

Nie, jeśli tworzysz "uniwersalną kampanię dla instalacji aplikacji" nie ma opcji wglądu w takie dane jak:

- najskuteczniejszy test reklamowy - system sam dobiera odpowiednie treści na podstawie tych które stworzyłeś na początku

- nie ma możliwosci tworzenia grup reklam - kampanie uznaje się za jedną grupę reklam

- nie zobaczysz tego rodzaju kampanii na karcie "Raporty"

Ale jeśli stworzysz zwykłą kampanię dla instalacji aplikacji to w raportach się już pojawi.

A jakie dane chciałeś wyciągnąć? Zawsze możesz wyciągnąć raport dla tej kampanii na poziomie karty "kampanie" klikając pobierz raport.