Obecnie 246 forumowiczów jest online
Obecnie 246 forumowiczów jest online
Tu zadasz i znajdziesz odpowiedzi dotyczące problemów z logowaniem, dostępem do konta czy jego zabezpieczeniami.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Anulowanie rejestraci w Google Adwords

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Przeczytałem w internecie informację, że google keywords planner jest darmowy i jedynie wymaga rejestraci w google adwords. Jednak podczas rejestracji i próby skorzystania z keywords planner witryna na siłę stara się skonfigurować moją kampanię reklamową i wymaga ustalenia budżetu.

W związku z powyższym chcialbym anulować rejestrację w tej usłudze i usunąć konto google adwords. W dziale pomocy jest napisane, że likwidację konta można zlecić jedynie wówczas, gdy jest skonfigurowane. Nie mogę przejść do panelu konfiguracji/likwidacji konta, póki nie skonfiguruję pierwszej kampanii reklamowej, co za tym idzie, nie ustalę budżetu. Wpisanie kwoty 0 zł wyświetla komunikat, że stawka jest za niska.

W takim razie jak mogę anulować rejestrację w google adwords czy też usunąć konto w usłudze, bez wydawania jakichkolwiek pieniędzy? Czy "wystarczy" poczekać 15 miesięcy na automatyczną likwidację konta, czy to również nie nastąpi bez konfigurowania płatnej kampanii reklamowej? 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Cześć Andrzej,

Jeśli nie przeszedłeś procesu koniguracji pierwszej kampanii to znaczy, że nie ukończyłeś procesu zakładania konta.

Możesz też spórobwać użyć innych narzędzi typu:

https://keywordtool.io/

Daj znać do czego potrzebujesz planera to może jeszcze coś doradzimy.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭

Odniosłem po prostu wrażenie, że google zaczęło mi wyświetlać na blogu komunikaty, które wcześniej nie miały miejsca, a pochodzą z usługi adwords, w której w procesie rejestracji podałem adres bloga. No nic, może to jednorazowy komunikat i adwords nie będzie stanowiło problemu.

Dziękuję za informację.

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

O jakie komunikaty chodzi?

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Najlepszy Współtwórca

Witaj,

Konto może przyda Ci się w przyszłości. Mógłbyś stworzyć sobie kampanie, ale od razu ją wstrzymać. Natomiast pełna konfiguracja jest wtedy, gdy się wpłaci środki, ale sądzę, że dostęp do planera miałbyś po utworzeniu jakiejś minimalistycznej kampanii.

Natomiast jeśli nie podawałeś danych rozliczeniowych i karty kredytowej, to nie musisz się martwić o wydatki, ponieważ takowych nie będzie.

Dominik Myślak