Obecnie 205 forumowiczów jest online
Obecnie 205 forumowiczów jest online
Tu zadasz i znajdziesz odpowiedzi dotyczące problemów z logowaniem, dostępem do konta czy jego zabezpieczeniami.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Adwords Editor a dodatkowy opcjonalny tekst reklamy.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Cześć,

Mam problem z obsługą przez Adwords Editor reklam tekstowych, które maja wypełniony dodatkowy opcjonalny tekst. Problem polega na tym, że edytor nie widzi tych reklam. Wersja editora 12.2.1 

Czy ktoś się spotkał z taką sytuacją?

Screenshot_2.jpg

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Tak - jest to bardzo męczące i nadal występuje.

Jeśli budujesz taką kampanię i chcesz dodać Dodatkowy tekst, to sugeruje najpierw utworzyć klasyczne reklamy rozszerzone w Edytorze, a potem tekst dodatkowy już w poszczególnych reklamach na koncie.

Tak, nie jest to idealne rozwiązanie, ale nieco przyspiesza pracę.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Dzięki za odpowiedź, podpowiedź.

Problem tylko polega na tym, że mam do zaimportowania kilka tyś grup reklam w których będzie kilkanaście tyś. reklam rozszerzonych i chciałbym móc obsłużyć to dodatkowe pole przez AE. Nie wyobrażam sobie uzupełniania tego potem na piechotę na koncie.

Najlepszy Współtwórca

Ja też nie Emotikon: Szczęśliwy   zadzwoń do supportu i zapytaj o wsparcie w tej kwestii, bo wyszła już kolejna wersja Edytora, a nadal nie ma wsparcia dla dodatkowego pola.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Cześć,

Support odpowiedział nam, że AE nie obsługuje dodatkowego pola niezależnie od wersji, więc nie za bardzo nam pomogli Emotikon: Mrugający.

Zrobiliśmy więc tak jak zasugerowałeś wcześniej "sugeruje najpierw utworzyć klasyczne reklamy rozszerzone w Edytorze, a potem tekst dodatkowy już w poszczególnych reklamach na koncie."

Pojawił się niestety kolejny problem, ponieważ jak chcę edytować reklamy importowane z AE, żeby dodać dodatkowe opisy, to niestety w ogóle nie pojawia się pole na dodatkowy opis.

https://prnt.sc/he9rlz

Będę wdzięczna za podpowiedź jak dodać te dodatkowe opisy do reklam, które były wgrane z AE. 

W testach nam wyszło, że reklamy z dodatkowym opisem mają lepsze wyniki i niższe stawki niż te bez opisów, więc gra jest warta świeczki.

Pozdrawiam

Agnieszka

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Sprawdziłem u siebie.

Pobrałem sobie kampanie do Edytora, gdzie mam takie teksty z dodatkowym tekstem. Oczywiście Edytor ich nie widzi.

Ale utworzyłem sobie reklamę tekstową i opublikowałem. Jak najbardziej edytując ją na koncie AdWords (stary interfejs) mam możliwość dorzucenia dodatkowego tekstu.

Przeszedłem na nowy interfejs - po edycji tej reklamy nie ma możliwości dodania dodatkowego tekstu.

Przejdźcie na stary interfejs i tam edytujcie te teksty.

Problem polega na tym, że na nowym system w ogóle nie widzi reklam z dodatkowym tekstem. Kwestia czy nie ma ich jeszcze, czy nie będzie to wspierane, czyli po wprowadzeniu nowego interfejsu na stałe w ogóle zniknie ta funkcjonalność?

Dominik Myślak