Obecnie 250 forumowiczów jest online
Obecnie 250 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

nowa filia firmy - czy tworzy się osobna wizytówka ?

Nowicjusz ✭

W związku z otwarciem nowej filii w innym mieście, chciałem zamieścić taką informację w GOOGLE MOJA FIRMA. Skorzystałem z opcji "dodaj lokalizację". podałem adres, nazwę - prośba o kartkę weryfikacyjną z kodem.

Niby ok, ale wyświetlił mi się po wszystkim jakby nowy profil.

I teraz nie mam pojęcia, czy dodałem informację o nowej lokalizacji do mojego obecnego profilu, czy zgłosiłem jakby zupełnie nową firmę.

Może to ktoś wyjaśnić ?

Wielkim rozczarowaniem jest dla mnie nawigacja przez usługi googla. Klikasz, przeskakujesz między kontami, raz jestem jako osoba prywatna na profilu google+, raz jako firma, potem znowu prywatna, w końcu już sam nie wiem jako "kto" przeglądam dany dział i gdzie wprowadzam zmiany. 

Ale to inny temat...

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: nowa filia firmy - czy tworzy się osobna wizytówka ?

Najlepszy Współtwórca

@Bartosz R

Zaloguj się do Google Moja Firma i wejdź na stronę: https://business.google.com/manage/#/list

Tam pod Lokalizacje wejdź na Widok kart i sprawdż swoej lokalizacje na tym koncie.

Jeśli coś się nie zgadza i masz więcej kont Google to sprawdź na tych innych kontach.

Unnamed image (1).png

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Na liście lokalizacji mam filę (status w weryfikacji - zrozumiałe). Zdziwiony jednak byłem, że muszę wstawiać na nowo zdjęcie w tle, profilowe itd. Tak jakbym założył zupełnie nowy punkt.

Do swojej pierwotnej wizytówki szukałem opcji typu "dodaj filię" by pojawił się po prostu adres drugiego punktu obsługi. Przy zachowaniu całej grafiki itd. I tej opcji nie znalazłem.

Najlepszy Współtwórca

@Bartosz R

Nie ma opcji dodaj filię. Tak - Google traktuje to jako zupełnie nowy punkt. Jeśli uważasz, że taka opcja jest potrzebna - wejdź w pomoc, a potem wybierz Prześlij opinię. Nie dostaniesz odpowiedzi, ale pracownicy Google czytają te opinie i na ich podstawie usprawniają usługę i dodają nowe funkcje (np. tak było z pobieraniem statystyk, więc warto Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam,

Jacek