Obecnie 303 forumowiczów jest online
Obecnie 303 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

nieprawdziwa opinia nt ESTETIQO

N/A
# 1
N/A

Dzień dobry,

Jestem właścicielem firmy ESTETIQO Agnieszka Antosik, otrzymałam informację o wystwieniu opinii dla naszej firmy. Jestem jednak poruszona i bardzo zaniepokojona, gdyż opinia jest nieprawdziwa nigdy osoba o nazwisku Maria Żubkowska nie była w naszym gabinecie i nigdy nie korzystała z usług. Każdy pacjent ma założona kartotekę i podpisuje dokumentację.Mogę wykazać to dokumentacją to w drodze dochodzenia prawnego. Osoba Maria Żubkowska nie istnieje jest to profil fałszywy oraz opinia wystawiona jest nieuczciwym działaniem konkurencji ktora w tej kwestii działa bardzo agresywnie.

Nasz gabinet ma już prawie 10 letnią praktykę, tysiące zadowolonych klientów polecanych przez lekarzy z naszego miasta. Nigdy nie było reklamacji opinia jest pomówieniem i oszczerstwem nieuczciwej konkurencji.

Proszę o pilne usunięcie tego wpisu - nie mogę pozwolić sobie na jego akceptację i jeśli zajdzie potrzeba skieruję sprawę do naszej Kancelarii Prawnej. Pragnę zauważyć iż w ostatnich tygodniach usunięto pozytywne opinie od naszych stałych klientek np. Pani Wróblewskiej która swoim wpisem chciała podziękować za wspaniała obsługę.

Proszę o pomoc w tej sprawie,

Agnieszka Antosik

yuba_city@wp.pl

tel 888 033 811

Dlaczego tak się stało? 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Witaj,

Niekoniecznie klient musi podawać swoje prawdziwe dane zakładając konto Google.

Proponuję poczytać o opiniach i o odpowiadaniu na nie przez właścicieli:

https://support.google.com/business/answer/2622994

https://support.google.com/local-guides/answer/2519605

Jeśli opinia nie narusza wytycznych Google to najlepiej rzeczowo i spokojnie na nią odpowiedzieć.

Jeśli narusza - zgłosić do usunięcia podając powód.

Pozdrawiam,

Jacek

N/A
# 3
N/A

Panie Jacku, dziękuję za odpowiedź jednak wystawiona opinia przez podszywającą się osobę pod nazwiskiem Maria Żubkowska jest bezwzględnie wystawiona jako atak na dobre imię mojej firmy.Narusza bezwzględnie podstawową zasadę Google dotycząca dodawania opinii:,,Podszywanie się pod inne osoby: nie publikuj opinii w imieniu innych osób ani nie przedstawiaj fałszywie swojej tożsamości czy powiązań z ocenianym miejscem,,

Osoba ta utworzyła swoje fałszywe konto i wystawia z niego tylko negatywne opinie.

Nie mogę się zgodzić z takim stanem rzeczy i pragnę prosić o usunięcie tej opinii z mojego konta- chętnie opiszę cały problem, w jaki sposób mam to zrobić i gdzie zgłosić?

Proszę o skuteczną pomoc,

Agnieszka

N/A
# 4
N/A

Witam Pana,

Dziś kolejny dzień działania na naszym koncie hejtera Bartłomiej Bartliński kolejny fałszywy profil - nigdy taka osoba nie miała jakichkolwiek powiązań z naszą firmą. Wczoraj znowu dodała opinię by obniżyć nam średnią ocenę na tle konkurencji łamie bezwzględnie główne zasady google.

Narusza bezwzględnie podstawową zasadę Google dotycząca dodawania opinii:,,Podszywanie się pod inne osoby: nie publikuj opinii w imieniu innych osób ani nie przedstawiaj fałszywie swojej tożsamości czy powiązań z ocenianym miejscem,, Proszę o pomoc w usunięciu jego oceny.

Właściciel Estetiqo

Najlepszy Współtwórca

Oznaczanie i poprawianie nieodpowiednich opinii

Proszę przeczytać.

Pozdrawiam,

Jacek

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Pozwolę się dołączyć do dyskusji,  fałszywe opinie trafiły z tego konta nas i wiele innych firm , wg różnego klucza, zakładam że w celu zatarcia śladów. My też dostaliśmy jedną gwiazdkę, a kontaktu od takiej osoby nie było wszystkie telefony odbieram osobiście, z kolei kolega z branży dostał pozytywną ale też fikcyjną.

Z konta Marii Żubkowskiej korzysta sfrustrowany pozycjoner , który nie radzi sobie z pozycjonowaniem , 

pozakładał więcej kont i masowo wystawia fikcyjne opinie , wczoraj dodał do konta zdjęcie jakiejś kobiety i kilka wpisów które mają uwiarygodnić to konto , i zaczął wystawiać opinie o firmach informatycznych

Wspomniane przez Pana Jacka oznaczanie opinii jest totalnie nieskuteczne , ten gość co publikuje te opinie ma coś z garem

Widzę że opinia z wizytówki firmy Estetiqo zniknęła ale pozostałe wiszą i te pozytywne i negatywne