AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 203 forumowiczów jest online
Obecnie 203 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

mam problem z adresami.. w google moja firma

Nowicjusz ✭

Witam, mam problem, gdyz w komunikatach mam zduplikowane adresy, w jednej firmie dzialaja dwie podobne dzialalnosci, dokladnie serwis i sprzedaz, co moge zrobic zeby jeden i drugi byl wyswietlany i dzialal prawidlowo

dziekuje za info i podpowiedzi, pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: mam problem z adresami.. w google moja firma

Student ✭ ✭ ✭
Chcesz mieć 2 wizytówki czy masz dwie wizytówki.?
Tomasz Wydra miłośnik SEO i porządków z firmami na mapach Google

Profesjonalista ✭ ✭
Jeżeli jest to 1 firma, to nie twórz dwóch wizytówek tylko jedna nazwij Serwis i Sprzedaż "Nazwa firmy" - co innego gdyby były 2 działalności (2 NIPy, 2 spółki itd). Natomiast jeśli dobrze rozumiem jest 1 działalność więc nie ma potrzeby dodawać 2 miejsc przy 1 adresie.
Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭
no zgadza sie 1 firma, 2 branze.. chcialem zeby jedno bylo na sprzedaz.. a drugie jako ze domena inna na serwis

Nowicjusz ✭
mam 2... i mam konflikt z adresem j/w

Student ✭ ✭ ✭
W tym wypadku powinieneś mieć jedną wizytówkę.
Dwie wizytówki może mieć jedna firma nawet pod tym samym adresem np KFC/pizza hut. Dwie różne marki działające pod tym samym adresem, gdzie właścicielem jest ta sama firma.

Poczytaj punkt Sieci, działy, oddziały itp. oraz specjaliści praktykujący indywidualnie https://support.google.com/business/answer/3038177?hl=pl

Nowicjusz ✭
ale dlaczego nie moge miec 2och wytlumacz mi.. jedna jest z branzy tuszy i tonerow, a druga osobna domena identyfikuje na serwis.. nie ma szans aby zrobic 2ie i zeby konfliktu nie bylo ?

Profesjonalista ✭ ✭
Jeśli masz 2 strony, i generalnie obie sprzedają inne produkty i usługi to właściwie jeśli są to 2 osobne marki, to wówczas chyba nie powinno kolidować.
Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca
Arek
Przeczytaj całe wytyczne wskazane przez Tomka. Zwykle jeśli masz dwa OZNAKOWANE lokale pod jednym adresem, z osobnymi wejściami, nazwami, telefonami, stronami to nie jest to problem by mieć dwa wpisy. W innym wypadku powinieneś mieć jeden wpis. Najlepiej poproś o kontakt pracowników pomocy Google Moja Firma i z nimi wyjaśnij sytuację. Niestety może się zdarzyć, że stwierdzą, że powinieneś mieć jeden wpis.

Pozdrawiam,
Jacek

Student ✭ ✭ ✭
Tutaj masz sklep i serwis aby na przykładzie wyjaśnić
https://www.google.pl/maps/place/Autcentrum+Feu+Vert+Janki/@52.13622,20.8925833,17z/data=!3m1!4b1!4m...

Serwis samochodów i sklep z częściami zamiennymi. Wszystko pod jedną wizytówką.