Obecnie 284 forumowiczów jest online
Obecnie 284 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

brak wizytówki po wpisaniu słów kluczy

Nowicjusz ✭

Witam serdecznie,

jestem totalnym laikiem! Od jakiegoś czasu (mniej więcej od początku kwietnia) po wpisaniu słów kluczy: sushi Tychy wyświetla się po prawej stronie jedna duża wizytówka konkurencyjnej firmy - wcześniej po wpisaniu tego hasła wyświetlały się linki do wizytówek 3 firm działających na terenie Tychów w tej kategorii. Co się stało? Czy konkurencja zadziałała jakoś? Czy ja coś źle zrobiłam? Jesteśmy firmą cateringową więc jeśli Klient nas nie znajdzie poprzez Google to nie mamy szans na sprzedaż, nasza konkurencja jest restauracją no i działa o wiele dłużej niż my. Proszę zobaczyć jak to wygląda:

https://www.google.pl/search?q=sushi+tychy&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=2Q8dV5HHOIOF6ATO0YTwDA

Czy ktoś może mi pomóc - chodzi o firmę Kami Sushi w Tychach

Z góry dziękuję Judyta

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: brak wizytówki po wpisaniu słów kluczy

Najlepszy Współtwórca
@Judyta
Jak widzę w wyszukiwaniu na hasło "sushi tychy" jesteście widoczni u mnie nawet na pierwszym miejscu,
tylko nie ma Waszego Grafu wiedzy z boku. Jednak co dziwniejsze nie ma Was na mapach na to zapytanie.
To może być problem z niepełnymi danymi dotyczącymi lokalizacji (już się spotkałem z czymś takim),
choć przyczyną może być, że Google coś zmienia i w jakiś sposób promuje restauracje. Konkurencja ma jednak
kategorię restauracja a Wy - usługi cateringowe. Jednocześnie Wasza nazwa narusza wytyczne Google dotyczące nazw:
https://support.google.com/business/answer/3038177?hl=pl i widzę, że wcześniej było z nią jeszcze gorzej,
bo nie tylko były w niej słowa kluczowe ale także adres www. To bardzo niedobrze.
Zmieniłem ją na prawidłową w Kreatorze Map, dodałem też informacje o województwie i powiecie (tego brakowało).
Nie wiem czemu ale firmy, które nie mają uzupełnionych tych danych, od czasu do czasu miewają problemy z wyświetlaniem na mapach.
Zacząłbym więc od tego. Zaakceptuj teraz wprowadzone zmiany w panelu Google Moja Firma. Nie naruszaj zasad
Potem odczekaj tydzień i daj znać jak to wygląda. Jeśli to nie pomoże to będziemy szukać dalej

Pozdrawiam,
Jacek

Nowicjusz ✭
Jacek, dziękuję bardzo za pomoc - nie wiem jednak czy dobrze zaakceptowałam to co zmieniłeś - jeśli możesz to proszę sprawdź.
Nie chciałabym naruszać zasad więc jeszcze jedno pytanie do Ciebie - jak mam zmienić nazwę - z tego co wyczytałam - powinna być tam nazwa firmy - więc jak zmienię na: Kami Sushi, catering sushi Tychy - czy to będzie ok? Czy bez słów sushi Tychy - bo n ie wiem czy dobrze zrozumiałam?
Z góry dziękuję Ci za pomoc - bo poruszam się tu bardzo po omackuEmotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam, Judyta

Najlepszy Współtwórca
Judyta,
Samo >>Kami Sushi<< jest prawidłowe. Dokonałem jeszcze jednej zmiany (województwo, powiat), bo nie wszystko "weszło" - zaakceptuj proszę dokładnie to, co jest teraz.
A teraz w kwestii wyszukiwania "sushi" to niestety ale konkurencja ma kategorię "Restauracja sushi" i przy wyszukiwaniu na to słowo "wybija" ją to na pierwsze miejsce. Widzę, że też zmieniliście swoją kategorię na restauracja sushi ale od razu muszę ostrzec - to nie jest dobry pomysł - na stronie piszecie, że nie można u Was zjeść w lokalu - skończy się tym, że zawiedzeni ludzie będą wystawiać Wam złe opinie i zgłaszać, że to jest błąd na mapach, no chyba, że jednak można usiąść przy tych dwóch stoliczkach, który są na zdjęciu i jednak coś zjeść, a wtedy to może jakoś przejdzie.
Koniecznie rozbudowałbym trochę sekcję opisu na stronie Google+, żeby się fajnie czytało i parę razy pojawiało się słowo sushi, ale w sposób "naturalny".
Kilka zdjęć ma też problem z ostrością - proponuję je usunąć, bo nie są przez to za fajne.

Co do wyników wyszukiwania to niestety ale Google cały czas "miesza" i na niektóre zapytania, które jeszcze nie tak dawno pokazywały najpierw 5 wyników na mapach w wynikach "normalnego" wyszukiwania, potem 3, teraz potrafi pokazać tylko okienko Grafu Wiedzy.
I tak - widzę Was na hasła: dobre sushi tychy, catering tychy, sushi w tychach, a nawet na samo sushi i restauracja sushi, jesteście u mnie w wyszukiwaniu na mapach, a jestem w Tychach - więc jest dobrze Emotikon: Szczęśliwy Niestety na sushi tychy - 3 i 4 miejsce w wynikach wyszukiwania, Graf Wiedzy do konkurencji i brak wyników mapowych.

Pozdrawiam,
Jacek

Nowicjusz ✭
Jacek,
mam mały problem, nie związany z tematem co powyżej - chodzi o to, że nie potrafię dodać odpowiedzi do dodanej opinii od Klientki - nie wiem co się dzieje, robię wszystko to co zawsze a nie zapisuje się?? Możesz mi pomóc i coś podpowiedzieć??

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Proponuję zacząć od wyczyszczenia plików tymczasowych i cookies w przeglądarce lub danych aplikacji GMF na telefonie.
Trzeba się zalogować do Google Moja Firma na konto właściciela/menedżera wejść w opinie/zarządzaj opiniami i kliknąć Odpowiedz.
Jeśli opinia była zgłoszona do usunięcia jako naruszająca zasady Google lub w inny sposób narusza te zasady to może być w trakcie usuwania i wtedy może być jeszcze widoczna ale już może być z odpisaniem.
Spróbuj więc odpisać za 2-3 dni.
Daj znać po tym czasie jak poszło i konkretnie - co poszło nie tak, na jakim urządzeniu, aplikacji czy też w przeglądarce i jak to się objawia (konkretny komunikat).

Pozdrawiam,
Jacek

brak wizytówki po wpisaniu słów kluczy

Community Manager

Cześć,

Sprawa została zgłoszona wewnętrznie, niedługo powinnaś dostać od nas wiadomość.

Miejmy nadzieję że uda się rozwiązać Twój problem.

Podziękowania dla Jacka za dopilnowanie sprawy Emotikon: Mrugający

Pozdrawiam,

Piotr