Obecnie 282 forumowiczów jest online
Obecnie 282 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

błędny adres firmy pomimo poprawnego wpisywania

Nowicjusz ✭

Witam. Za nic nie mogę zmienić adresu firmy, na załączonym obrazu cały czas pokazuje Jablonec nad Nisou a ja wpisywałem Jabłonka z kodem pocztowym 334-480. W google firma pokazuje oki a tu nie. Robiłem propozycję zmian ale nic z tego.

pracujlegalniePLadress.png

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Student ✭ ✭ ✭

Cześć,

Wnioskując po załączonym obrazku na tej wizytówce wprowadziłeś informacje, że "dostarczasz usługi do klienta" i nie obsługujesz pod adresem swojej firmy, co oznacza, że adres Twojej firmy jest ukryty a widnieje tylko informacja z miejscowością i zaznaczonym obszarem wykonywanej usługi na Mapach Google i w Panelu Wiedzy w wyszukiwarce. Ty będąc zalogowanym do swojej wizytówki w Google Moja Firma będziesz widział adres/kod pocztowy itd. a użytkownicy wyszukiwarki/Map Google nie.

Jeżeli Twoja firma posiada biuro, do którego przychodzi klient to aby uwidocznić adres dla innych użytkowników musisz oznaczyć, że świadczysz usługi pod adresem swojej firmy. W tym celu wykonaj te kroki:

- Zaloguj się do Google Moja Firma na wizytówkę firmy i kliknij przycisk "Edytuj"

- W nowym oknie kliknij symbol ołówka przy informacji o obszarze dostarczanych usług

- otworzy się okno z danymi adresowymi na samym dole zaznacz "ptaszkiem", że świadczysz usługi pod adresem swojej firmy możesz też wtedy pozostawić informację, że również dostarczasz usługi do klienta w zależności czy tak jest w rzeczywistości. W ten sposób Twój adres będzie widoczny dla innych użytkowników.

Powodzenia!

Nowicjusz ✭

No tak, ale ja nie świadczę usług pod adresem firmy, tylko w terenie. Jest taka opcja w Google Firma i z niej skorzystałem. Chodzi mi o to, że google podaje Adress: Jablonec nad Nisou - a to jest BŁĄD, lepiej niech nie pokazuje nic, na mapce jest region gdzie działam i to jest oki.

Pozdrawiam

Student ✭ ✭ ✭

W tej sytuacji jeśli Twoja firma działa w ten sposób najlepiej skontaktuj się z działem wsparcia Google Moja Firma z informacją, że wyświetla się błędny adres (miejscowość) na wizytówce, może będą mieli możliwość dokonać korekty tej informacji lub dokładniej przyjrzą się Twojemu problemowi. 

Pozdrawiam!

Najlepszy Współtwórca

Twoja nazwa narusza wytyczne Google: https://support.google.com/business/answer/3038177?hl=pl

Samo zgłoszenie problemu zrób poprzez ten formularz: https://support.google.com/business/contact/local_pages_editing_help_acc?hl=pl

Pozdrawiam,

Jacek