Obecnie 135 forumowiczów jest online
Obecnie 135 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

błędny adres firmy pomimo poprawnego wpisywania

Nowicjusz ✭

Witam. Za nic nie mogę zmienić adresu firmy, na załączonym obrazu cały czas pokazuje Jablonec nad Nisou a ja wpisywałem Jabłonka z kodem pocztowym 334-480. W google firma pokazuje oki a tu nie. Robiłem propozycję zmian ale nic z tego.

pracujlegalniePLadress.png

Odpowiedź eksperta 1verified_user

błędny adres firmy pomimo poprawnego wpisywania

Magister ✭

Cześć,

 

Wnioskując po załączonym obrazku na tej wizytówce wprowadziłeś informacje, że "dostarczasz usługi do klienta" i nie obsługujesz pod adresem swojej firmy, co oznacza, że adres Twojej firmy jest ukryty a widnieje tylko informacja z miejscowością i zaznaczonym obszarem wykonywanej usługi na Mapach Google i w Panelu Wiedzy w wyszukiwarce. Ty będąc zalogowanym do swojej wizytówki w Google Moja Firma będziesz widział adres/kod pocztowy itd. a użytkownicy wyszukiwarki/Map Google nie.

 

Jeżeli Twoja firma posiada biuro, do którego przychodzi klient to aby uwidocznić adres dla innych użytkowników musisz oznaczyć, że świadczysz usługi pod adresem swojej firmy. W tym celu wykonaj te kroki:

 

- Zaloguj się do Google Moja Firma na wizytówkę firmy i kliknij przycisk "Edytuj"

- W nowym oknie kliknij symbol ołówka przy informacji o obszarze dostarczanych usług

- otworzy się okno z danymi adresowymi na samym dole zaznacz "ptaszkiem", że świadczysz usługi pod adresem swojej firmy możesz też wtedy pozostawić informację, że również dostarczasz usługi do klienta w zależności czy tak jest w rzeczywistości. W ten sposób Twój adres będzie widoczny dla innych użytkowników.

 

Powodzenia!

błędny adres firmy pomimo poprawnego wpisywania

Nowicjusz ✭

No tak, ale ja nie świadczę usług pod adresem firmy, tylko w terenie. Jest taka opcja w Google Firma i z niej skorzystałem. Chodzi mi o to, że google podaje Adress: Jablonec nad Nisou - a to jest BŁĄD, lepiej niech nie pokazuje nic, na mapce jest region gdzie działam i to jest oki.

Pozdrawiam

błędny adres firmy pomimo poprawnego wpisywania

Magister ✭

W tej sytuacji jeśli Twoja firma działa w ten sposób najlepiej skontaktuj się z działem wsparcia Google Moja Firma z informacją, że wyświetla się błędny adres (miejscowość) na wizytówce, może będą mieli możliwość dokonać korekty tej informacji lub dokładniej przyjrzą się Twojemu problemowi. 

 

Pozdrawiam!

błędny adres firmy pomimo poprawnego wpisywania

Najlepszy Współtwórca

Twoja nazwa narusza wytyczne Google: https://support.google.com/business/answer/3038177?hl=pl

Samo zgłoszenie problemu zrób poprzez ten formularz: https://support.google.com/business/contact/local_pages_editing_help_acc?hl=pl

 

Pozdrawiam,

Jacek