Obecnie 186 forumowiczów jest online
Obecnie 186 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Znikanie ocen na Google+

Nowicjusz ✭

W naszym lokalu robimy akcję promocyjną. Rozdajemy ulotki między innymi z informacją o ocenie naszej restauracji na google+. Po dwóch tygodniach od zamieszczenia tej informacji przychodzą do nas Klienci i zgłaszają że oceny pojawiają się na chwilę i po jakimś czasie znikają. Oceny są wystawiane, wiem ponieważ dostaję na maila informację o przyznaniu 5 czy 4 gwiazdek. I rzeczywiście tych ocen po chwili nie ma. One znikają w ciągu godziny, 30 minut. Zaś jednemu Klientowi podpadliśmy i przyznał nam ocenę 1. Ta ocena oczywiście jak na złość nie zniknęła. Od razu zgłaszam że nie ma tutaj żadnych oszustw na zasadzie "sam sobie wystawiłem ocenę i zniknęła" ponieważ pisana była z jednego IP itp. Proszę o pomoc bo to jest niesprawiedliwe ze strony google!

Znikanie ocen na Google+

Profesjonalista ✭ ✭

Tylko samo Google zna odpowiedź na Twoje pytanie i Ci na nie chyba nie odpowie bo to by oznaczało ujawnienie zabezpieczeń anty-spamowych a co za tym idzie, możliwość obejścia ich.

Problem utraconych opinii jest tak stary jak same Mapy Google. Jest kilka możliwości:

W tym wypadku podejrzewam że opinie Google mogły zostać wystawione częściej niż do tej pory i algorytm map zadziałał, oczywiście to jest tylko wniosek z relacji osób którym również opinie znikają. Może też być powodem wystawianie ocen z jednego IP, lub z tego samego sprzętu, z którego logował się właściciel wizytówki, algorytmy Google analizują takie działania.

Najlepiej skoncentruj się na pozyskaniu nowych opinii, powodów znikania opinii jest conajmniej kilka, a być może kilkanaście lub kilkadziesiąt.

Pocieszyć Cię mogę jedynie, że to nie tylko Twój problem, mimo że opinie mogą być rzeczywiście prawdziwe i realne, to może po prostu było ich dodanych za wiele, w krótkim czasie.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz