AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 268 forumowiczów jest online
Obecnie 268 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zmiana zdjęcia wyświetlanego jako główne w wizytówce

Nowicjusz ✭

Witam!

Po wpisaniu nazwy firmy w google wyskakuje wizytówka z business google oraz pojawiają się zdjęcia, mam dodane kilka zdjęć lokalizacji z zewnątrz ale chciałbym aby tylko jedno wyświetlało się jako główne, czy istnieje możliwość wybrania które zdjęcie ma się pojawiać jako główne ?

Druga sprawa zdjęcie z google maps jest przesunięte o kilka metrów przez co pokazuje nie ten budynek który mnie interesuje, czy istnieje opcja edycji tego w google tak aby informacje były bardziej prawdziwe ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Cześć,

1. Przeczytaj ten artykuł: https://support.google.com/business/answer/6103862?hl=pl

Niestety to "Google określa, które zdjęcie będzie wyświetlane jako pierwsze, m.in. na podstawie tego, jak dobrze przedstawia usługi lub produkty, które oferuje firma." Jeśli zastosujesz się to wskazówek "zdjęcie powinno być ostre, dobrze naświetlone, bez przeróbek w Photoshopie oraz bez nadmiernego wykorzystywania filtrów. Obraz powinien przedstawiać rzeczywistość." to takie zdjęcie ma szansę być wyświetlane jako pierwsze, acz nie zawsze.

2. Znajdź wpis na mapach w komputerze. Kliknij zaproponuj zmianę. Kliknij na ikonę pisaka na zdjęciu Street View i prześlij opinię. Najlepiej załącz też link do widoku Street View, który Twoim zdaniem powinien być domyślny.

Może się uda to zmienić.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Dziękuję za odpowiedź, co do pierwszego pytania zaktualizowałem sobie zdjęcie i czekam natomiast odnośnie pytania numer 2.

Odpalam maps.google.com, wpisuję nazwę firmy i wyskakuje mi firma, po lewej stronie wybieram sobie zaproponuj zmianę (przy tym jest ikona długopisa) i jest kilka opcji, Nazwa, Adres, Kategoria, Położenie (tutaj jest do zaznaczenia ptaszek opisany "Znacznik jest umieszczony w niewłaściwym miejscu na mapie") - czy muszę to zaznaczyć czy też jakoś inaczej bo nie mogę znaleźć tego w taki sposób jak Ty to opisałeś.

Pozdrawiam!

Najlepszy Współtwórca

@Łukasz W

To może inaczej - wyszukaj na www.google.pl tak, żeby się pokazał Graf Wiedzy po prawej (np. nazwa firmy i miasto w wyszukiwaniu powinny wystarczyć). Tam kliknij na Zaproponuj zmianę i wtedy na ikonę pisaka - opisz i daj linka do SV, który Twoim zdaniem jest OK.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Dziękuję, zgłosiłem to i będę czekał.

Pozdrawiam!