AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 228 forumowiczów jest online
Obecnie 228 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zmiana lokalizacji

Nowicjusz ✭

Dzień dobry,

po wpisaniu w googlach: mega mold jasionka 252e pojawia się błędna lokalizacja (okolice Kielc / Jędrzejowa), a powinno być 36-002 Jasionka 252E - koło Rzeszowa.

ok. 2 tyg. temu zalogowałam się na konto Google, poprawiłam dane adresowe, podałam godziny pracy, ustawiłam odpowiednio znacznik na mapie. Po 2 tyg. dostałam pocztą kod weryfikacyjny. Po wejściu na google.com/verifymybusiness pojawia się info, że wizytówka jest zweryfikowana, ale po wpisaniu w wyszukiwarce google: mega mold jasionka 252e okazuje się, że nic się nie zmieniło. Czy pojawienie się tej aktualizacji wymaga czasu? Czy coś jeszcze trzeba zrobić? Zdarzała nam się już sytuacja, że kierowca TIR-a pojechał do Jędrzejowa!!!

Proszę o info

Pozdrawiam

Ela

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zmiana lokalizacji

Profesjonalista ✭ ✭

@Elżbieta W Po zamówieniu kodu wizytówka się nie zaktualizowała, w związku z tym proszę powtórz operacje.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Zmiana lokalizacji

Najlepszy Współtwórca

@Elżbieta W

Wstrzymaj się z wszelkimi działaniami. Po weryfikacji wpis czasem potrzebuje jakiś czas by się odświeżyć. 

Jeśli minęło więcej niż 2 dni od weryfikacji to napisz proszę:

1) Jaki status ma wpis w Twoim panelu Google Moja Firma

2) Jaki masz zapis adresu w tym panelu (przepisz go dokładnie jak w panelu wygląda)

3) Jeśli coś już zrobiłaś dalej - to napisz co

Pozdrawiam,

Jacek

Zmiana lokalizacji

Profesjonalista ✭ ✭

@Jacek N Kozioł ale z tego co pisze @Elżbieta W  wynika że ma już zweryfikowana wizytówkę. Może znowu coś w GMF się zmieniło i istnieje możliwość zweryfikowania po zmianie, lecz wracają stare dane. Dlatego Ewie zarekomendowała powtórzenie dodania prawidłowych zmian.

@Elżbieta W Jeśli podasz nam link do wizytówki to Ci ją przeniesiemy. Jeśli nie to postaraj się teraz powtórzyć operacje.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Dot.: Zmiana lokalizacji

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

@RafalDziurowicz

Doczytaj co napisałem i pomyśl. @Elżbieta W podała już wszystkie potrzebne dane. Na mapie były do wyszukania dwie wizytówki -jedna pod Rzeszowem w dobrym miejscu, druga w Jędrzejowie. Wszystko można było sprawdzić za wyjątkiem terminu weryfikacji, co pozwala ustalić czy zmiany są w trakcie publikacji i coś może być z nimi chwilowo nie w porządku, czy też już są opublikowane i można doradzić co poprawić.

@Elżbieta W

Nie stosuj się do rad @RafalDziurowicz. Źle na tym wyjdziesz - może się okazać, że musisz ponownie weryfikować wizytówkę. Nic nie rób. Odczekaj i odpowiedz na moje pytania, zwłaszcza jeśli coś zrobiłaś w międzyczasie.

Pozdrawiam,

Jacek

Zmiana lokalizacji

Profesjonalista ✭ ✭

@Jacek N Kozioł Jeżeli wizytówka została zweryfikowana to można ponownie wprowadzić zmiany.

@Elżbieta W Jeżeli zastosujesz się do zaleceń @Jacek N Kozioł Twój problem nie zostanie rozwiązany.

Inaczej by było gdyby wizytówka była niezweryfikowana - wówczas rownież doradziłbym wprowadzenie zmian. Jednak tak nie jest. W związku z tym nie widzę przeszkód do wprowadzenia zmian.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

@RafalDziurowicz

Wprowadzasz ludzi w błąd. Nie sprawdzasz nawet podstawowych informacji. Po raz kolejny. Chcesz doradzać - świetnie, ale poznaj lepiej produkt i odpowiadaj tylko na pytania na które jesteś pewny, że znasz odpowiedź. 

Wprowadzanie zmian w adresie i przenoszenie ZWERYFIKOWANEJ wizytówki może skończyć się koniecznością jej PONOWNEJ WERYFIKACJI. To podstawowa wiedza o Google Moja Firma. Lepiej najpierw odczekać, zadać parę pytań i upewnić się czy na pewno jedynym wyjściem jest zmiana ZWERYFIKOWANEGO adresu. Miej to na uwadze przy następnym tego typu problemie na forum.

Prośba o podanie linka do wizytówki, gdy Elżbieta podała WSZYSTKIE potrzebne dane niestety tylko potwierdza Twoją nieznajomość tematu.

Dziś sytuacja jest jasna i pokazuje, że miałem rację. Wczoraj na zapytanie wskazane przez Elżbietę "mega mold jasionka 252e" faktycznie wyszukiwała się lokalizacja firmy NIEZWERYFIKOWANEJ w Jędrzejowie, ale oprócz tego był także na mapach wpis ZWERYFIKOWANY w dobrym miejscu pod Rzeszowem w Jasionce. Trzeba było tylko go poszukać i zorientować się, który wpis trzeba zgłosić do usunięcia. Odszukałem kod wewnętrzny Google obu wizytówek (CID) i upewniłem się tylko, że to są dwa odrębne wpisy, a nie ten sam wpis w trakcie przenoszenia i zgłosiłem niezweryfikowany wpis pod złym adresem do usunięcia. Dziś na to zapytanie wyszukuje​ się TYLKO wpis pod Rzeszowem w prawidłowym miejscu. Wpis ZWERYFIKOWANY. Razem z prawidłową stroną internetową w wyszukiwarce, prawidłowym Panelem Wiedzy, a w Mapach Google - prawidłową lokalizacją prawidłowej wizytówki.

@Elżbieta W

Sprawdź sobie wszystko. Powinno być już ok. Jeśli coś nadal będzie "nie tak", jeśli np. będziesz mieć w panelu Google Moja Firma informację, że wymagana jest aktualizacja adresu, to zanim ją zaakceptujesz - proszę napisz dokładnie co się dzieje to postaram się tak Ci doradzić by ustrzec Cię przed ostatecznością czyli koniecznością ponownej weryfikacji.

Pozdrawiam,

Jacek

PS

@Elżbieta W

Nie lubię używać tego jako argumentu - ale w przeciwieństwie do kolegi Rafała jestem ekspertem produktowym Google (Najlepszym Współtwórcą) tutaj na forum Google Moja Firma, a także na forum Map Google i jeszcze w paru miejscach. To znaczy, że Zespół Google uznał, że znam dobrze te usługi i potrafię pomóc innym. Możesz to potwierdzić między innymi wyszukując mój profil na stronie Programu Najlepszych Współtwórców: https://topcontributor.withgoogle.com/?hl=pl oraz tutaj: https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Eksperci/ct-p/Eksperci?expert=all

J.

Zmiana lokalizacji

Profesjonalista ✭ ✭

@Jacek N Kozioł Rozumiem że możesz być czasem zirytowany i lubisz się... ale pamiętaj, złość piękności szkodzi :-).

I tak się nie zgadzam bo.. Mam racje. Starą wizytówkę należało usunąć (niezweryfikowaną) a następnie przenieść tą poprawną (zweryfikowaną), możliwa była też operacja jej scalenia (w wypadku utworzenia 2 kont Google+).

@Jacek N Kozioł Sam jakiś czas temu przyznałeś że usługa cały czas się zmienia. Obsługuje masę wizytówek i procesowo wiesz jak to wygląda - różnie. W tejże sytuacji jedna była niezweryfikowana druga zweryfikowana, należało oznaczyć jedną jako zamkniętą na stałe lub nieistniejącą - tak jak pisałem wcześniej a tą zweryfikowaną przenieść w właściwe miejsce, więc nie rozumiem Twojej pretensjonalności i braku profesjonalizmu. Tak Jacku, obsługując forum z smartfona, łatwiej jest mi wyszukać i zobaczyć to poprzez link (w dodatku prosiłem o zweryfikowaną wizytówkę). Jednak nie będę wchodzić z Tobą polemikę na temat tonu i łamania regulaminu na temat załatwiania spraw bo to nie czas i miejsce.

Czasami ton Twoich wypowiedzi znacząco odstaje od innych Twoich kolegów Najlepszych Współtwórców. Lecz czy naprawdę ponownie powinienem Ci przytoczyć regulamin? No dobrze: " Nie pisz WIELKIMI LITERAMI – to to samo co krzyk. Jeśli chcesz otrzymać odpowiedź, zadbaj o odpowiedni ton posta. Chociaż forum chce Ci pomóc, mogą się zdarzyć pewne sytuacje, których nie będziemy mogli w pełni rozwiązać. Nie jest to (zazwyczaj!) wina żadnego z członków Forum, więc nie wyładowuj na nich swojego niezadowolenia."

Poprosiłem o link do docelowej, zweryfikowanej wizytówki - czasami jeśli sytuacja ma miejsce "na dniach" nie widzimy czy naprawdę jest zweryfikowana czy nie, czasami jest możliwość kliknięcia w pole "jesteś właścicielem firmy" mimo tego że jest zweryfikowana, Dlatego nie sugeruje się tym i poprosiłem o link do zweryfikowanej wizytówki.

@Jacek N Kozioł Nigdy po tak przeprowadzonej operacji jak opisałem weryfikacja ponowna nie była konieczna (może kilkadziesiąt przypadków to za mało danych - ja nie wiem).

Nie neguje Twojego niezwykle i wyjątkowo dużego wkładu w Mapy Google, jednak mógłbyś być milszy i sympatyczniejszy. Nie tylko na forum, lecz również w życiu codziennym.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

@RafalDziurowicz

Przeczysz sam sobie. Wystarczyło odczekać i sprawdzić - zweryfikowana wizytówka była w prawidłowym miejscu. Scalenie też nie miało tu sensu, bo to proces, który wymaga interwencji Zespołu Google. Najpierw trzeba próbować rozwiązań prostych, które można zrobić bez pomocy Google lub zagrożenia ponowną weryfikacją. Też korzystam ze smartfona pisząc na forum ale jeśli jest potrzeba sprawdzenia czegoś na komputerze to sprawdzam na komputerze i dopiero odpisuję.

Po raz kolejny daję Ci tę samą dobrą radę. Radę, którą przekazują sobie i innym uczestnikom forów pomocy, wszyscy Najlepsi Współtwórcy Google na całym świecie - najpierw pomyśl, sprawdź, upewnij się, że Twoja porada będzie rzeczywistym rozwiązaniem. Zadaj dodatkowe pytania. Jak nie wiesz, nie masz 100% pewności to sobie odpuść. Inne porady NW (TC) to - Ucz się od innych. To nie jest wyścig kto pierwszy odpisze na posta. To nie jest czat, to forum POMOCY (to nie jest krzyk; wbrew temu, co sugerujesz; poczytaj sobie netykietę kiedy jest to krzyk, a kiedy zwrócenie uwagi na pewne frazy).

Piszesz, że nigdy nie miałeś takiej sytuacji. Po raz kolejny to napiszę - dotychczas takie sytuacje się zdarzały przy zmianie adresu na większe odległości, dlatego uważam, że sugerowanie edycji zmiany adresu na odległość dwóch województw było najgorszym rozwiązaniem bez upewnienia się, że jest to konieczne. Tego upewnienia się zabrakło.

Proponuję Ci mniej emocji, więcej profesjonalizmu, dystansu i refleksji zwłaszcza wobec sytuacji gdy możesz komuś zaszkodzić swoimi poradami. Parę razy potrafiłeś przyznać się do błędów.

Ja też popełniam błędy i potrafię się do nich przyznać.

Rozumiem, że ciężko Ci znieść krytykę i zaczynasz ją odbierać osobiście. Przeczytaj moje wypowiedzi na spokojnie, a może dostrzeżesz w nich inny ton, niż ten, który odbierasz z powodu niekomfortowej dla Ciebie sytuacji zwócenia uwagi na to, co piszesz - staram się odpisywać rzeczowo, na temat, być może stosuje za mało emotikonów. Jeśli zwracam komuś uwagę, to tylko wtedy, gdy mam pewność, np. popartą wytycznymi Google, że napisał coś błędnie i ponad wszystko staram się odnosić do merytoryki, a nie personalnie.

Rafale. Twoje wycieczki osobiste wobec mnie - "lubisz się", "złość piękności szkodzi", "pretensjonalność", sugerowanie, że jestem niemiły w życiu codziennym, gdy nie mieliśmy sposobności spotkania się IRL, wcześniej "zagotuje się" - pozostawiam bez komentarza.

EOT

J.

Zmiana lokalizacji

Profesjonalista ✭ ✭

@Jacek N Kozioł U kogo tu są emocje?

Jesteś niemiły. No tak. Można użyć podkreślenia a nie DUŻYCH LITER, które (jak to pisze na forum) jest jak krzyk.

No przeczytałem, Jacek, nie żeby coś personalnie, lecz niejednokrotnie (również na innych forach) ponoszą Cię emocje. No ale co ja mogę... Przecież zaraz to już wycieczka towarzyszka, jest tydzień przewodników. Możemy jak najbardziej wymienić się spostrzeżeniami w sposób bezpośredni. Wycieczki towarzyskie, mam nadzieje że Cię tym nie uraziłem? To pewna forma eufemizmu i wzbudzenia bardziej pozytywnej atmosfery aniżeli zła wola. Mam nadzieje że Cię tym nie uraziłem?

Co do złość piękności szkodzi, to cytat z regulaminu tego forum Emotikon: Język nie bierz tego do siebie.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Zmiana lokalizacji

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Ja uważam że warto napisać do pomocy google moja firma https://support.google.com/business/contact/business_other_problem
jeśli profil był przeniesiony o jest w 2 lokalizacjach to jest problem i trzeba o tym napisac.
Mam pytanie czy masz zduplikowane profile w panelu google moja firma?

Zmiana lokalizacji

Profesjonalista ✭ ✭

@Jacek Żak F No jeszcze Ciebie tutaj brakowało Emotikon: Język

To już w ogóle, po co pisać do pomocy? Skoro wizytówka jest już zweryfikowana - jak w 3 zaproponujemy zmianę (mając wysoką wiarygodność) to myślę że po weekendzie wizytówka zostanie przeniesiona Emotikon: Język

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz