Obecnie 197 forumowiczów jest online
Obecnie 197 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wyszukiwarka - wizytówka innej firmy

Nowicjusz ✭

Dzień dobry,

mam problem z wyświetlaniem wizytówki mojej firmy. Po wpisaniu nazwy firmy w wyszukiwarce google wyświetla się wizytówka innego obiektu. Natomiast gdy zaloguję się do Google Moja Firma i w zakładce "informacje" kliknę na wyszukiwarkę google, to wyświetla się poprawna wizytówka mojej firmy. Bardzo proszę o informację jak pozbyć się błędnej wizytówki w wyszukiwaniu mojej firmy.

Firma jest zweryfikowana w Mojej Firmie. Poniżej zamieszczam zrzuty ekranu ze wspomnianymi efektami wyszukiwań. Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

wyszukiwanie Hotel Racibor, wizytówka Hotel Polonia

Poprawna wizytówka po kliknięciu w link z Mojej Firmy

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Wyszukiwarka - wizytówka innej firmy

Profesjonalista ✭ ✭

Kiedy dodawales firmę do Map?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Dot.: Wyszukiwarka - wizytówka innej firmy

Nowicjusz ✭

Przyznam szczerze, że nie wiem. Firma działa od 5 lat, w internecie była dostępna od początku, jednak dopiero z początkiem marca zaczęły dziać się dziwne rzeczy z wizytówką (regularnie zmieniane były dane adresowe, telefoniczne, strona www). Wtedy zainteresowaliśmy się tematem Mojej Firmy i zweryfikowaliśmy tam firmę, liczyłem że zapobiegnie to edytowaniu wizytówki. Teraz widzę, że na google maps również po wpisaniu Hotelu Racibor wyskakuje Hotel Polonia, a nasz obiekt zniknął. O ile po zweryfikowaniu firmy przychodziły informacje, że były próby zmiany niektórych danych (np. godzin otwarcia), tak teraz wizytówka zniknęła bez żadnego ostrzeżenia.

Dot.: Wyszukiwarka - wizytówka innej firmy

Najlepszy Współtwórca

@Hotel R

Proponuję przede wszystkim dodać dane strukturalne (schema.org) do strony internetowej, jeśli tego nie macie - adres taki sam, nazwa ta sama, linki do mediów społecznościowych (w tym strony G+ powiązanej z GMF). Sprawdzić dane w Konsoli wyszukiwania Google. Zaindeksować potem stronę i do kilku dni powinno się to wyszukiwanie zmienić.

Pozdrawiam,

Jacek