AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 248 forumowiczów jest online
Obecnie 248 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wizytówka firmy w google search

Nowicjusz ✭

Dzień dobry,

mam pytanie co do wizytówki firmy i jak jest to widoczne w google search i jak naprawić to co gdzieś źle ustawiłam. W skrócie opis i wrzucam dla ułatwienia snapshoty:

- zweryfikowałam już swoją firmę i nazwa firmy jest tak jak powinna być

- chcę, żeby wpisując do google search samą nazwę miejsca "gęś i spółka" google pokazał wizytówkę co się dzieje to przy wpisywaniu samej nazwy nie ma takiej wizytówki a pokazuje się ona gdy wpisze się nazwę + adres

czy jest szansa na jakieś wskazówki co trzeba porpawić, żeby działało to poprawnie?

z góry dziękuję za pomoc!

Capture 4.PNGzweryfikowana firmaCapture 3.PNGwynik z google search po samej nazwieCapture 2.PNGgoogle search po nazwie i adresie

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Profesjonalista ✭ ✭

Cześć, a masz swoją stronę www? Ostatnio sam miałem taki problem i powodów niewyświetlania wizytówki może być b. wiele. Nie mając dostępu do strony, wizytówki ciężko cokolwiek powiedzieć.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭

cześć, jak na tę chwilę nie mam strony www jedynie fb. Co zrobiłam natomiast to na koncie google w polu website wrzuciłam adres strony z facebooka (nie wiem czy to ma jakiś wpływ)

Profesjonalista ✭ ✭

@Żaneta d Google bardzo źle traktuje wizytówki na których jest strona www jako strona Facebook, jeżeli zależy Ci na dobrej widoczności w Google Maps, zainwestuj w dobrze wykonaną stronę www.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭

dzięki wielkie, stroną się zajmę w takim wypadku. czy to oznacza, że zmiana w profilu google i nie uwzględnianie na ten moment jakiegokolwiek adresu strony www/fb spowoduje, że w wyszukiwarce będzie można wpisać samą nazwę bez adresu i wtedy wizytówka będzie widoczna?

Najlepszy Współtwórca

@Żaneta d

Nie ma takiej gwarancji. Google wyświetla graf wiedzy, gdy ma pewnośc, że Twoje wyszukiwanie dotyczy lokalizacji lub słowa/słów, które ma odniesienie do jakiegoś innego obiektu (w tym wypadku firmy). Generalnie jako wyszukiwanie lokalne Google na pewno interpretuje wyszukiwanie nazwy firmy i miasta w którym się firma znajduje. Stworzenie strony internetowej i prowadzenie Facebooka oraz używanie wszędzie tam tej samej nazwy, adresu i telefonu, osadzenie mapki z lokalizacją firmy z Map Google to wszystko są czynniki, które pozwalają Google znacząco ulepszyć wyniki wyszukiwania na nazwę firmy. Strona musi mieć trochę sensownej treści, powinna mieć zaszyte tzw. dane strukturalne. Zrobienie spaceru wirtualnego i osadzenie go na stronie też potem pomaga. Ale 100% gwarancji, że zawsze tylko wpisanie nazwy Twojej firmy da wyświetlenie Panelu Wiedzy niestety nie ma.

Pozdrawiam,

Jacek