Obecnie 227 forumowiczów jest online
Obecnie 227 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wizytówka Twojej firmy została zawieszona z powodu problemów z jakości

Nowicjusz ✭

Witam serdecznie,

od tygodnia próbuję stworzyć wizytówkę mojej firmy i niestety za każdym razem otrzymuję informację: Wizytówka Twojej firmy została zawieszona z powodu problemów z jakością danych.

Dodam, że na początku roku mąż zakładał wizytówkę dla swojej działalności i udało się to bez najmniejszych problemów - ja robię teraz dokładnie tak samo i bez pozytywnego skutku. Wielokrotnie kontaktowałem się telefonicznie ze wsparciem (zarówno tu w Polsce jak i za granicą) - za każdym razem był mi wysyłany standardowy szablon z informacjami, że przykro nam ale nie możemy Ci pomóc: 

Witamy,
Nie możemy pomóc Ci w sprawie aktywacji konta na Google Moja Firma. Więcej informacji na ten temat znajdziesz we Wskazówkach dotyczących umieszczania informacji o firmie w Google (...).

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Ola

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Problemy z jakością danych to np. użycie tych samych danych dla rejestracji obu firm (adres, www, telefon) albo naruszenie wytycznych dotyczących nazwy (przeważnie). Bez danych obu firm ciężko cokolwiek poradzić więcej.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Witam,

adres, www, telefon są zupełnie inne, mąż ma swoje, ja swoje. Szukałam problemu w nazwie, ale tę również zmieniałam na kilka sposobów.

Firma męża dotyczy branży IT, moja żłobka/przedszkola. Wszystkie informacje podane podczas zakładanie wizytówek - inne. Jakieś inne pomysły ? Emotikon: Smutny

Pozdrawiam

Ola

Nowicjusz ✭

Ja mam podobny problem. A w odpowiedzi dostaję tylko szablon z tym samym, choć z tą różnicą, że po jakimś czasie dostałem informację o podaniu nieprawidłowego adresu plus google. Gdy go zaktualizowałem, dostałem identyczną informację. Więc ponownie zaktualizowałem na ten sam adres, no bo jaki inny. Odpowiedzią było zawieszenie konta ze względu na spam. Okazuje się, że odpowiadanie na formularz lub pisanie do suportu też jest spamem.

Proponuję usunąć firmę i założyć jeszcze raz konto. Pewnie sami administratorzy nie wiedzą jak to odblokować. Ja czekam na odblokowanie dopiero kilka dni i mam jeszcze nadzieję. Co ciekawe, moje konto było zweryfikowane już telefonicznie. Do jednego numeru mam kilka kont. Ale dlaczego niby miał bym mieć kilka telefonów. Mam prawo prowadzić kilka firm a nosić tylko jeden telefon.

Z poważaniem:

A.W.

Nowicjusz ✭

Witam,

dla mnie zupełnie nie zrozumiałe jest to, że developerzy Google napisali jakiś produkt z weryfikacją wizytówki, której standardy może wyznaczać tylko.. sam program (bez informacji co jest przyczyną), nie ma mowy tu o ingerencji człowieka. W praktyce jak dzwonię na infolinię, czy tą polską, czy to zagraniczną (zazwyczaj odbiera hindus), to potrafią tylko świecić oczami i wysyłać/odsyłać do szablonu, który zaraz po rozmowie wysyłają na skrzynkę. Rozumiem, że należy przed zamieszczeniem wizytówki czytać zasady i trzymać się standardów Google, ale niech współpraca działa w dwie strony (zablokowana wizytówka, przeczytane przez zakładającego wizytówkę zasady, a w zamian: zero konkretnego powodu ze strony producenta) Powód zablokowania wizytówki - 'bo tak'. Dla mnie coś tu jest niedopracowane/nieprzemyślane.

Z pozdrowieniem dla architektów Google

Ola