Obecnie 314 forumowiczów jest online
Obecnie 314 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Witam, Chcę usunąć wizytówkę z Google Firma.

Nowicjusz ✭

Nadal prowadzę działalność, ale nie chcę być widoczna na google. Czy można usunąć wizytówkę? Próbowałam ją usunąć, ale widnieje że zamknięta. Nie chcę wprowadzać klientów w błąd. Zależy mi żeby zniknęła informacja z google maps.

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Witaj,

Usunięcie wizytówki z Map nic nie daje. Jeśli Twoja firma faktycznie istnieje i można do niej wejść z ulicy to każdy może ją dodać ponownie do Map ponieważ działasz publicznie i informacja o tej działaności jest publicznie dostępna, choćby w CEIDG. Jak wpis wróci, to wrócą też opinie, a Ty tylko nie będziesz mogła nim zarządzać.

Pozdrawiam.

Jacek

Nowicjusz ✭

Witam,

To co mam zrobić żeby zniknąć z google firma?

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Najlepszy Współtwórca

Jeśli zamkniesz firmę w rzeczywistości to wpis na Mapach też można wtedy zamknąć, ale nawet przy wyszukaniu po konkretnej nazwie i adresie jeszcze przez długi czas taka wizytówka będzie widoczna z informacją "To miejsce zostało zamknięte".

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Zamknąć firmy nie planuję. Nie chcę tylko żeby jacyś złośliwcy wypisywali bzdury na temat mojej pracy.

Czyli rozumiem że google firma to związek na całe życie jak się raz w to weszło.

Teraz widnieje że jest działalność zamknięta mimo że cały czas działa. Sądziłam, że w ten sposób się z tego wypiszę, a zrobiłam sobie jeszcze gorzej. Bo wprowadzam w błąd potencjalnych klientów.

Co mam teraz z tym zrobić?

Pozdrawiam

Najlepszy Współtwórca

Do Map Google mogą dodać każdą istniejącą firmę po prostu jej klienci. Nie musi tego robić właściciel przez Google Moja Firma, nie musi tego weryfikować.

A jak to odwrócić? Jeśli masz dostęp do panelu GMF to tam możesz to zmienić po wejściu w edycję. A jeśli nie masz dostępu - znajdź firmę na Mapach i kliknij Zaproponuj zmianę i ją przywróć, a po akceptacji - ponownie zweryfikuj w GMF.

Pozdrawiam,

Jacek