Obecnie 254 forumowiczów jest online
Obecnie 254 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Usuwanie starych zdjęć firmy

N/A
# 1
N/A

Witam, posiadam konto mojej firmy, które wyświetlane jest w google maps. Przez wiele lat było ono nie aktualizowane, np. zdjęcia mojego lokalu, które są widoczne w google są zupełnie nie aktualne (nie mogę ich usunąć bo nie były umieszczone z mojego konta). Aby jakoś rozwiązać ten problem, postanowiłem usunąć stare konto i założyć nowe, z dokładnie tymi samymi informacjami, zdjęciami itd. ale to spowodowało kolejne problemy, początkowo nie mogłem pozytywnie zweryfikować firmy, ponieważ pokazywała się informacja że jest to duplikat innej firmy (tej którą usuwałem), kiedy się z tym uporałem, okazało się, że po ustawieniu wszystkich informacji od nowa na profilu, po dodaniu nowych zdjęć wszystko to "nałożyło się" ze sobą w informacjach o mojej firmie- teraz np. po wejściu na lokalizaje mojej firmy w google maps, widoczne są wszystkie zdjęcia- te które dodawałem na profilu który usunąłem, te które dodane zostały z innego profilu, a są już zupełnie nie aktualne, oraz te ostatnie które dodawałem z nowego profilu... Niestety nie mogę usunąć tych starych zdjęć choć w większości się one duplikują z nowymi, tworząc straszny bałagan (nadmienię, że te stare zdjęcia wyświetlane są w złej jakości). Ponadto zamiast zdjęcia "na okładkę" w wyświetlany jest trójkąt z wykrzyknikiem w google. Bardzo proszę o pomoc

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Jak widzisz nie była to najlepsza droga postępowania. Zdjęcia i opinie "wracają" w takim wypadku prawie zawsze. Lepiej było przejąć od razu to, co jest i sprzątać mniejszy bałagan. Co teraz zrobić? Już piszę.

Jeśli masz znaczek trójkąta to znaczy, że chyba zmiany robiłeś nie tak dawno. Odczekałbym kilka dni i zobaczył co się dzieje. Potem zalogowałbym się na konto z którego zarządzasz wpisami i oflagował (ikona flagi) zdjęcia "niechciane" - tam masz stosowne opcje - np. "niska jakość obrazu" albo "niewłaściwe miejsce". Jeśli to nic nie da przez kilkanaście dni. Powtórz czynność. Namów znajomych by Ci pomogli i też wysłali zgłoszenia, ale upewnij się by zgłaszali te zdjęcia o które Ci chodzi.

Pozdrawiam,

Jacek

Profesjonalista ✭ ✭

Jak wszystko jest ok i zgodne z regulaminem to tylko dodawanie nowych zdjęć pomoże. Zgłaszanie ich jako nieprawdziwe nic nie daje w większości przypadków.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz