Obecnie 329 forumowiczów jest online
Obecnie 329 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Usuwanie konta firmowego

Nowicjusz ✭

Witam,

W jaki sposób mogę usunąć CAŁKOWICIE wszystkie dane firmy z konta Google (oprócz gmail`a) tj.:lokalizację na mapie, zdjęcia, dane, opinie, itd..

tak, jakby nie było w ogóle nigdy założone.

Bardzo proszę o pomoc.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Usuwanie konta firmowego

Najlepszy Współtwórca

Jeśli zamykasz faktycznie firmę to usuń swoje zdjęcia w Google Moja Firma (zakładka Zdjecia), zamknij firmę - jest przycisk na stronie Edycji danych. Jeśli po kilku dniach nadal wpis będzie sie pojawiać na mapach i w wyszukiwaniu - kliknij Zaproponuj zmiany i zamknij wpis. Od tego czasu firma będzie się pojawiać w wyszukiwaniu z adnotacją, że została zamknięta, a z czasem wizytówka zniknie. Jeśli jednak nie zamykasz firmy, a tylko chcesz usunąć wizytówkę z map to niestety jeśli ktoś, działając w dobrej wierze, doda firmę ponownie do Map Google "bo przecież firma istnieje" to wszystkie recenzje oraz zdjęcia dodane przez użytkowników Map wrócą wraz z całą wizytówką, a tylko Ty nie będziesz mógł nią zarządzać jeśli usuniesz też wizytówkę z panelu Google Moja Firma.

Pozdrawiam,

Jacek

Usuwanie konta firmowego

Nowicjusz ✭

Nie, firna działa nadal, chce usunac konto.

Czyli dobrze rozumiem, ze nie moge usunac danych firmy? Konta!?

I w jaki sposob, ktos moze za mnie zalozyc z moimi danymi konto? przecież to niezgodne z prawem.

I w ogóle w jaki sposób moze zrobic to osoba trzecia,  skoro na adres (fizyczny)  firmy musial przyjsc list z kodem w celu uwierzytelnienia konta? 

Usuwanie konta firmowego

Nowicjusz ✭

Ponawiam pytanie, bardzo prosze o odpowiedź. 

Czy jest jakis sposób aby usunąć konto ze wszystkimi danymi, czy jest jakaś "obsluga klienta" czy cos w tym rodzaju w ogóle?

I jak to mozliwe, aby ktos zalozyl ponownie konto z danymi firmy ? 

Goolge nie pokazuje rzeczywistych zdjec lokalu, pomimo, ze wysylalem chyba juz 30 razy zgloszenie w tej sprawie.. i m. in. dlatego chce usunąć konto. 

Usuwanie konta firmowego

Najlepszy Współtwórca

W Twoim przypadku nic to nie da. Usunięcie wizytówki nie zabezpieczy Cię przed ponownym jej utworzeniem - każdy to może zrobić.

Wizytówki Google to taki wielki katalog firm. Do katalogów w internecie również każdy może Cię dodać.

Dominik Myślak

Usuwanie konta firmowego

Najlepszy Współtwórca

Paweł,

Wpis może dodać każdy, kto zauważy firmę "z ulicy" - nie ma w tym nic bezprawnego, ale zweryfikować się jako właściciel wpisu może tylko właściciel (właśnie po to jest weryfikacja listowa). Jak się usuniesz jako właściciel to tylko nie będziesz mógł tym wpisem zarządzać. Wpis usuniesz, ktoś go doda i wszystko wróci - zdjęcia, recenzje. Zaloguj się na konto właściciela, znajdź wpis na mapie i oflaguj zdjęcia, które nie dotyczą Twojego lokalu. Poproś też znajomych o takie oflagowanie. To nie działa "od ręki". Jak nic to nie da to powtórz to po miesiącu.

Pozdrawiam,

Jacek