Obecnie 244 forumowiczów jest online
Obecnie 244 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Usunięcie Wizytówki

Nowicjusz ✭

WItam,

Jak można usunąć wizytówkę? 

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
października 2016

Dot.: Usunięcie Wizytówki

Najlepszy Współtwórca
Witaj,
Wchodzisz zalogowany do panelu Google Moja Firma na komputerze. Wchodzisz do wybranej wizytówki jeśli masz ich więcej. Klikasz na Edytuj, a tam po prawej masz Oznacz tę firmę jako zamkniętą lub przestań nią zarządzać. Dalej według instrukcji.
W aplikacji zaś wchodzisz w Informacje o firmie z bocznego menu, a potem wybierasz Oznacz jako zamkniętą na stałe.
Zarówno na Twoim koncie, jak i w Google lokalizacja będzie się wyświetlać jako zamknięta na stałe by za jakiś czas zniknąć z Google i Map Google.
Jeśli "zamkniesz" tylko wizytówkę ale firma jednak dalej istnieje, musisz się liczyć z tym, że użytkownicy Map nie pozwolą zamknąć wpisu. Będzie on na mapach, a Ty nie będziesz mógł nim wtedy zarządzać.

Pozdrawiam,
Jacek

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
października 2016

Najlepszy Współtwórca
Witaj,
Wchodzisz zalogowany do panelu Google Moja Firma na komputerze. Wchodzisz do wybranej wizytówki jeśli masz ich więcej. Klikasz na Edytuj, a tam po prawej masz Oznacz tę firmę jako zamkniętą lub przestań nią zarządzać. Dalej według instrukcji.
W aplikacji zaś wchodzisz w Informacje o firmie z bocznego menu, a potem wybierasz Oznacz jako zamkniętą na stałe.
Zarówno na Twoim koncie, jak i w Google lokalizacja będzie się wyświetlać jako zamknięta na stałe by za jakiś czas zniknąć z Google i Map Google.
Jeśli "zamkniesz" tylko wizytówkę ale firma jednak dalej istnieje, musisz się liczyć z tym, że użytkownicy Map nie pozwolą zamknąć wpisu. Będzie on na mapach, a Ty nie będziesz mógł nim wtedy zarządzać.

Pozdrawiam,
Jacek

Nowicjusz ✭
Dziękuję za odpowiedź.
Rodzi się kolejne pytanie, jeżeli nie ja dodałem wizytówkę i wizytówka nie ma administratora to najpierw muszę posiadać rolę administratora ( łącznie z weryfikacją)?
Czyli nie ma możliwości stałego usunięcia wizytówki istniejącej firmy? czy mi się to podoba czy nie wizytówka musi być bo firma istnieje?

Pozdrawiam,
Kuba

Najlepszy Współtwórca
Witaj,
Jeśli wizytówka nie jest zarządzana to możesz zgłosić ją do zamknięcia z poziomu mapy (opcja Zaproponuj zmianę). Jeśli jednak można wejść do twojej firmy z ulicy (masz witrynę, szyld, godziny otwarcia) to musisz liczyć się z tym, że nawet jak usuniesz firmę z map to ponownie ktoś ją do tych map doda, bo ją znajdzie "w realu" i po prostu uzupełni mapę.

Pozdrawiam,
Jacek

Nowicjusz ✭
A jeśli mam zdublowane wizytówki na moim koncie? Działam dla klienta i okazało się, że w sieci istnieją już dwie wizytówki, więc obie przejęłam. Firma istnieje, chce usunąć jedną z nich. Jeśli zaznaczę, że firma jest zamknięta na stałe, to mogę zmylić potencjalnych klientów. Nie bardzo wiem, co w tej sytuacji zrobić, żeby pozbyć się jednej z nich.

Najlepszy Współtwórca
Marta,
Skontaktuj się z pomocą Google Moja Firma. Zaloguj się do konta, wejdź na wpis, który ma zostać. Po lewej otwórz panel. Na dole masz przycisk Pomoc. Kliknij. Po prawej w boksie będzie Kontakt. Wybierz formę kontaktu. Dobrze opisz problem podaj linki do obu wpisów na Mapach Google.

Pozdrawiam,
Jacek

Nowicjusz ✭
Rozumiem i dziękuje za odpowiedź.