Obecnie 278 forumowiczów jest online
Obecnie 278 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Siedziba firmy pod adresem prywatnym - problem ze zmianą ustawień

Nowicjusz ✭

Witam wszystkich!

Chciałabym zasięgnąć pomocy w kwestii adresu firmy.

Prowadzę działalność jednoosobową, którą zarejestrowałam na adres domowy. Otrzymałam kod weryfikacyjny i czekam na opublikowanie wizytówki firmy w sieci. Chciałabym jednak ukryć swoje dane adresowe (albo zmienić sposób ich wyświetlania - np. nie podawać numeru mieszkania) - kiedy próbuję to edytować poprzez odznaczenie opcji "Obsługuję też klientów pod adresem mojej firmy. (Jeśli nie zaznaczysz tego pola, adres nie będzie widoczny publicznie)." - google nie zapamiętuje moich ustawień, bo ponoć dane adresowe są nieprawidłowe (na mapie nie pokazuje się prawidłowa lokalizacja mojego bloku, a jak zmieniam ja "ręcznie" - też nie zapisuje). Podany adres jest prawidłowy - podawałam go przy zakładaniu wizytówki. Otrzymałam przecież kod weryfikacyjny właśnie na ten adres! A teraz nic nie mogę zmienić...
zzz.jpg

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Witaj,

Nie zmieniaj, nie edytuj adresu ani lokalizacji - to i tak nie ma znaczenia, gdy chcesz okazywać się tylko z obszarem usługowym. Jak nie zaznaczysz "Obsługuję też klientów..." To jako adres pojawi się tylko nazwa miasta.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Dziękuję, że odpisał Pan na moją wiadomość.

Problem pojawia się w momencie kiedy chcę odznaczyć pole "Obsługuję też klientów..." - wyświetla mi się ten sam komunikat co wyżej - mianowicie, że adres jest błędny lub dane są niekompletne. Stąd mój tok rozumowania, żeby edytować adres lub lokalizację na taką, którą google zaakceptuje, a to mi następnie pozwoli wyłączyć opcję poniżej.

Najlepszy Współtwórca

Spróbuj wybrać opcję z promieniem - np. 25 km od siedziby.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Tak zrobiłam - zaznaczyłam promień obszaru działania i odznaczyłam opcję z widocznym adresem. Zadziałało.

Teraz mam kolejny problem Emotikon: Szczęśliwy Bo chciałabym, żeby jednak w mojej wizytówce widniały konkretne miasta, na których obszarze będę pracować - chcę je wymienić. Tak jak w screenie wyżej. Przy ich wpisywaniu na nowo pojawia się ten sam komunikat - więc jednak problem w moim adresie, albo w sposobie jego zapisu.

Chyba się poddaję.

Najlepszy Współtwórca

To nie tak działa. To potem na mapach nie jest lista. Spróbuj z jednym miastem zamiast okręgu.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.