Obecnie 215 forumowiczów jest online
Obecnie 215 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Przeniesienie Mojej Firmy na inne konto google.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Pomocy!!!

Założyłam usługę Moja Firma, ale przypisałam do złego profilu google (prywatnego). Tym czasem mam też profil google firmowy i chciałabym, aby Moja Firma znajdowała się tam. Zależy mi na tym, ponieważ chcę prywatny profil mieć w języku polskim, a Moją Firmę w holenderskim. Język ustawia się natomiast dla całego profilu. Boje się, że jeśli usunę Moją Firmę z profilu prywatnego, nie będę mogła ponownie założyć tej usługi dla tej firmy na innym profilu. Ponadto podczas próby zalogowania się na profil firmowy, wyskoczyły mi pola do wypełnienia na temat mojej firmy i wykonując nie zawsze jasne polecenia, udało mi się, o zgrozo, na profilu prywatnym założyć konto marki, którego nie chcę tutaj, tylko na tym drugim profilu. Jednak doczytałam, że jeśli je usunę, mogę nie mieć możliwości ponownego jego utworzenia. Poza tym nic nie mogę znaleźć i wszystko jest strasznie zagmatwane. Nawet nie wiem, czy odnajdę tego posta.

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: 3Dark A
listopada 2016

Profesjonalista ✭ ✭

Poproś o przeniesienie usługi, lub przyznaj opcje menadżera konta profilowi firmowemu.

Tutaj znajdziesz więcej informacji

https://support.google.com/business/answer/3415281?hl=pl

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: 3Dark A
listopada 2016

Profesjonalista ✭ ✭

Poproś o przeniesienie usługi, lub przyznaj opcje menadżera konta profilowi firmowemu.

Tutaj znajdziesz więcej informacji

https://support.google.com/business/answer/3415281?hl=pl

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭

Dzięki za pomoc.

Najlepszy Współtwórca

Zacznijmy od tego, że zgodnie z regulaminem konto Google powinno być założone na człowieka, a nie na firmę. Ale możesz mieć kilka kont osobistych do różnych celów więc najlepiej przenieść między nimi własność strony firmy/marki.

Pozdrawiam,

Jacek

Profesjonalista ✭ ✭

Mnóstwo firm, organizacji, stowarzyszeń i fundacji zakłada w taki sposób konta i nie spotkałem się nigdy aby zostało ono usunięte, więc Jacku nie ma co demonizować tego Google.

Nie ma liczby kont którą maksymalnie może założyć jedna osoba, oczywiście są usługi dla firm, stowarzyszeń i fundacji (dla tych 2 ostatnich jak mają OPP to nawet za darmo G Suite jest dostępne).

Czy spotkałeś się kiedyś z usunięciem konta Google z względu że było zarejestrowane na podmiot prawny a nie na żywą osobę?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Dot.: Przeniesienie Mojej Firmy na inne konto google.

Najlepszy Współtwórca

Zdarza się, że konta Google z kontami Google+ są zawieszane za to, że nie reprezentują osób. Zwykle wystarczy zmiana nazwy konta. Niekoniecznie trzeba podawać swoje pełne imię i nazwisko. W regulaminie Google zastrzega sobie prawo do zawieszenia lub nawet usunięcia kont, które regulamin naruszają. Za to, że parę osób logowało się na jedne konto i na przykład wspólnie korzystało z poczty konta są czasem zawieszane parmanentnie. Wiele osób testuje cierpliwość Google ale trzeba mieć świadomość co stanowi regulamin.

Pozdrawiam,

Jacek

Profesjonalista ✭ ✭

Ale wiesz @Jacek N Koziołp;, jak np. Jedne osoby obsługują konta Google bo np. są pracownikami agencji interaktywnych, to przecież często stosuje się zabiegi tego typu że do zarządzania sprawami wizerunkowymi i do obsługi stosuje się odrębne konta Googletworzy się konta Google i obsługuje np. Google Moja Firma, Google+ GSC, Analytics.

Na Google+ mamy profile firmowe, ktoś musiałby się pomylić i założyć profil indywidualny, po za tym jak tworzymy na GMF to Google+ się z automatu tworzy.

u mnie te usługi na komputerze często się przeplatają co jest naturalne jeśli obsługuje konta klienckie, po za tym rzeczywiście nie ma odgórnej liczby kont Google jakie może posiadać 1 użytkownik, oczywiście dla Google lepiej żeby użytkownik biznesowy korzystał z Google Suite do nie dawna nazywane też Google Apps for Work.

Gdyby Google nagle któregoś dnia, chciało ograniczyć ilość posiadanych kont (jak np. robi to Facebook) to wówczas mielibyśmy do czynienia z olbrzymim zamieszaniem, mało kiedy się spotyka żeby ktoś miał tylko 1 email.

Ja sam tych kont Google to trochę mam i nigdy z samym Google problemu nie miałem ale bynajmniej ich nigdy do żadnego spamu nie używałem.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

Przeczytaj uważnie to, co napisałem. Czy ja gdzieś piszę, że masz mieć tylko jedno konto? Nie chodzi o ilość kont dla jednej osoby (ta faktycznie może być spora), ani do czego służą w sensie zarządzania. Chodzi o to, że konto jako konto Google zakłada konkretna osoba i to ona jest właścicielem konta i ona jest odpowiedzialna za wszelkie działania na tym koncie. Po to Google udostępnia narzędzia do dodawania różnych funkcji zarządzania usługami dla oddzielnych kont by logować się do usługi jako osoba, a nie by pół firmy i pięciu podwykonawców logowało się wspólnie. Jeśli np. z jednego zdepersonifikowanego konta będzie korzystać równolegle kilka osób to jest spora szansa, że zostanie zablokowane. 

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Idąc za radą ustawiłam swoje konto "firmowe" jako właściciela głównego Mojej Firmy, a swoje konto osobiste usunęłam z listy osób mających dostęp. I po sprawie.

Jeśli chodzi o konta firmowe, Google wyraża zgodę, aby konto należało do firmy, co widać chociażby w informacji zamieszczonej przy dacie urodzenia w danych osobowych. Mówi ona, że jeśli konto należy do firmy lub instytucji należy podać datę urodzenia właściciela.

Moja firma jest jednoosobowa, więc dostęp do tego konta mam tylko ja.

Mam jeszcze jedno pytanie.

Jak pisałam wcześniej, podczas jednej z próby logowania na konto "firmowe" zaczęłam przez przypadek tworzyć kolejny raz "Moją Firmę". Wyświetliło mi się oczywiście, że taka firma już istnieje i jest przypisana do mojego konta osobistego. Wykonując instrukcję doprowadziłam do tego, że na moim koncie osobistym powstało kolejne Konto Marki z przypisanym firmowym adresem e-mail. Czyli tak jakby moje konto firmowe stało się Kontem Marki w moim koncie osobistym. W koncie osobistym miałam więc dwa Konta Marki. Jedno to była Moja Firma, a drugie - moje konto firmowe. Trwało to krótko i przy którymś logowaniu to drugie konto marki, a nie usuwałam go, zniknęło.

Na chwilę obecną sprawa wygląda tak, że mam konto firmowe z przypisanym firmowym adresem e-mail i do niego Konto Marki, czyli Moja Firma. Ponieważ konto firmowe i Moja Firma mają taką samą nazwę, mam chociażby dwa konta Google+ o tej samej nazwie.

I tu moje pytanie.

Czy istnieje możliwość, aby moje konto firmowe stało się prawdziwym kontem firmowym, czyli Kontem Marki z przypisanym adresem e-mail, czyli aby połączyć moje konto firmowe z Moją Firmą. Z powyższych wypowiedzi wnioskuję, że nie jest to możliwe, bo konto zakłada się na osobę fizyczną, ale namieszała mi trochę powyżej opisana sytuacja. Chciałabym przynajmniej zrozumieć, co zaszło i jak działają pewne mechanizmy. Jeśli chodzi o narzędzia Google to jestem laikiem i dopiero je poznaję. Proszę więc o wyrozumiałość.

Profesjonalista ✭ ✭

Daj linka do profilu firmy na mapach, z tego co piszesz wynika że mogło dojść do duplikacji wpisu firmy co oczywiście da się naprawić.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭

Czyli nie tylko mi się to wszystko mixuje.