Obecnie 188 forumowiczów jest online
Obecnie 188 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z niewłaściwym zdjęciem.

Nowicjusz ✭

Dzień dobry. Jestem właścicielem pizzerii Del Piero i w kwestii komputerów i internetu nie znam sie za bardzo. Praktycznie od początku zaistnienia mojej  firmy w Google mam problem z niewłaściwym zdjęciem określającym lokalizacje pizzerii. Mianowicie chodzi mi o zdjęcie zrobione z zewnątrz znajdujące sie w galerii zdjęć pod logiem pizzerii. na zdjęciu znajduje się m/innymi Lecznica zwierząt, skup złomu itd. Fakt , znajdujemy się niedaleko tych firm ale dlaczego to jest w mojej galerii.. ?? Nie umiem tego zdjęcia usunąć . Prosze o pomoc Z góry dziękuje Piotr Mierzwa właściciel pizzerii Del Piero

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Student ✭ ✭ ✭

Cześć Piotr,

Opisz swój problem tutaj https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Google-Moja-Firma/ct-p/Google_Moja_Firma

a prędzej dostaniesz rzeczową odpowiedź

Najlepszy Współtwórca

Przeniosłem we właściwe miejsce.

Najlepszy Współtwórca

Znajdź takie zdjęcie na wizytówce i albo kliknij ikonę flagi, albo 3 kropeczki, potem Zgłoś problem i wybierz odpowiedni opis problemu.

Pozdrawiam,

Jacek

Student ✭ ✭ ✭

Cześć,

Wyszukałem firmy, o której mowa i wydaję mi się, że udało mi się odszukać tę właściwą firmę.

Czy chodzi Ci o zdjęcie, które jest tutaj.

Jeżeli tak to jest to widok Street View, który tak naprawdę podpięty jest pod większość wizytówek widocznych na Mapach Google. Widoku tego obawiam się, że raczej nie będziesz wstanie usunąć natomiast jeżeli wskazuje błędne miejsce bo np. Twoja firma znajduje się kawałek dalej to sprawdź czy znacznik Twojej firmy ustawiony jest w odpowiednim miejscu, ponieważ widok Street View przypisany jest do jego położenia. 

Aby zmienić położenie znacznika zaloguj się na konto Google Moja Firma wejdź na wizytówkę firmy i kliknij w przycisk "Edytuj". Następnie kliknij w symbol ołówka przy adresie firmy. W ten sposób otworzy się okno, w którym będzie Mapka z znacznikiem. Naciśnij na znacznik i przytrzymując go kursorem myszy ustaw w odpowiednim miejscu. Poczekaj cierpliwie na aktualizację położenia znacznika i jeżeli widok Street View będzie dostępny w tym miejscu to również powinien się zaktualizować.

Pamiętaj, że widok z zewnątrz nie zawsze może być aktualny, dlatego warto wtedy dodać swoje własne zdjęcia z wizerunkiem firmy z zewnątrz, żeby Twoi potencjalni klienci mogli rozpoznać firmę. 

Oczywiście widok Street View jest aktualizowany co jakiś czas gdy samochody Google, które wykonują tego typu zdjęcia przejadą w Twojej lokalizacji. Na szczęście Google udostępnia nam informacje gdzie obecnie tego typu fotografie są wykonywane i gdzie również pojawią się samochody w przyszłości.

Te informacje dostępne są tutaj:

https://www.google.com/intl/pl_PL/streetview/understand/

Pozdrawiam!

Najlepszy Współtwórca

Auta niekoniecznie przejadą wszędzie. Do tego tryb publikacji zdjęć z aut Street View to około 10 miesięcy. Jeśli zależy Ci na tym, by zdjęcie Street View było mniej eksponowane, opublikuj koniecznie własne zdjęcia w wysokiej jakości i rozdzielczości, możesz także zatrudnić rekomendowanego fotografa, żeby opublikował spacer po lokalu, poczynając już od zewnątrz. Możesz też próbować zrobić sfery i spacer z nich samemu.

Pozdrawiam,

Jacek