Obecnie 190 forumowiczów jest online
Obecnie 190 forumowiczów jest online
Poznaj podstawy umieszczania swojej firmy w internecie.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Opinie z internetu

Nowicjusz ✭

Witam

 

Chciałbym się dowiedzieć na jakiej zasadzie pojawiają się opinie z internetu przy wizytówce firmy. Chciałbym takie opinie i oceny z serwisu Facebook i Lockme posiadać na swojej wizytówce (Na tych serwisach posiadam zarejestrowaną swoją firmę)

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Opinie z internetu

Najlepszy Współtwórca

Jak masz własną stronę www, na której masz linka do tych serwisów, używasz zawsze dokładnie tej samej nazwy. Jak w tych serwisach też używasz tego adresu www i we wpisie na Mapach też. Adres "realney wszędzie się zgadza". Jak pomożesz Google powiązać te informacje to opinie się pojawią.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Opinie z internetu

Nowicjusz ✭

Mam ten sam problem, dbam o opinie na kilku innych serwisach oprócz google, adres strony internetowej mam identyczny wszędzie, nazwa ta sama itd. a Opinie z facebooka nie są widoczne na wizytówce Google.

Opinie z internetu

Najlepszy Współtwórca

Artur,

Możesz podać nazwę wpisu i adres w Google i link do Facebooka?

 

Pozdrawiam,

Jacek

Opinie z internetu

Nowicjusz ✭

Wynik w google:

https://www.google.pl/search?q=solarium+subis%C5%82awa&rlz=1C1AVNG_enPL726PL726&oq=solarium+subis%C5...

 

Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/SolariumKiD/

Chyba doszedłem do tego o co chodzi. Mamy 5 lokalizacji na wizytówkach google a tylko jedno konto na facebooku z adresem jednej z nich. Prawdopodobnie to jest przyczyną. 
Mam ogromną prośbę, do Pana czy jest jakiś sposób, żeby ustawić stronę facebooka jako neutralną bez adresu i żeby równocześnie google dodawał opinie z fb do każdej wizytówki? 

Opinie z internetu

Najlepszy Współtwórca

Po pierwsze zgodnie z wytycznymi - wszystkie solaria powinny mieć własną, jedną nazwę: Solarium KiD

https://support.google.com/business/answer/3038177?hl=pl

To tylko Wam lepiej zrobi na pozycjonowanie strony.

Jeśli na Facebooku macie podane przy profilu, że jest to profil firmy pod konkretnym adresem, to Google przyporządkuje opinie dla tego miejsca z Facebooka do tego samego miejsca w Google. Nie ma szans, by opinie punktu z miasta A przypisać do innego punktu w mieście B i jeszcze ją 4 razy zduplikować. Chyba, że przez pomyłkę. Jak będziecie mieli na Facebooku profil z adresem dla każdego punktu, to Google pewnie połączy swoje wpisy ze odpowiednimi profilami Fb.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Opinie z internetu

Nowicjusz ✭

Dzień dobry, posłuchałem rady. 

Do niedawna prowadziłem jeden profil firmowy na facebooku dla 5 lokalizacji swojej firmy, przez co oceny z tego profilu nie mogły być zaprezentowane na wszystkich wizytówkach google. Zdecydowałem się stworzyć osobną stronę na facebooku dla każdej z lokalizacji. Zadbałem, aby nowe strony na facebooku miały ten sam adres co wizytówki google oraz stosowne oceny od użytkowników. 

Po tych operacjach upłynął stosowny czas pozwalający robotom google na zastosowanie zmian, jednak "opinie z internetu" na mojej wizytówce nadal nie posiadają opinii facebooka. 

Moja wizytówka: https://www.google.pl/search?q=solarium+subis%C5%82awa&rlz=1C1AVNG_enPL726PL726&oq=solarium+su&aqs=c...

Strona facebook: https://www.facebook.com/pg/solariumkidsubislawa/reviews/?ref=page_internal

Opinie z internetu

Najlepszy Współtwórca

Proponuję zainteresować się znacznikami Schema.org i na stronie internetowej zamieścić stosowne powiązania profili Facebooka z lokalizacjami i ich adresami.

 

Pozdrawiam,

Jacek